Müzik Defteri

En Ucuz Müzik Defteri Fiyatları

20 Ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Müzik Defteri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Müzik Defteri modelleri ve Müzik Defteri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Müzik Defteri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Gıpta, Mynote, iF-Dizayn, Coccomell, Morning Glory. 20 adet Müzik Defteri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Dymo Letratag Elektronik Etiket Makinesi
Dymo Letratag Elektronik Etiket Makinesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Samsung SF-760P Fax Makinesi
Samsung SF-760P Fax Makinesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Gıpta, Notte, Umur, Keskin, Keskin Color, Vintage Label, Morning Glory, Faber-Castell, bayındır, Le Color, Mynote, NBA, Capricorn ve Hello Kitty markalı müzik defterlerini en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, defter fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Müzik notalarının yazıldığı 5 çizgili özel bir defterdir. Bazılarının satır başlarında sol anahtarı bulunur.

Müzik defterine nasıl yazı yazılır? Müzik defteri çizgileri neyi ifade eder?

Yazıda harflerin olduğu gibi müzik de de notalar vardır. Her bir nota, ayrı bir sesi temsil eder. Notalar, seslerin yüksekliğini ve hangi sürede çalınacağını gösterir. Bir şarkıyı yazılı olarak ifade etmek için notalar kullanılır. Bu notalar da nota kağıtlarına yazılır. Nota kağıtlarının defter haline getirilmiş haline ise müzik defteri denir. Do -C, Re- D, Mi- E, Fa- F, Sol-G, La-A, Si-B olmak üzere 7 adet temel nota vardır. Diğer tüm notalar, bu notaların yarım ses aşağısı veya yukarısını ifade eder. Notaların yanında belirtilen alfabeler, genellikle tabletürlerde kullanılır. Müzik defterinin sayfalarında 5 satır ve 4 boşluklu özel satırlar bulunur. Müzik defteri üzerinde notalar nasıl sıralanır? Do’dan başlayarak yazmak istersek, en alttaki satırın altındaki boşluğa gelecek şekilde bir nota çizip, üzerine yatay bir çizgi çizersek bu do olur. Diğer notalar da sırayla yukarıya doğru yazılır. Re notası, notanın altındaki yuvarlağın üstü satıra değecek şekilde yine do gibi alttaki boşluğa yazılır, ancak do notası daha alttadır ve hiçbir yeri satıra değmez. Mi notası, en alttaki satır üzerine yazılır. En alttaki satır, notanın yuvarlağının tam ortasından geçmelidir. Fa notası, en alttaki satıra tam olarak yazılır. Fa notasının yuvarlak bölümünün üstü, alttan ikinci satıra değerken, altı ise, en alttaki satıra değmelidir. Sol notası, yine mi notası gibi, çizgiyi ortalayacak şekilde, fa notasının üstüne yazılır. Diğer notalar da bu şekilde sıralanır.

Müzik defteri fiyatları ne kadardır?

En ucuz müzik defterlerini cimri.com sitesinde, defter kağıt ürünleri kategorisinde bulunan, defter sekmesinden görüntüleyebilir, defter fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, en uygun fiyatlı ürünleri tek tıkla ekranınıza getirir. https://www.cimri.com/muzik-defteri