• Mutfak robotları, elektrikli mutfak aletleri kategorisinin, yemek hazırlama işlemini oldukça kolaylaştıran mutfak aletlerinden birisidir. Her ev aletlerinde olduğu gibi, mutfak robotlarının da birçok seçeneği bulunmaktadır. Mutfak robotunun gücü, hız ayarlamaları ve kapasiteleri modellerine göre çeşitlilik göstermektedir. Mutfak robotu almadan önce, ihtiyaçlarınıza karar vermeli ve seçiminizi yapmalısınız. Cimri’de de ihtiyaçlarınıza göre en uygun mutfak robotlarını kolayca bulabilir, Goldmaster, Kenwood, Homend, Tefal gibi onlarca markanın içerisinden en ucuz fiyat seçeneklerine ulaşabilirsiniz!

  • Mutfak Robotları Nasıl Kullanılır?

    Mutfak robotları uzun zaman alan kesme, dilimleme ya da yoğurma işlemlerini kısa süre içerisinde yapabilmenize olanak sağlar. Bu işlemleri daha hızlı, güçlü ve profesyonel biçimde yapmak için mutfak robotlarını tercih etmelisiniz. Eğer geniş bir aileye sahipseniz, geniş hacimli kaba sahip mutfak robotları kullanım açısından sizin için daha efektif olacaktır. Mutfak robotunu kullanırken dikkat etmeniz gereken belirli ve önemli aşamalar vardır. Öncelikle mutfak robotunuzun üzerinde her işlem için ayrı hız seçeneklerinin bulunması, hazırlayacağınız gıdalar için oldukça faydalı olacaktır. Mutfak robotunuzun fişini prizde takılı bırakmanız, mutfak robotunuzun görebileceği zararların önüne geçecek ve daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Doğrama kabının sonuna kadar dolmamasına özen göstermeli ve kabın dörtte birinin boş olmasına dikkat etmelisiniz. Malzemeleri ekledikten sonra, kapağın yuvasına oturduğuna emin olmalı ve bu aşamadan sonra çalıştırmaya başlamalısınız.

  • Mutfak Robotları Nasıl Temizlenir?

    Mutfak robotunuzun modeli ya da markasın fark etmeksizin bu işlemi yapmadan önce mutlaka kullanım kılavuzunu okumanız gerekmektedir. Bu doğrultuda belirtilen yönergeleri takip etmeniz, çıkarılabilir parçaların hangilerinin makinede hangilerinin ise elde yıkmaya uygun olduğunu öğrenmenize yardımcı olacaktır. İkinci olarak başlıkların, robotun gövdesine oturan bütün bölümleri kontrol etmelisiniz. Bunun nedeni zaman içerisinde oluşabilecekgıda artıklarının sağlığınız için tehdit oluşturabilmesini engellemektir. Temizlik işlemi bittikten sonra, mutfak robotlarının tüm parçalarının temiz ve kuru bir bez ile kurulanması, başlıkların ve bıçakların ise koruyu kılıflar içerisinde muhafaza edilmesi makinenizin ömrünün uzamasını sağlayacaktır.Mutfak robotlarınızı, ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra temizlemeniz gerekmektedir. Siz de mutfağınızda kullanıma en uygun mutfak robotlarına, en ucuz fiyatlar ile Cimri.com’dan göz atabilirsiniz!