Objektif & Lensler

En Ucuz Objektif & Lensler Fiyatları

759 ürün gösteriliyor.
Objektif & Lensler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Objektif & Lensler modelleri ve Objektif & Lensler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Objektif & Lensler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Samsung, Sony, Canon, Nikon, Hoya. 759 adet Objektif & Lensler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Objektif Lens Nedir?

Fotoğraf ve kamera kategorisinde bulunan objektif lensler; fotoğrafın yeterli aydınlık ve netlikte oluşmasını sağlayan mercek topluluğudur. Lensler fotoğrafçılar için fotoğraf makinesi ve kameraların gövdeden sonra en önemli bölümüdür yani merceklerin bulunduğu kısımdır. Cimri.com’da Canon, Nikon, Sigma, Sony, Hoya gibi onlarca markanın içerisinden kameranıza en uygun lensleri bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırmalarıyla sahip olabilirsiniz. Lensler ışığın en doğru şekilde yansıtılmasını sağlayarak fotoğrafçılara verilebilecek maksimum net görüntüyü vermek için tasarlanmıştır.

Lens Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lens seçimi kameranız için ve çekeceğiniz fotoğrafların güzelliği için oldukça önemli bir noktadır. Doğru lens seçiminde yapılması gereken ilk şey, öncelikle hangi odak uzaklığı ya da odak aralığındaki lense ihtiyacınız olduğunu belirlemektir. Bu doğrultuda lens seçmeden önce mutlaka ne fotoğrafı çekeceğinizi belirlemeli ve istediğiniz amaca yönelik lensleri seçmeniz gerekmektedir.Çünkü ihtiyacınızın altında bir lens alarak işinize yaramayacak bir lens almış olacaksınız.Ya da ihtiyacınızın üstünde bir lens alarak da hesaplı bir ticaret yapmış olmayacaksınız. İşte tam da burada Cimri.com’a danışabilirsiniz. Size her zaman çeşitli modeller ve fiyatlar sunarak seçiminizde her daim yanınızdadır. Lens çeşidinizi belirlemeniz de seçimlerinizi etkileyecek önemli bir husustur. Çekeceğiniz fotoğraflarda hangi diyafram değerine ihtiyacınız olduğunu belirlemek yine lens seçimlerini etkileyen bir noktadır. Fotoğraf makinenizin APS-C sensör bulunduran kırpma faktörlü bir gövdeye sahipse, lens seçiminde bu kriterleri de düşünmeniz gerekmektedir. Bu doğrultuda seçeceğiniz lensin odak uzaklığı değişecek yani kırpma faktörü ile çarpılacaktır.

Lensler Nasıl Temizlenmeli?

Lenslerde zamanla parmak izi ya da tozlardan biriken bir kirlenme olabilmektedir. Bu noktada lenslerin temizliğini sağlamak, zarar görmelerini engelleyecek en büyük etkendir. Lensinizi temizlemenin en iyi yolu ise lens temizleme mendili ve az miktarda lens temizleme solüsyonu kullanmaktır. Bu aşamada dikkat edilmesi gerekilen en önemli detay ise; içerisinde aşındırıcı veya çözücü bulunan hiçbir ürünü kullanmamanız gerekmektedir. Öncelikle yumuşak bir fırça yardımı ile toz ve kalıntıları dışarıya doğru temizleyip, ardından hava üfleyici bir pompa ile lens yüzeyinde kalan maddeleri lensin dışarısına atabilirsiniz. Sonrasında iki damla lens solüsyonunu mendilin üzerine damlatarak, lensinizi dairesel hareketlerle merkezden başlayarak silebilirsiniz. Böylece tüm parmak izlerinden ve lekelerden lensinizi arındırmış ve temizlemiş olacaksınız. Bu malzemeleri bulamazsanız ya da elinizde bulunmuyorsa, kuru ve iplik bırakmayan yumuşak bir parça kumaş ile lens temizliğini yapabilirsiniz. Siz de daha kaliteli ve güzel fotoğrafları yakalamak istiyorsanız, makinenize en uygun lens modellerine Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.