Mutfak gereçleri kategorisinde bulunan mutfak terazileri, yemeklerinizin ölçülerini kolayca ve rahatlıkla belirleyebileceğiniz gereçlerdir. Mutfak terazileri dijital ve mekanik olarak ikiye ayrılmaktadır. Mutfak terazileri genellikle 20 gram ölçme hassasiyetine sahip olur ve aynı zamanda da 4 kilogram ölçme kapasiteleri bulunmaktadır. Mutfak terazileri ile tartım yapılması oldukça kolaydır. Dijital mutfak terazileri ise mekanik terazilere göre daha farklıdır. Dijital mutfak terazileri 1 gram ölçme hassasiyetine sahip ve aynı zamanda da 5 kilogram ölçme kapasitesi bulunmaktadır. Cimri.com’da Beurer, Sinbo, CVS, Premier ve Arnica gibi onlarca markanın içerisinden, mutfağınıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun mutfak terazilerini bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Mutfak terazisi nasıl kullanılır?

    Mutfak aletleri mutfakta çok zaman geçirenlerin en büyük yardımcıları olmaktadır. Birçok kullanıma yönelik farklı çeşitlerde mutfak aletleri bulunmaktadır. Mutfak terazileri de lezzetli yemeklerinizi yaparkenpratik uygulama ve çözümler sunmaktadır. Mutfak terazileri mekanik ve elektronik olarak iki çeşitte karşımıza çıkmaktadır. Mekanik mutfak terazilerinin çoğu görüntü olarak birbirine benzemektedir. Mekanik mutfak terazi modellerinde, üst kısımda yer alan kaba tartmak istediğiniz besini koyarak altında yer alan göstergelerden ağırlığını görebilirsiniz. Elektronik mutfak terazilerinde ise farklı çeşitler bulunmaktadır. Kimi elektronik mutfak terazilerinde mekanik mutfak terazileri gibi kabın içerisine ölçmek isteyeceğiniz besini koyabilirken, kimisinde ise ölçüm kısmı düz bir şekildedir. Her iki seçenekte de mutfak terazilerinin elektronik ekranından ölçüm sonuçlarını görebilirsiniz.

    Mutfak terazisi ile yemek ya da tatlı yaparken, kullanacağınız tariflerde yer alan ölçüleri tam olarak ayarlayabilirsiniz. Uygulamanız gereken beslenme programları varsa, doğru porsiyonları da mutfak terazileri sayesinde kolayca hazırlayabilirsiniz. Mutfak terazileri hassas ölçüm yaptıklarından, kullanmanız gereken miktarları en doğru şekilde ayarlamanızı sağlamaktadır.

    Mutfak terazileri hassas yapıya sahip olduklarından, aşırı yüklemek ya da üzerinde uzun süre ağırlık tutmak, mutfak terazilerinin yapılarını bozabilmektedir. Elektronik mutfak terazisini kullandığınız taktirde ise tuşlarına sert bir şekilde basmamalı ve sıvıların dökülmesine karşı dikkatli olmalısınız.

    Siz de ihtiyaçlarınıza ve mutfağınıza en uygun mutfak terazilerine Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.