Evlerde ve ofislerde temiz, taze ve güzel bir havanın vazgeçilmez bir parçası olan oda kokuları ortamın her daim mis gibi kokmasına yardımcı olmaktadır.

Air Wick, Glade, Yumoş, Discover vb. onlarca markanın ürettiği oda kokusu çeşitlerini en uygun seçenekleri ile Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Oda Kokusu Çeşitleri Nelerdir?

Oda kokuları çok farklı çeşitlerde bulunmaktadır. En yaygın çeşitleri fısfıs sprey formunda olanlar, sıvı sprey formunda plastik şişe içinde satılan oda kokuları, otomatik püskürten makine içinde olanlar, cam şişe içinde sıvı olarak bulunup içinde uzun bambu çubuklu olanlar, dekoratif formda olanlar vb.

Oda Kokusu Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sağlık için önem taşıyan bilgilerin ürün ambalajının üzerinde yer aldığının kontrol edilmesi gerekir. Ürün içeriğinde bulunan malzemeler, uyarılar, kulanım talimatları, üretim tarihi, son kullanma tarihi, üretici firma, dağıtıcı firma, bakanlık tarafından onaylı olup olmadığı vb.

Oda Kokusu Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Oda kokusu var olan kötü kokuları yok etmek amacıyla değil, zaten temiz olan bir ortam kokusunu tazelemek amacıyla kullanılmalıdır. Kötü kokan bir ortamda kullanılan ürün kötü kokuyu bastırmak yerine 2 koku birleştiğinde daha da kötü bir kokunun oluşmasına neden olacaktır.

Bu anlamda oda kokuları koku giderilmesi konusunda kökten çözüm üretmezler. Eğer evde kullanılacaksa öncelikle evin veya odanın temizlenmiş ve havalandırılmış olması, sonrasında oda kokusunun kullanılıyor olması gerekir. Otomobil, ofis, banyo vb diğer ortamlarda da yine kullanılan kokudan en güzel sonucu almak için o ortamın öncelikle temiz olduğundan emin olmak gerekir.

Sprey formunda olan modeller radyatör, kalorifer, veya soba gibi sıcak cisimlerin yanında bulundurmamak gerekir. Evde küçük çocuk varsa onların erişebileceği yerlerde değil de yüksek veya dolap içi gibi kolay erişemeyeceği yerlerde saklamak gerekir. Ürünün mümkün olduğunca tenle doğrudan temas etmemesi gerekir.

Eğer ev içinde alerji veya astım hastalığı gibi ürünün sağlıkla ilgili sakınca yaratabileceği bireyler yaşıyorsa bu tür kimyasal maddeler içeren kokulardan uzak durulmasında fayda vardır.