Casio Orglar

En Ucuz Casio Orglar Fiyatları

16 ürün gösteriliyor.
Kayıtlı Ritim Sayısı
Kayıtlı Ses Adedi
Polifonik Nota Sayısı

Müzik dinlemek insanlar için yemek, içmek gibi temel ihtiyaçlardan bir tanesidir. Müziklerin güzelliği müzik enstrümanları tarafından oluşturulur. Müzik aletlerinden olan org, tek kişinin çaldığı, hem klavyeli hem de üflemeli enstrümandır. En ucuz org modelleri Cimri.com da Casio, Techno, Medeli, Manuel, Raymond, Jwin, Ringway markalarıyla sizler için bir arada.

ORG NASIL ÇALINIR?

Org müzik aletleri içerisinde en büyük olanlardan biridir. Büyük olmasına bağlı olarak da müzik aletini çalan kişinin parmaklarının büyük olması gerekir. Genellikle orkestra müzik gruplarında kullanılır. Orkestralarda en çok ses çıkaran müzik aletidir. Daha çok eğlenceli müzik amacıyla çalınır. Orgun yapısında borular, klavye, pedallar ve körük bulunur. Bu müzik aletini çalmak isteyen kişi bu araçların hepsini birden kullanabilmelidir. Çoğu müzik aletinde çalacak kişinin müzik kulağı olması yeterliyken org için bu durum biraz daha farklılaşır. Tamamen eğitim isteyen bir alettir ve bu eğitim uzun sürelidir. İyi bir eğitim sürecinden sonra orgu çalmak mümkündür. Eğer böyle bir isteğiniz var ise öncelikle kendinize uygun org modelini seçtikten sonra iyi bir hoca bulmanız gerekir.Org hem klavyeli hem de üflemelidir.Yapısında bulunan tuşlar son derece hafiftir. 88 tane tuşu vardır,7 tane temel notanın yanında 12 tane dizeyler ve bemolden oluşan notası vardır. Bunun yanında borular da vardır bu borular üflenerek çalınır. Borular metal ya da tahtadan oluşur. Org boruları üflenerek çalındığı için çıkan ses kişinin üflemesine göre ince veya kalın olarak çıkar. Müzik aletinde birden çok tuş vardır bu tuşlarda çeşitli enstrüman sesleri vardır. Bu müzik aleti piyanoya benzer fakat teknik açıdan birbirlerinden çok farklıdır.

ORG ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu müzik aleti eğitim ile öğrenebilen alettir. Bu yüzden almaya karar verdiğinizde kesinlikle bir müzik öğretmenine ya da uzmana başvurmak gerekir. Bütçenizin farklılığı, müzik bilginizin seviyesi gibi durumlara bağlı olarak org modelleri de değişim gösterir. Bu çeşitliliği de Cimri.com da en uygun org modelleri aramasıyla bulabilirsiniz.