track source
track source
track source

Objektif & Lensler

Objektif & Lensler Fiyatları

1039 Ürün gösteriliyor.
Titreşim Engelleme
Objektif & Lensler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Objektif & Lensler modelleri ve Objektif & Lensler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Objektif & Lensler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Samsung, Sony, Canon, Everest, OEM. 1039 adet Objektif & Lensler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Objektif & Lensler Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Objektif & Lensler markası:

En Çok İncelenen Objektif & Lensler Ürünleri Hangileridir?

2022 yılı Objektif & Lensler Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Ağustos 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1039 Objektif & Lensler modeli içerisinde en ucuz Objektif & Lensler fiyatı 38.41 TL iken, en yüksek Objektif & Lensler fiyatı 234729.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Objektif & Lensler fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Ağustos 2022 tarihinde ortalama Objektif & Lensler fiyatı ise 9099.11 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Objektif & Lensler Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri'nin Seçimi
Nikon 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR Lens
Nikon 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR Lens
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Objektif ve Lens

Joseph Nicephore Niepce uzun süren çabaları sonunda 1826 yılında ilk fotoğrafı çekmeyi başarır ve fotoğraf makinelerinin bugünkü halini almasında büyük bir rol oynar. Daha sonraları teknolojinin gelişmesi ile fotoğraf makinelerinde gelişti ve bugünkü kalitede fotoğraflar çekebilir oldu. İyi bir fotoğrafın çekilebilmesi fotoğraf makinesinin lensi ile doğrudan etkili olur. Objektif lensler farklı kullanım amaçları doğrultusunda ışığı farklı açılarda kırarak fotoğraf makinesine gönderir. Bu nedenle objektif lensler çekilecek objelere göre farklı özelliklerde olabilir. Objektif lensler çekilecek objenin cinsine göre farklı malzeme yapılarında sunulabilir. Bu bağlamda bir manzara fotoğrafı çekilirken kullanılacak lens ile genel kullanım için kullanılacak lens farklı olur. Objektif lens modelleri bir kuş fotoğrafı çekmekten bir manzara fotoğrafına kadar geniş bir kullanım alanı sunar. Optik lenslerin haricinde oldukça ciddi yakınlaştırma oranları sunabilen tele lenslerde kullanıcıların farklı çekim olanakları elde etmelerini sağlar. Tele lenslerin yanında farklı açılarda çekim yapmayı mümkün kılan  geniş açılı lensler ve zoomlu lensler gibi lenslerde, yansıyan ışık gibi farklı özelliklerin ön plana çıkarıldığı fotoğraflar çekmeye yarar.

Objektif ve Lens Modelleri

Farklı objektif lens markaları bazı avantaj ve dezavantajları ile fotoğrafçıların beklentilerine  yönelik objektif lens üretimi yapar. Bu noktada oldukça fazla markanın kullanıcılara farklı objektif lens modeli sunduğu görülür. Bunlardan bir tanesi Canon Ef lensler olur. Canon Ef lensler EOS M Fotoğraf Makinelerinde kullanıma uygun olması amacı ile özel üretilir. Sizde Canon Ef lens modelleri ile güzel fotoğraflar çekebilir, sosyal medya hesaplarınızda beğeni toplayabilirsiniz. Canon Ef 50mm f1.8 objektif lensler ile az ışıklı ortamlarda mükemmel fotoğraf kalitesi sunar. Böylece  Canon Ef 50mm f1.8 bir objektif lense sahip olabilir muhteşem Ay manzaraları çekebilir, fotoğraf yarışmalarına bile katılabilirsiniz. Canon Ef 85mm f1.8 Usm lensler yakın çekim modlarında yüksek performans sunarlar. Bu sayede profil fotoğrafı gibi yakın çekimlerde oldukça kaliteli fotoğraflar elde edilmesini mümkün kılar. Canon Ef 85mm f1.8 Usm modeli yakın çekimlerde arka plan bulanıklaştırma özelliği ile sizlere güzel kareler sunabilir. Makro lensler yakın obje çekimlerinde kaliteli ve yüksek detaylı kareler sunar. Bu özelliği ile makro lens modelleri ile ayrıntılı yakın çekimler yapabilir, güzel görseller yakalayabilirsiniz. Geniş açılı lensler çok dar alanlarda bile en geniş açılı fotoğrafları çekmenize olanak verir. Bu sayede geniş açılı lens modellerinden birine sahip olabilir muhteşem manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Üstelik bu çekimlerinizi sosyal medyalarda paylaşabilir, beğeni toplayabilirsiniz. Tele lensler uzakta bulunan nesneleri yakınınızdaymışçasına yakınlaştıabilir, aynı zamanda kaliteli bir görüntü imkanı sunabilir. Tele lensleri uzak obje çekimlerinde kullanabilir, çektiğiniz objeyi ayrıntılı bir şekilde görüntüleme fırsatına erişirsiniz. Standart lensler genel fotoğraflar çekimleri için tasarlanır ve genel kullanıma uygun olur. Bu sayede standart lensler ile hobi fotoğrafçılığına adım atabilir, genel fotoğraflar çekebilirsiniz. Makro objektif lensler yüksek kalitede yakın çekimler yapmanıza olanak verir. Bu sayede Macro objektif lensler ile spesifik çekimler yapabilirsiniz. Üstelik macro objektif lenslerin yakım çekimlerde sunduğu kaliteli fotoğraflar ile daha önce farkına varmadığınız ayrıntıları fark edebilirsiniz. Geniş çapta seçim imkanı sunana lensler arasında uygun seçimlerle güzel fotoğraflar çekme imkanına erişebilirsiniz.

Objektif ve Lens Fiyatları

Objektif lens modelleri değişik obje ve manzara fotoğrafları gibi farklı fotoğrafları yakalamak için değişik malzemelerden üretilir. Bu nedenle objektif lens fiyatları ürünlerde kullanılan malzemenin kalitesine ve özelliğine göre değişir. Yakın çekimlerde yüksek yakınlaştırma ve detay kalitesi ile yüksek kaliteli fotoğraflar sunan macro lens fiyatı ile standart lens fiyatı bu noktada farklı olur. Objektif lens modelleri kullanıcılara kaliteli fotoğraflar sunmayı hedefler ve uzun araştırma ve geliştirme süreçlerinden geçer. Bu noktada objektif lens tasarımı ışığı farklı oranlarda yansıtacağından objektif lens fiyatına etki eden unsurlardan olur.Objektif lensler çeşitli üretim aşamalarından geçirilerek kullanıcılara sunulur, üretim aşaması objektif lenslerin fiyatına etki eden unsurlardan olabilir. Her marka kendine objektif lenslerini üretirken kendine has üretim metotları kullanır. Bu nedenle objektif lens fiyatları markadan markaya da değişiklik gösterebilir. Dilerseniz sizde cimri.com’u ziyaret edebilir en ucuz objektif lens fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Objektif ve Lens Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli ?

Fotoğraf makinenizi almış olabilir ve bir objektif lens almak için araştırma yapıyor olabilirsiniz. Bu noktada Objektif lens alırken dikkat edilecek birkaç nokta bulunur. Bu noktalardan en önemlisi hangi mesafelerde fotoğraf çekeceğinizi belirlemiş olmanız olur. Eğer yakın mesafelerde ayrıntılı fotoğraf çekimleri yapmak istiyorsanız, bir Macro lens modeli satın alabilir ayrıntılı ve kaliteli resimler çekebilirsiniz. Bu sayede çektiğiniz objelerde, daha önce dikkat etmediğiniz onlarca ayrıntıyı fark edebilirsiniz. Eğer uzak nesne çekimlerinde kullanacağınız bir objektif lens almayı düşünüyorsanız, zoom lensler daha yakın ve ayrıntılı fotoğraflar kaydetmenize olanak sunar. Bu sayede zoom lensli fotoğraf makineleri ile Ay gibi uzakta bulunan nesnelerin ayrıntılı fotoğraflarını çekebilir, güzel görseller yakalayabilirsiniz. Standart objektif lensler genel kullanım amacına uygun şekilde dizayn edilir ve günlük kullanımda her nesnenin fotoğrafını çekmenize olanak sunar. Eğer günlük kullanım ve hobi amaçlı bir obejktif lens almayı düşünüyorsanız standart lensli bir objektif alabilir, her konuda genel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery