track source
track source

Mobilya Rötuş Kalemi

Mobilya Rötuş Kalemi Fiyatları

101 Ürün gösteriliyor.
Mobilya Rötuş Kalemi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Mobilya Rötuş Kalemi modelleri ve Mobilya Rötuş Kalemi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Mobilya Rötuş Kalemi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Modatools, Zig, Edding, Artline, Marvy. 101 adet Mobilya Rötuş Kalemi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Mobilya Rötuş Kalemi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Mobilya Rötuş Kalemi markası:

En Çok İncelenen Mobilya Rötuş Kalemi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Mobilya Rötuş Kalemi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 101 Mobilya Rötuş Kalemi modeli içerisinde en ucuz Mobilya Rötuş Kalemi fiyatı 3.43 TL iken, en yüksek Mobilya Rötuş Kalemi fiyatı 89.99 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Mobilya Rötuş Kalemi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Ekim 2021 tarihinde ortalama Mobilya Rötuş Kalemi fiyatı ise 18.3 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Mobilya Rötuş Kalemi Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Mobilya Rötuş Kalemi

Mobilyalar, bulunduğu ortamı şık gösteren ve genelde uzun süre kullanılan tüketim mallarıdır. Çoğu insan sık sık mobilya değiştirmez ve ev değiştiriyor olsa bile eski mobilyalarının çoğunu yeni evine de taşır. Bazı mobilyalar ise sahip oldukları manevi değer dolayısıyla değiştirilmek istenmez. Değer verdiğiniz ve uğruna bolca para harcadığınız mobilyalarınızı ufak bir çizik yüzünden değiştirmek istemeyebilirsiniz. Bu yüzden taşınma veya hor kullanım gibi sebeplerle mobilyaların yüzeyinde oluşabilecek çiziklerin kamufle edilmesi için mobilya rötuş kalemi kullanılabilir. Bu kalemlerin estetiğe önem veren ama küçük bir çizik için mobilyasını değiştirmek istemeyenler için kurtarıcı nitelik taşıdığı söylenebilir. Sanılanın aksine mobilya rötuş kalemlerini yalnızca profesyoneller kullanmaz. Ev ortamında çoğu kişi kendi mobilyasını tamir edebilir. Ayrıca mobilya rötuş kalemlerinin kullanım alanları da oldukça geniştir. Bu kalemleri ahşap mobilyalarınızda kullanabileceğiniz gibi PVC yüzeylerde ve otomobilinizin çeşitli kısımlarında da kullanabilirsiniz. Bu yüzeyler için kullanılacak kalem ve boya çeşitleri farklı olabileceği gibi farklı yüzey desenleri ve tipleri için de farklı tasarımlarda kalemler üretilebilir.

Mobilya Rötuş Kalemi Çeşitleri

Üzerinde küçük çizikler olan yüzeyleri büyük masraflara girmeden ve külfetli değişimler yapmak zorunda kalmadan kurtarabilirsiniz. Mobilya rötuş kalemi, ahşap rötuş kalemi veya PVC rötuş kalemi olarak duymuş olabileceğiniz küçük ve bütçe dostu boyalar ile küçük hasarları kamufle edebilirsiniz. Farklı renklerde mobilyalar için farklı rötuş kalemleri bulunur. Bunların arasından mobilyanızın rengine en yakın olanını seçmelisiniz. Beyaz renkli bir kalemi özellikle beyaz kaplamalı PVC’leriniz için kullanılabilir. Taşınma veya temizlik sırasında çerçevelerinizde oluşan çizikleri bu sayede kamufle edebilirsiniz. Eğer ahşap mobilyanız beyaz ise yine bu renk rötuş kalemi ile yenileme uygulayabilirsiniz. Mobilya rötuş kalemi krem beyaz kadar çiğ bir renge sahip olmayan mobilyalar için kullanılabilir. Elbette krem renginin de kodları vardır. Mümkün mertebe renk kodlarını dikkate alarak alışveriş yapmanızda fayda vardır. Söz gelimi, mobilya rötuş kalemi kahverengi çok genel bir tanım olduğundan işinizi göremeyebilir. Rengi mobilya rötuş kalemi ceviz gibi spesifik bir hale getirebilirseniz bu sizin yararınıza olacaktır. Mobilya rötuş kalemi gri diğerleri kadar çok kullanılan bir renk değildir. Evlerde kullanılan çoğu ahşap eşya veya PVC yüzey gri renkte değildir. Yine de bazı markalar gri ve tonlarında da mobilya rötuş kalemi üretir. Her yüzeyin tek renkten oluşmadığını söyleyebilirsiniz. Örneğin; bazı parke yüzeyleri dalgalı desenlere sahip olabilir. Bu gibi durumlar için ise hareli rötuş kalemi kullanılabilir. Öncelikle tek renk bir kamuflaj uyguladıktan sonra üzerine uygun renkte bir hareli rötuş kalemi ile orijinal desene uygun bir desen çizebilirsiniz. Ahşap rötuş kalemleri tam veya yarı örtücü bir yapıya sahip olabilir. Yarı örtücü kalemler ahşabın orijinal dokusuna müdahale etmeden düzeltme yapmanıza olanak verir. Tam kapatıcı çeşitler ise biraz daha belirgin çizikler için daha dolgulu bir düzeltme imkanı sunar. Tüm bu işlemlerin uygulanması sırasında kendinize güvenemiyorsanız bir profesyonelden yardım alabilirsiniz. Kendi kendinize çalışırken yaptığınız bir hata sonucunda kalemi silmek isterseniz üretici markanın talimatları doğrultusunda hareket etmeniz gerekir.

Mobilya Rötuş Kalemi Kullanımı

Mobilya rötuş kalemlerini mobilyanızdaki fazla derin olmayan çiziklerin kamufle edilmesinde kullanabilirsiniz. Söz konusu kalemler farklı markalar tarafından üretilebilir. Bu markalar birbirlerinden farklı fiyatlara sahip olabildikleri gibi farklı kalitelerde ve farklı renk skalalarında ürün imal ederler. Kalem alırken ilk olarak renk seçimini yapmalısınız. Söz gelimi Edding mobilya rötuş kalemi renkleri arasından yapacağınız mobilyanızın rengine uygun bir seçimden sonra çalışmaya başlayabilirsiniz. Markanın renk seçenekleri arasından size uygun olanını bulamadıysanız Rem ahşap rötuş kalemi renk skalasına da göz atabilirsiniz. Sonrasında çiziğin üzerine bastırmadan yeterli miktarda boyayı uygulamalısınız. Çizik kapanıp çevresi ile homojen bir renge kavuştuğunda yumuşak bir bez yardımıyla boya fazlalığını silerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Yaptığınız bir hatayı temizleyebilmek için de rötuş kalemini temizleyebilen özel temizleyiciler kullanmalısınız. Elbette bu temizleyicileri seçerken esas yüzeyin türünü dikkate alarak orijinal zemine zarar vermeyecek bir temizleyici çeşidiniz tercih etmelisiniz. Aksi takdirde mesela beyaz PVC çerçevelerinizde sararma gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Mobilya Rötuş Kalemi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Mobilya rötuş kaleminin yalnızca derin olmayan çizikler için uygulanabilir bir yöntem oluğunu unutmamalısınız. Daha derin çizikler için mobilya dolgu kalemi kullanmalısınız. Rötuş kalemlerinin farklı kapatıcılık ve dayanıklılık özellikleri olabilir. Aynı bölgeye birden fazla defa kapatıcı uygulamak zorunda kalmak istemiyorsanız tutuculuğu yüksek bir boyaya sahip kalem tercih etmelisiniz. Bazı renklerin her ne kadar tek tonu olabileceğini düşünseniz de renk skalası çok daha geniş alt alanlara ayrılabilir. Mesela mobilya rötuş kalemi beyaz bildiğiniz beyaz rengin farklı tonlarında olabilir. Kırık beyaz ve süt beyaz iki kalem mobilyanızda farklı görünecektir. Hasarı düzelteyim derken eğreti bir görüntü elde etmek istemiyorsanız renk tonlarındaki küçük ayrımlar konusunda dikkatli olmalısınız. Mümkünse mobilyanızın rengi ile boyanın rengini canlı bir ortamda karşılaştırmalısınız. İnternetten yapacağınız kısa bir araştırma sayesinde hangi mobilyalar için hangi rötuş kalemlerini tercih etmeniz gerektiğini bulabilirsiniz. Aynı zamanda sizden önce o ürünü satın almış kullanıcıların yorumlarını okumak da karar verme aşamanızın daha kolay geçmesine yardımcı olabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery