Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

1886 Ürün Listeleniyor
1/50Sonraki

Oda Kokuları

Oda kokusu neredeyse herkes tarafından çok sevilen ve sık sık kullanılan bir ürün olarak karşımıza çıkar. Oda kokuları evlerde kullanılabileceği gibi ofislerde, iş yerlerinde, mağazalarda özellikle banyolarda sıklıkla tercih edilmektedir. Oda parfümleri mekanın içinin ferahlaması için tercih edilir. Koku seçimi genellikle kişinin zevkine göre yapılır. Bu durum da kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Oda kokuları özellikle kötü ve ağır kokuları bastırmak için tercih edilen bir parfüm çeşidi olarak karşımıza çıkar. Koku insanlar için oldukça önemlidir. Kişiler kıyafetlerinin, saçlarının güzel kokmasını istemesinin yanı sıra bulundukları mekanın da güzel kokmasını isterler. Bu nedenle kişisel bakım için parfüm kullanıldığından mekan içerisinin de güzel kokması için de oda parfümleri kullanılır. Günümüzde severek kullanılan parfümün Mısır Uygarlığı tarafından keşfedildiği pek çok kaynakta belirtilir. Oda kokuları veya parfümlerin pek çok farklı çeşidi bulunur. Otomobiller için üretilmiş olan kokular genellikle otomobillerin aynasına takılabilir çeşitleri bulunduğu gibi otomobillerin klima kısmına takılabilen plastik cihaza bağlı koku kapsülleri şeklinde tercih edilebilir. Otomobil kokuları son zamanlarda genellikle plastik bir cihaz şeklinde klima kısmına takılan modelleri tercih edilmektedir. Bu çeşitteki otomobil kokuları daha uzun süre arabanın içinin ferah ve güzel kokmasını sağlar. Otomobillerde en sık rastlanan kokular ise aynaya asılan tiptekilerdir. Bu çeşit oda kokusu fiyatları ise daha uygun bir versiyon olarak karşımıza çıkar.

Oda Kokusu Çeşitleri

Oda kokuları pek çok farklı çeşitte bulunabilir. Oda kokusu şişe, oda kokusu çubuklu, oda kokusu yağları ve deodorant tipinde bulunan oda parfümleri bulunur. Bunlardan hangisinin size daha uygun olduğunu deneyerek anlayabilirsiniz. Kokuların insan psikolojisinde etkileri oldukça fazladır bu nedenle seçilen oda kokusu esansı dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Farklı kokular çağrıştırdıkları sayesinde dürtüsel bir şekilde kişileri farklı ruh hallerine sokabilir. Kokular insanlara çok iyi şeyler çağrıştırabildikleri gibi oldukça kötü anıları da hatırlatabilir. Bu nedenle oda kokusu tercihi yapılırken kesinlikle denenmelidir. Kokuların psikolojik etkileri üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda kişilerin güzel kokan ortamlarda çok daha iyi bir ruh halinde oldukları gözlenmiştir. Bu nedenle güzel kokan bir ortamda olmak kişileri mutlu eder. Oda kokusunun yoğunluğunu da dikkatli ayarlamak gerekir. Mekan içerisine fazla miktarda sıkılan oda parfümü kişileri rahatsız edebilir veya tıkayabilir. Bir araştırmaya göre de uyumadan önce yatak odasına sıkılan güzel bir koku kişilerin güzel rüyalar görmesine sebep olur. Bu nedenle bazı kişiler tarafından da oda kokuları bu şekilde kullanılır. Uzmanlar ve bilimsel araştırmalar kokuların rüyalar, duygular, stresler ve hatta korkuları yüksek düzeyde etkilediğini söyler. Bu nedenle de oda kokuları dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Oda kokularının birbirinden farklı çeşidi bulunur. Çubuk tütsü gibi seçenekleri de bulunduğu gibi şişe içerisine yerleştirilen çubuklar da oldukça güzel kokular yayabilmektedir. Çubuk tütsü oda kokuları son zamanlarda sıklıkla tercih edilen kokulardandır. Bu tip oda kokuları daha doğal seçenekler sunar ve tütsü şeklinde yakılarak kullanılan bu kokular daha otantik bir atmosfer sağlamaya yardımcı olur. Son yıllarda sıklıkla tercih edilen çubuk tütsü şeklindeki oda kokularının daha sağlıklı ve diğer seçeneklere göre daha doğal olduğu düşünülmektedir. Oda kokularında da kalite ve doğallık oldukça önemlidir. Havaya yayılan partiküller nefes alma sırasında direkt olarak burun yoluyla ciğere ulaştığından daha doğal olan seçeneklerin tercih edilmesi en mantıklısı olacaktır. Bu nedenle de oda kokusu satın alırken oda parfümlerinin bu gibi özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

Oda Kokusu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Oda kokusu spreyi veya herhangi başka bir türde oda kokusu satın alırken dikkat edilmesi gereken belirli hususlar vardır. Bu hususlar göz önünde bulundurulduğunda çok daha iyi bir koku seçimi yapılabilir. Ev ve ofis kokularının farklı özellikte olması oldukça önemlidir. Her ortamın farklı bir ambiyansı olacağından her ortama farklı bir koku seçimi yapılmalıdır. Ev ortamını anımsatacak kokular biraz daha sıcak ve huzurlu hissettirecek kokular olabilir. Ofis gibi çalışma ortamlarında ise kişileri daha dinç tutacak, dikkat toplamaya yardım edecek kokular tercih edilebilir. iş yerlerinde tercih edilecek kokular için ise müşteriler için anımsatıcı ve hatta psikolojik olarak müşteriyi mağazaya çekecek farklı bir koku olmasına dikkat edilmesi kokuların pozitif bir etkisi olarak değerlendirilebilir. Evlerde tercih edilecek kokular ise fark edilebilecek ancak kişiyi sürekli bulunduğu ortamda rahatsız etmeyecek kadar hafif olmalıdır. Bu nedenle oda parfümü çeşitlerine göz atarken bu hususlar göz önünde bulundurulmalıdır. Evin her odasında ayrı bir koku kullanılması çok daha iyi olacaktır. banyo için daha taze ve yalın bir koku tercih edilebilir ancak mutfak için yemek ve gıdaları daha fazla anımsatacak iştah açıcı kokular tercih edilebilir. Bu hususlar göz önünde bulundurulduğu takdirde mekan kokuları çok daha ortamına uygun bir şekilde olacak ve mekan içerisinde bulunan kişilerin çok daha iyi hissetmesini sağlar.

Oda Kokusu Fiyatları

Oda parfümü fiyatları piyasadaki ürün çeşidi ve oda kokusu markalarına göre birbirinden farklı özellikler gösterebilmektedir. Oda spreyi fiyatları piyasadaki en uygun seçeneklerden bir tanesidir. Ancak ihtiyaç duyulan koku oldukça önemlidir. Kokuların insan psikolojisi üzerindeki etkileri oldukça önemlidir. Bu durum da göz önünde bulundurulduğu takdirde siz de beğendiğiniz herhangi bir oda kokusunu kolaylıkla satın alabilirsiniz. Oda kokusu satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar göz önünde bulundurulduğu takdirde ofis veya ev için satın alınacak oda parfümü en uygunu olacaktır. Oda parfümü seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususun oda kokusunun mekan ile uyumlu olup olmamasıdır. Uygun bir oda parfümü herkes için çok daha iyi olacaktır. Oda parfümlerinin doğallığı da çoğu kullanıcı için oldukça önem teşkil etmektedir. Bu konu hakkında bilgi almak için satın alacağınız ürün hakkında detaylı bir araştırma yapabilir veya ambalajlarından gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz. Sağlığınız için bir tehdit oluşturacak ürünleri tercih etmeniz kesinlikle tercih edilmemelidir. Eğer astım ve benzeri gibi bir hastalığa sahip bir kullanıcıysanız bu konu hakkında ayrı bir hassasiyet göstermeniz gerekir. Oda parfümü kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli şey insanlar için zararlı olmayacak şekilde kullanılmasıdır. İnsanlar için uygun olan oda kokusu miktarı fazla değildir. Çok az bir şekilde sıkılan oda kokuları kişileri hem mutlu eder hem de kokudan kokuya değişen bir özellik olsa da dinç bir şekilde çalışma ortamı sağlayabilir. Ancak fazla ve yoğun kullanılan bir oda kokusu kişilerin dikkatini dağıtıp huzur kaçırabilir hatta alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bu açıdan bakıldığında oda kokusu kullanımına oldukça dikkat edilmelidir. İnsan sağlığı her şeyden önce gelmelidir. Oda kokusu seçemiyorsanız sitemizi ziyaret edip yorumlara göz atıp oda kokusu tavsiyesi alabilirsiniz. Aradığınız ürünlere sayfamızdan ulaşabilir ve filtreleri kullanarak arama kısmından kolaylıkla bulabilirsiniz. Sayfamızdan ürünlerin altına yapılan yorumları okuyabilir ve siz de başka kullanıcılara destek olmak veya yardımcı olmak amacı ile kullandığınız ürün hakkında deneyim ve tavsiyelerinizi aktarabilirsiniz.