Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

1186 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat
En Düşük Birim Fiyat
1/38Sonraki

Unlu Mamüller

Geçmişten günümüze en temel gıda maddelerinden biri olan unlu mamüller, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu lifin kaynağı olarak bilinir. Zaman içerisinde içeriği çok fazla değişiklik göstermeyen ürünler, günümüz ihtiyaçlarına göre çeşitlenerek kullanıcıların beğenisine sunulur. Standart olan bazı unlu mamüllerin yerini başka çeşitler almıştır. Örneğin; tandır ekmeği eski zamanların standart bir ekmeğiyken günümüzde beyaz ekmek adını verilen standart ekmekler çokça tüketilir. Aynı zamanda unlu mamüller içeriğinde kullanılan unun çeşidine bağlı olarak farklı ürünlere ayrılır. Gıda sektörünün en önemli ürünleri arasında yer alan unlu mamüller, sofraların da vazgeçilmezlerinden olur. Hem hijyenik hem de lezzetli olduğu için birçok kişi tarafından beğenilerek tüketilir. Bunun yanı sıra unlu mamüller iki farklı formatta satışa sunulabilir. Bunlar ise atıştırmalık ve ana öğün olarak sınıflandırılabilir. Atıştırmalık olarak tercih edilen müsliden tam tahıllı ekmeğe kadar farklı seçeneklere ayrılan unlu mamüller ile lezzetli bir sofra hazırlayabilirsiniz.

Unlu Mamül Çeşitleri

Unlu mamüllerin çeşitleri, üretildiği unun çeşidine göre farklılık gösterir. Bazen aynı tür malzemeler kullanılarak birden farklı çeşitte ürünler elde edilebilir. Sofraların olmazsa olmazları, en önemli unlu mamüller arasında çeşitli ekmekler bulunur. Ekmek yapımında ekmeğin çeşidini belirleyen en önemli etkenlerden birisi unken diğeri maya olarak bilinir. Örneğin; ekmek üretiminde işlenmiş buğday kullanıldığında herkesçe bilinen beyaz ekmek elde edilirken buğdayın işlenmemiş olması ile tam buğday ekmeği elde edilebilir. Ekmek üretiminde kullanılan mayanın, ekşi maya olması durumunda ise probiyotik yönüyle zengin ekmek çeşitleri üretilebilir. Ekşi mayalı ekmekler, tam buğday ekmeği, çavdar ekmeği ve kepek ekmek gibi ürünler sindirime yardımcı olan unlu mamüller olarak ön plana çıkar. Ayrıca son zamanlarda üretilen karışık tahıllı ekmek sayesinde birçok ekmekte bulunan faydalı tahılları bir arada barındıran unlu mamüller bulunur. Hem sağlığınızı kontrol altına alarak hem de lezzetten ödün vermeden harika öğünler elde etmek istiyorsanız unlu mamül çeşitlerine göz gezdirebilirsiniz. Farklı markalardan ve farklı fırınlardan üretimi gerçekleştirilen çeşitler arasında istediğiniz gibi tercih yaparak formunuzu koruyabilirsiniz. Besin değeri yüksek olan çeşitlere yönelerek taze ve apayrı lezzetlere ulaşabilirsiniz. Unlu mamül çeşitleri arasında glutensiz ve zeytinyağlı Ciabatta çeşitleri de yer alır. Gün içerisinde dengeli beslenmeyi sağlayabilmek için glutensiz ve zeytinyağlı olarak yapılan atıştırmalıkları yanınızda bulundurabilirsiniz. Bu sayede ani açlık krizlerini sağlıklı ürünler ile sonlandırabilirsiniz. Unlu mamül atıştırmalıkları sayesinde formda kalırken ara öğünlerinizi atlamadan dengeli beslenme düzenine sahip olabilirsiniz. Bu çeşitler arasında peynirli gözleme, katmer, organik tuzlu simit, mısır ekmeği ve poğaça gibi ürünler de bulunur. Ürünler özenle paketlendiği için ilk günkü tazeliğinde tüketebileceğiniz mamüllere oldukça kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ürünlere göz gezdirerek; damak zevkinize ve formunuza iyi gelen ürünleri, birçok farklı çeşitte temin edebilirsiniz. Aynı zamanda ürünler arasında un ile hazırlanan harika tatlılar da yer alır. Birçok farklı marka tarafından üretimi gerçekleştirilen tatlılar ile sofranızı şenlendirebilirsiniz. Çay sohbetlerinin olmazsa olmazları arasında yer alan bu tatlıları; mısır, çavdar ve patates un seçenekleri ile temin edebilirsiniz. 

Unlu Mamül Fiyatları

Un ile hazırlanan ürünlerin fiyatları, ham maddenin yöresine göre değişiklik gösterebilir. Bu durum göz önüne alındığında mamullerin çeşitlerine göre birbirlerinden farklı fiyatlarda yer aldığını görebilirsiniz. Kolayca temin edeceğiniz ürünlerde, birçok farklı markaya ve ürünlere oldukça bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu noktada ürünler ve fiyatları hakkında piyasada genel bir araştırma yapmanız bütçenize uygun olan ürüne kolaylıkla ulaşabilmenize yardımcı olur. Cimri.com sayfasında farklı fırınların ürünlerine ulaşarak, bütçenie ve damak zevkinize uygun olacak ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Probiyotik yönüyle zengin değerlere sahip olan ekmek ürünleri, biraz yüksek fiyatlarda yer alabilir. Bununla birlikte atıştırmalık ürün olarak piyasaya sunulan unlu mamülleri tercih ederek hem bütçeniz hem de formunuz için doğru ürüne ulaşabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda birçok farklı kişi tarafından tüketilen kepek ekmeği seçeneklerine de uygun fiyatlar ile ulaşabilirsiniz. Unlu mamül fiyatları arasında yöresel özellikleri sebebiyle yüksek aralıklarda yer alan ekmekler, farklı seçeneklerle sunulur. 

Unlu Mamül Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Güvenli bir gıda tüketimi gerçekleştirebilmek için satın alacağınız unlu mamüller çok önemli bir yere sahiptir. Yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığını elde edebilmek için unlu mamülleri tercih ederken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunur. Sağlıklı ve hijyenik koşullarda üretilen unlu mamul çeşitlerine ulaşabilmek için ürünü satın almadan önce marka hakkında genel bir bilgi araştırmasının yapılması oldukça elzemdir. Bunun yanı sıra ürünlerin yağ oranlarına ve saklanma koşullarına da dikkat edilmesi önemli olur. Hemen hemen her evin olmazsa olmazları arasında yer alan unlu mamüller siparişinde ekmek tercihinde bulunabilirsiniz. Kolesterol dengesini sağlayabilmek ve antioksidan etkiye sahip olan ürünleri tercih etmek istiyorsanız çavdar ekmeği çeşitlerine yönelebilirsiniz. Bu mamulleri tercih ederken ürünün içerdiği lift oranlarına da dikkat edilmesi gerekir. Daha kolay bir sindirime ulaşabilmek için lif oranı yüksek olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Birçok farklı marka tarafından üretimi gerçekleştirilen bu mamülleri tercih ederken kullanıcıların belirli bir kriter doğrultusunda hareket etmesi de oldukça önemli olur.