• Nebulizatör; astım ve bronşit hastalarının nefes almasını kolaylaştırmasını sağlayan medikal bir cihazdır ve kullanılmaya başlandığı andan itibaren etkisini göstermeye başlar. Nebulizatörler, ses dalgaları ile sıvı haldeki ilaçları buhar haline getirerek, hava yolu ile alınmasını sağlayan bir cihazdır. Cimri’de sizlere Omron, Beurer, Nimo ve Bebedor gibi onlarca markayı size en uygun modelleri ile birlikte en ucuz nebulizatör fiyatlarını sunuyoruz.

 • Nebulizatör Nasıl Kullanılır?

  Nebulizatörün, çocuk ya da yaşlılarda kullanılmasında bir sakınca bulunmaması ile birlikte, astım veya bronşitin olan hastalarda ilaçların etkili bir şekilde uygulanmasını sağlar. Nebulizatör, solunum yoluyla ilaç almada kullanılan en yaygın yöntemdir. Sağlık ve medikal ürün kategorisinde de en çok tercih edilen üründür. Nebulizatörün bu kadar tercih edilme sebebi ise; büyük dozda ilaç verilebilirken aynı zamanda da derin nefes almadan, hastalara en uygun biçimde ilacın alınmasını sağlamasıdır. Nebulizatörler içerisinde ilaç bulundurduğu için mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Nebulizatör kullanırken cihazın mutlaka temiz olması gerekmektedir.

 • Nebulizatör İle İlaç Kullanımı Nasıl Yapılmalıdır?

  Nebulizatör ile verilecek ilacın hacmi minimum 2 ile 4 ml arasında, maksimum ise 10 ml olmalıdır. Hava ya da oksijen ile verilecek ilaçlarda, gaz kullanımı dikkatli seçilmelidir. Oksijen ile kullanım doktor tavsiyesi ile uygulanmalıdır.

  Nebulizatörün hava akım hızı dakikada 6 ile 8 L olmalıdır. Yüz maskesinin yüze tam oturtulması ve göze ilacın temas etmesi önlenmeli ve hasta mümkün olduğu sürece oturur pozisyonda olmalıdır.

 • Nebulizatör Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

  Öncelikle belirtilmelidir ki her hastanın kişisel, kendine özel nebulizatörü bulunmalıdır. Medikal cihazların çoğunda olduğu gibi, satın alacağınız nebulizatörlerde günde en az bir kere ılık deterjanlı su ile bütün parçaları ayrılarak yıkanmalıdır. Nebulizatör temizliğini yaptıktan sonra mutlaka kullanmadan önce, 2-3 saniye boş olarak çalıştırılmalıdır.

 • Nebulizatör Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Nebulizatör satın almadan önce, içinde kullanılacak ilaçtan, ürünün işlevselliğine kadar pek çok önemli detayı göz önünde bulundurmalısınız. Seçeceğiniz medikal ürünün standartları ve belgeleri tam olmalı, cihazınız da mutlaka orijinal olmalıdır. Nebulizatör cihazlarının kullanım farklarından doğan çok büyük fiyat farkları da vardır. Siz de ihtiyacınız doğrultusunda Cimri’de en uygun fiyatlı nebulizatör cihazlarını bulabilir, markaların en ucuz modellerine kolayca ulaşabilirsiniz.