Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

183 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat
En Düşük Birim Fiyat
1/6Sonraki

Kağıt Mendil

Gündelik hayatımızı kolaylaştıran ürünlerin başında kağıt mendiller gelmektedir. Özellikle kentlerdeki nüfusun artması ile birlikte temizlik ve hijyenin önemi de gündelik hayatta dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. İnsanların yaşam standardı ve hijyen şartlarındaki iyileşme nedeniyle kağıt mendil tüketimi dünya çapında artmıştır. Kağıt mendillerin üzerindeki dokular sayesinde bakterilerin yayılması engellenir. Örneğin elinize hapşırdığınızda virüsü veya bakteriyi el teması yoluyla bulaştırma riski artar. Bu bakımdan kağıt mendiller hijyen açısından çok önemli tüketim malzemelerinden biridir. Kağıt mendiller ofiste, evde, araçta, okulda diğer bir deyişle yaşam alanlarının neredeyse her yerinde sürekli kullanılmaktadır. Kağıt mendil günümüzde kişisel temizliğin yanı sıra nesnelerin temizliği için de sıkça başvurulan temizlik ürünlerinden biri haline gelmiştir. Kağıt mendillerin bu kadar tercih edilmesinin nedenleri arasında kolay taşınabilir olması, tek kullanımlık olması, fiyat avantajının olması, hijyenik olması gibi özelliklere sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

Kağıt Mendil Çeşitleri

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte kağıt mendil çeşitleri de artış göstermektedir. Bu çeşitlere logolu, desenli, parfümlü, parfümsüz, losyonlu, antibakteriyel mendiller örnek olarak gösterilebilir. Diğer taraftan adet bakımından da çeşitli mendiller bulunmaktadır. Örneğin cep mendiller ve kutu mendiller farklı sayılarda yaprak içermektedir. Hangi tür kağıt mendilin kullanılacağını belirlemek için ihtiyaçların netleştirilmesi gerekmektedir. Örneğin üst solunum yolu rahatsızlıkları için kullanılacaksa cep mendiller, nesnelerin temizlenmesi için kullanılacaksa kutu mendiller tercih edilebilir.

Parfümlü Kağıt Mendiller

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte kağıt mendiller artık parfümlü olarak da tüketicilere sunulmaya başlanmıştır. Özellikle gribal enfeksiyonlar gibi hastalıklarda en çok tercih edilen mendillerin başında mentollü kağıt mendiller gelmektedir. Bu mendiller kokusunu uzun süre muhafaza etmesi ve mentolün verdiği ferahlatıcı his nedeniyle yoğun olarak kullanılmaktadır. Mentol kokusu verdiği ferahlık sayesinde solunum yollarında rahatlama sağlar.

Kuru ve Islak Kağıt Mendiller

Kağıt mendiller kuru ve ıslak olarak tüketicilere sunulmaktadır. Islak kağıt mendiller genellikle nesnelerin temizliğinde kullanılmaktadır. Islak kağıt mendiller yapısında kullanılan alkol seviyesine göre PH derecesi değişmektedir. Özellikle mobilyaların temizlenmesi için ıslak kağıt mendiller temizlik malzemesi olarak da kullanılabilir. Kuru kağıt mendiller ise daha çok kişisel temizlik için tercih edilmektedir. Enfeksiyonlardan kaynaklanan hastalıklar için kuru kağıt mendiller sıkça tercih edilir.

Antibakteriyel Kağıt Mendiller

Genellikle bebek ve çocukların vücut temizliğinde daha hassas ürün bileşenleri tercih edilmektedir. Bu bakımdan antibakteriyel mendiller hassas ciltler için özel olarak üretilerek söz konusu ciltlerin tahriş ve tahrip olmasını engellemektedir. Ayrıca bileşiminde yer alan materyaller sayesinde bakteriyi mendile hapsederek yayılmasını engeller. Böylece bu bakterilerin daha fazla kişiyi enfekte edilmesi engellenir.

Kutu Kağıt Mendiller

Kutu kağıt mendiller cepte taşınan mendillere göre daha fazla yaprak adeti içermektedir. Örneğin bir cep mendilde 6-12 arasında yaprak adeti mevcutken kutu kağıt mendillerin içinde 80-100 gibi daha fazla yaprak sayısı vardır. Kutu kağıt mendiller genellikle nesnelerin temizliğinde kullanılmaktadır. Bu mendiller güçlü emicilik özelliği nedeniyle tercih edilmektedir.

Cep Kağıt Mendiller

Cep kağıt mendiller kolayca taşınabilmesi nedeniyle tercih edilmektedir. Genellikle 6-12 adet yaprak sayısında satışa sunulmaktadır. Bu mendillerin parfümlü çeşitleri de mevcuttur. Özellikle mentollü cep mendilleri üst solunum yolu rahatsızlıklarında hijyenik olması nedeniyle sıkça kullanılır. Cep mendillerin küçük olması nedeniyle mobil kullanıma daha uygundur.

Katmanlı Kağıt Mendiller

Kağıt mendillerin bazıları sadece bir yapraktan oluşan katmana sahipken bazıları 3 kata kadar kalınlığa sahip olabilmektedir. Bir adet yaprakta katman sayısının artmasıyla birlikte mendilin kalitesi de artmaktadır. Daha kalın mendiller hijyen olarak ince mendillere göre önemli avantajlar sağlamaktadır.

Kağıt Mendil Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle tüketicilerin kağıt mendil tercih ederken ihtiyaçların belirlenmesi gerekmektedir. Nesnelerin temizlenmesi için mendil kullanılacaksa kağıt mendil kutusu kullanılabilir. Çünkü bu mendiller daha fazla yaprak sayısına sahip olmasının yanı sıra emiş gücü de yüksektir. Vücut temizliği için kullanılan mendillerin yaprak sayısı ise kutu mendillere göre daha düşüktür. Kişisel bakım için kullanılacak mendillerin içeriğine dikkat edilmelidir. Bazı ciltler mendillerin içeriğinde yer alan bileşimlerden etkilenerek alerjik rahatsızlıklara maruz kalabilir. Diğer taraftan hassas ciltler için daha yumuşak mendiller kullanılabilir. Sert yapıya sahip mendiller cildi tahriş ve tahrip edebilir. Özellikle bebek ve çocuklar için yumuşak dokulara sahip olan mendiller tercih edilebilir. Üst solunum yolu rahatsızlıklarında cildin daha fazla mendille temas etmesi nedeniyle sert yapısı olan mendiller ciltte kızarıklıklara sebebiyet verebilir. Bir diğer önemli nokta ise parfümlü mendillerin içeriğinin sağlıklı olup olmadığının belirlenmesidir.

Kağıt Mendil Fiyatları

Kağıt mendil fiyatları sahip oldukları özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Kağıt mendilin fiyatı kalitesi, yaprak sayısı, katman yapısı, parfümlü olup olmadığı gibi özelliklere göre farklılaşır. Kutu kağıt mendiller daha fazla yaprak adedine sahip olması nedeniyle cep mendillere göre fiyatı daha fazla olabilmektedir. Ayrıca parfümlü kağıt mendiller içerdikleri kokular nedeniyle diğer tür mendillere göre fiyatı değişir. Dolayısıyla mendil alırken ihtiyaçların netleştirilmesi gerekir. Belirlenen ihtiyaçlara göre mendil tercih edilmesi daha ekonomik fırsatlar sağlayabilir. Kağıt mendil en ucuz yaprak sayısı ve katman sayısı az olan mendillerden olabilir. Kağıt mendil sipariş edilebilmek için çeşitli satış noktaları üzerinden iletişime geçilebilir. Özellikle ekonomik tercihlerin ön planda olması halinde çoklu paketlerin seçilmesi daha uygun olabilir.