Motor Temizleyici

En Ucuz Motor Temizleyici Fiyatları

86 ürün gösteriliyor.
Motor Temizleyici fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Motor Temizleyici modelleri ve Motor Temizleyici fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Motor Temizleyici kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Modacar, Dreamcar, Motul, Sonax, Liqui Moly. 86 adet Motor Temizleyici fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Pioneer DEH-X1950UB Oto Teyp
Pioneer DEH-X1950UB Oto Teyp
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Motor Temizleyici Nedir?

Biliyoruz ki çoğu insan araba alırken dış görünüşün yanı sıra motor özellikleri, yakıt tüketimi gibi daha teknik özellikleri göz önünde bulunduruyor. Doğrusu da bu zaten. Arabayı aldıktan sonra da arabamıza hem iç özellik hem de dış görünüş açısından iyi bakmamız gerekir. Bunun için motor temizleyiciler çok önemli bir yer tutmaktadır. Motor bir arabanın en önemli parçasıdır. Bu sebeple motoru korumak her şeyden önemlidir. Ancak motor aynı zamanda en çok çalışan ve hareket eden parçalardan olduğu için çok çabuk eskiyebilir. Bilhassa eski arabalarda motorların çabucak kirlenmesi oldukça sık karşılaşılan bir durumudur. İşte motor temizleyiciler bu sorunu ortadan kaldırmak için ortaya çıkmıştır. Motor temizleyiciler aracınızın ve motorunuzun ömrünü uzatır.

Motor Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Yağ sızmaları ve antifriz gibi kimyasalların motorun dış bölümüne dökülmüş olması, motoru kirletir. Motor temizliği düzenli olarak yapılırsa, bu kimyasallardan kaynaklı kötü kokular, araç içine gelmez ve aracın motor performansı artar. Temiz bir motor, aracın satışı sırasında da olumlu bir izlenim yaratır. Aracı satın almak isteyen kişiler genellikle aracın dışına baktıkları gibi içine de bakarlar ve aracın bakımlı ve temiz kullanılmış olması, satış fiyatını doğrudan etkiler. Motorun içini deterjanlı suyla temizlemek, elektronik aksamın arızalanmasına neden olabilir. Aracın motor temizliği yapılmadan önce motorun soğuk olması önemlidir. Ayrıca, motor temizliği yaparken, ellerde yağ izi oluşmaması adına eldiven kullanmak faydalı olur. Motoru parça parça temizlemek daha iyi sonuç verir. Motor parçalarındaki yağ lekeleri kolay çıkmayabilir. O nedenle motor temizleme spreyi sıktıktan sonra bir süre beklemek iyi olur. Daha sonra diş fırçası veya benzeri bir fırça kullanarak motordaki yağları temizleyebiliriz. Yağ, yanıcı bir madde olduğundan, temizleme sonrası eser kalmaması için bir miktar su sıkabiliriz. Temizlik bittikten sonra plastik kısımları kurulanır. Bazı uzmanlar, yağ sökücü spreylerin kayış bölümlerine sıkılmamasını tavsiye ederler. Bu işlem için yağ sökücü ve motor temizleyici spreyleri de kullanabilirsiniz. Motordaki paslı bölümleri temizlemek içinse pas sökücü kullanılabilir. Motor temizliğiniz için ihtiyacınız olan en ucuz motor temizleyici spreyleri Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Motor Neden Kirlenir?

Yağ sızmaları ve antifriz gibi kimyasalların motorun dış bölümüne dökülmüş olması, motoru kirleten başlıca sebeplerdir. Motor temizliği düzenli olarak yapılırsa, bu kimyasallardan kaynaklı kötü kokular, araç içine gelmez ve aracın motor performansı kötü etkilenmemiş olur. Temiz bir motor, aracın satışı sırasında da olumlu bir izlenim yaratır. Motorun içini deterjanlı suyla temizlemek, elektronik aksamın arızalanmasına neden olabilir. Aracın motor temizliği yapılmadan önce motorun soğuk olmasına dikkat edilmelidir. Motoru parça parça temizlemek en iyi sonucu verecektir.

Motor Temizleyici Çeşitleri Nelerdir?

Motor temizleyiciler farklı motorlara ve kullanımlara göre farklılık göstermektedir. Kullanıcılar bu ürünler arasından ihtiyaçlarına en uygun ürünü seçerek motorlarını temizleyebilirler. Bunun haricinde motor temizleyiciler kullanım şekillerine göre de farklılık göstermektedir. Sıvı halinde satılan motor temizleyiciler olduğu gibi sprey halinde satılan yani püskürtme işlemi sağlayan motor temizleyiciler de bulunmaktadır.

Motor Temizleyicilerin Fiyatı Ne Kadar?

En uygun fiyatlı motor temizleyici malzemeleri, Cimri.com sitesinde, motor bakımı kategorisi altında yer alan, motor temizleyici sekmesine tıklayarak görüntüleyebilir, temizleyici ürünleri karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız ürünün satışını yapan çevrimiçi alışveriş sitelerini sizin için gezerek, en uygun fiyatlı alternatifleri bulur ve tek tıkla ekranınıza getirir. Bunun yanı sıra alarm özelliğiyle birlikte ürünler takip altına alınıp üründeki fiyat değişimlerinden anında haberdar olunabilir.