POPÜLER ARAMALAR

Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

Su Fiyatları

129 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat

Su

Su, insanlara canlılık ve enerji veren mucizevi bir maddedir. İnsan vücudunun çok büyük bir kısmı sudan oluşması ve beslenme düzeni dahilinde sürekli ihtiyaç duyması nedeniyle insanlar üzerinde etkisi ve önemi oldukça fazladır. Vücutta bulunan su miktarı yaşa, cinsiyete ve kiloya göre değişkenlik gösterir. Bu değişkenlik nedeniyle de her insanın günlük ihtiyacı olan su miktarı farklıdır. İnsanlar bu ihtiyacını yiyecekler ve içeceklerden karşılar. Bir insanın günde ortalama 2-3 litre arası suya ihtiyacı bulunur. Saymakla bitmeyecek faydaları olan suyun insan hayatında önemi oldukça fazladır. Bu nedenle içilen su miktarı ve içerisindeki madde dengesi de çok önemlidir. İçilen suda en önemli etken suyun pH’ıdır. İçilen suyun yönetmelik gereği pH seviyesi 6,5 ila 9,5 arasında olması gerekir. Bu pH aralığında bulunan birçok marka su bulunur. Besin değeri açısından çok sayıda özelliğe sahip olan ürünler, 0.5 lt, 1 lt, 5 lt ya da 19 lt şekilde şişelenerek hazırlanır. Bunların başında gelen marka ise Saka su’dur. Çeşitli markalar tarafından özenle şişelenerek kullanıcılara sunulan ürünler arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. 

Su Çeşitleri

Su dünyada çeşitli amaçlar için kullanılır ve bunların başında her gün tüketilen şişe suyu gelir. Türkiye’de içme suyu ve kaynak suyu olarak satıla birçok marka su bulunur. Bunlar arasında bulunan Pınar su, besin değeri açısından yüksek değerlere sahiptir. Bu nedenle kullanıcılar tarafından sık sık tercih edilen seçeneklerin başında gelir. 0.5 lt ölçüye sahip olan pet şişeler ile kullanıcılara sunulan ürünlerin kullanımı oldukça pratiktir. Çantanıza sığdırabileceğiniz şekilde üretildiğinden dolayı gün boyu bu ürünü yanınızda taşıyabilirsiniz. Dilerseniz bu ürünleri 12’li ya da 24’lü paketler halinde satın alabilirsiniz. Bu pet şişeleri gün içerisinde sık sık tüketebilirsiniz. Ürünlerin pH değeri de değişim gösteren özellikler arasında bulunur. Ayrıca Hayat su da en çok bilinen markalar arasında bulunur. Hayat markası, uzun yıllardır sektörde varlığını devam ettiren isimlerden biridir. Markanın sporseverlere özel olarak hazırladığı ürünler ise oldukça geniş bir yelpazedir. 750 ml ölçüye sahip olan bu ürün, bisikletin matara kısmına yerleştirilebilecek tasarıma sahiptir. Böylece sporunuz boyunca içeceğinizi sürekli olarak yanınızda bulundurabilirsiniz. Doğal mineralli sulara ise Hipp suyu örnek verebiliriz. Bir diğeri de doğal mineralli Pierre su’dur. Doğal bir içeriğe sahip olan ürün sağlığınız için oldukça avantajlıdır. Bazı insanlar kendilerine iyi geldiğini düşündükleri suyu sürekli kullanırlar. Bazıları ise marka ayırt etmeden her suyu tüketirler. Aslında herkesin kendi vücudunu dengeleyecek suyu tüketmesi daha faydalı olur. Doğal kaynak suları arasında bilinen markalardan biri de İlly su’dur. Yöresel bölgelerden çıkarılarak kullanıcılara sunulan ürünlerde sıklıkla tercih edilir. Örneğin; Abant kaynaklarından gelen Abant suyu da oldukça kaliteli bir sudur. Ayrıca sadece saf ya da mineralli su değil aromatik sular da satılır. Bu aromatik suların başında ise Mecitefendi Ardıç suyu gelir. Eğer farklı bitkisel tatlara açıksanız mutlaka denemeniz gerekir. Ardıç ağacının su ile buluşması damak tadınız için farklı bir lezzet ile tanışmanızı sağlar. Buzdağı su gibi çeşitli ürün yelpazesi arasından dilediğinizi seçerek tüketebilirsiniz. 

Su Fiyatları

Su fiyatları; ürünün pH değeri, sertliği, içerisindeki mineraller ve geldiği bölgeye göre değişkenlik gösterir. Su markalarının özenle seçtiği bölgelerden gelen bu suların hepsinin pH değeri, sertlik seviyesi birbirinden farklıdır. Her bireyin ihtiyaç duyduğu su da farklı olabilir. Bu nedenle farklı suların olması oldukça normaldir. Son yıllarda ise en çok tercih edilen markalardan biri de Nestle su’dur. Fakat ulaşımı en kolay olan markalardan biri ise Sırma su’dur. Daha modern bir eviniz varsa üç boyutlu modelleri de tercih edebilirsiniz. 19 lt damacanalar ile satışa sunulan ürünlerin fiyatları görece yüksek olabilir. Aynı zamanda 0.5 lt ya da 1 lt gibi küçük boyutlarda satışa sunulan ürünler daha uygun fiyatlı olur. Ekonomik seçimler yapmak istiyorsanız 12’li ya da 24’lü ürünleri seçebilirsiniz. Ayrıca şişeleme konusunda da farklı fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Eğer siz de kendinize su almak istiyorsanız ve hangisini alacağınızı bilmiyorsanız cimri.com’u ziyaret edebilirsiniz. Sayfa üzerinden istediğiniz özellikleri filtreleme yaparak arama sonuçlarını sınıflandırabilirsiniz. 

Su Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Su alırken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunur. Bunların başında alacağınız suyun Carrefour su gibi bilindik markalar tarafından satışa sunulmasına dikkat etmeniz büyük bir önem taşır. Diğer dikkat etmeniz gerekenler ise aldığınız su şişesinin kapağının sıkıca kapalı olması gerekir. Su Erikli su ve benzer sularda da olduğu gibi bulanık değil berrak olmalı, yeşilimsi olmamalıdır. Ayrıca şişe yapısında bozulmalar olan ürünleri de tercih etmemelisiniz. Bir diğer husus ise suyun pH aralığının 6,5 ila 9,5 arasında olması gerekir. Vücut dengesini sağlamak için su nötr ya da baz yapıda olmalıdır. Suyun sertliği de bir diğer önemli konudur. Suyun sertliği, su içerisinde çözünen minerallerin olmasıdır. Su içerisinde bu mineraller ne kadar fazla ise sertlik yani halk dilinde kireç, o kadar fazla olur. Fakat yumuşak su ideal su olduğu anlamına gelmez. İnsan vücudunun günlük olarak bazı mineralleri alması gerekir. Bu ihtiyacı hangi su sertlik seviyesi karşılıyorsa onun ideal su olduğu söylenebilir. Evian su gibi çeşitli markalar tarafından kullanıcılara sunulan ürünleri cimri.com sayfasından inceleyerek seçiminizi yapabilirsiniz.