Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

423 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat
En Düşük Birim Fiyat
1/14Sonraki

Geleneksel İçecekler

Türk kültürü yalnızca yemekleri ile değil aynı zamanda içecekleriyle de oldukça ünlü ve geniş çaplı bir niteliğe sahiptir. Aynı sofrada buluştuğumuz dostlarımızla ve ailemizle birlikte tükettiğimiz, olmazsa olmaz geleneksel içeceklerimiz yıllardan beri hayatımızın içerisinde yer alır. Sıcak ve soğuk olmak üzere birbirinden farklı lezzetler ve taşıdıkları kültürel çeşitlilik gösteren geleneksel içecekler Osmanlı kültüründen Türk tarihine kadar günümüze kadar gelen bir özelliğe sahiptir. Özel günlerimizde sofralarımızdan eksilmeyen, gece vakitlerinde aklımıza gelen içeceklerimizle birlikte Türk kültürü varlığını geleneksel içecekleriyle sürdürmeye devam eder.

Geleneksel İçecek Çeşitleri

Türkler damak zevkine hitap eden ve farklı yemeklerin, içeceklerin yanında tüketilen birtakım bilindik lezzetlere sahip bir kültürdür. Farklı lezzetlere ve içimlere sahip içecek çeşitlerinin kendilerine özgü faydaları ve besin değerleri bulunur. Gerek başka içeceklerin yanında gerekse tek başlarına tüketilen geleneksel içecekler çeşitleri açısından farklılık gösterir. Bu çeşitler ise şunlardır;

Şalgam Suyu

Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan şalgam suyu birçok hastalığa iyi gelen özelliğe sahiptir. İnsan sağlığı açısından pek çok faydaları bulunan şalgam suyunu Türkler birçok içeceğin yanında tüketir. Aynı zamanda sade bir şekilde de içilen şalgam suyunun tüketimi oldukça geleneksel bir yapıya sahiptir. Kilo almak isteyenler için iştah açıcı özelliği bulunan şalgam suyu içerdiği kalsiyum, potasyum ve demir bileşenleriyle mide ve karaciğeri onarıcı özelliği bulunur. 100 gramında 20 kalori bulunan şalgam suyu acısız, organik, acılı ve sade seçenekleriyle birçok marka tarafından farklı şekillerde üretilir. 

Osmanlı Şerbeti

Geleneksel içecekler tavsiyesi arasında başı çeken Osmanlı şerbeti Osmanlı döneminden bu yana oldukça geleneksel bir özelliğe sahip içecektir. Tamamen bitkisel malzemelerle üretilen Osmanlı şerbeti doğal bir şifa kaynağı olarak tüketilir. Bağışıklık sistemimizi güçlendirici özelliğe sahip olan bu şerbet aynı zamanda grip ve nezle gibi kış hastalıklarıyla baş edilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda öksürük kesici ve balgam söktürücü özelliğiyle birlikte oldukça tercih edilen bir içecektir.

Nane Limon Suyu

Ferahlatıcı ve rahatlatıcı etkisiyle bilinen ve hasta olduğumuz anda ilk aklımıza gelen nane limon geleneksel içecekler arasında en başta yer alır. Mide bulantısı ve sindirim sistemine olumlu etkileri olan nane limon suyu birçok önemli markaların üretmiş oldukları özel ambalajlarda kullanıcının beğenisine sunulur. Kendine has kokusu olan ve nane dalından koparılıp özel paketlerde tüketiciyle buluşturulan nane limon suyu hastalığımızda yanımızda olan en önemli arkadaşımızdır. 

Kekik Suyu

Kokusu, görünüşü ve lezzetiyle en çok sevilen geleneksel içeceklerin arasında yer alan kekik suyunun insan sağlığına birçok yararlı etkileri vardır. İçerdiği vitamin, mineral ve antioksidan etkisiyle birlikte hayatımızda önemli bir yerde bulunan kekik suyu özel cam şişelerde üretilir. Geleneksel içecekler en uygun seçenekleriyle kekik suyu gibi çeşitleriyle cimri.com üzerinden karşınıza çıkar.

Üzüm Hoşafı

Üzümün antioksidan içeriği ve aynı zamanda fazla miktarda lif içermesi sebebiyle detoks özelliği vardır. Karaciğerimizin düzgün çalışmasına ve vücudumuzdan toksinleri atmamıza yardımcı olan üzüm hoşafı birçok çeşitlilikte üretilir. Anne eli değmiş gibi bir his yaratan üzüm hoşafı özel kavanozlarda kullanıcılarıyla buluşur. Aç karnına tüketildiği takdirde daha faydalı olan üzüm hoşafı dilediğiniz miktarda gramajlarıyla beğeninize sunulur.

Üzüm Sirkesi

Geleneksel içecekler arasında yer alan üzüm sirkesi yeşil, kırmızı ya da siyah üzüm gibi farklı üzüm çeşitlerinden yapılarak kullanıcıyla buluşur. Üzüm sirkesi cilt sorunlarından kilo vermeye, yaraları iyileştirici etkisinden boğaz ağrılarını iyileştirici etkisine kadar birçok sağlık problemlerinin önüne geçer. Üzüm sirkesi aynı zamanda birçok işlevselliğe sahip kullanım sunar. Meyve ve sebzeleri yıkayabileceğiniz ya da evinizi temizleyebilmenize imkân sağlayan üzüm suyu farklı ambalajlarda ve miktarlarda üretilir. 

Geleneksel İçecek Fiyatları

Geleneksel içecekler fiyatları açısından farklılık gösterir. Gramajına, adet sayısına, paketlerine ve içeriklerine göre fiyat farkı gösteren geleneksel içecekler en uygun fiyatlarla karşınıza çıkar. Bütçe dostu fiyatlar sunan markalar içeceklerini farklı miktarlarda ve paketlerde üreterek kullanıcıyla buluşturur. Cimri.com üzerinden yapacağınız fiyat araştırmasında beklentinize ve ihtiyacınıza uygun geleneksel içecek çeşitlerini bütçenize uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Fiyat farkı gösteren ürünler içerdiği özel aromaları ve farklı karışımlarıyla birbirinden ayrılır. Bu ürünler içerisinden dilerseniz çoklu paketleri tercih ederek bütçenizi koruyabilirsiniz. Ailenizle ve arkadaşlarınızla birlikte keyifle tüketebileceğiniz geleneksel içecekler uygun fiyatlarla yüksek lezzet deneyimi sunar.

Geleneksel İçecekler Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Farklı sofralarda farklı lezzetleriyle buluşan geleneksel içecekler arasından dilediğiniz çeşitleri tercih edebilirsiniz. Geleneksel içecekler en ucuz fiyatlarla cimri.com üzerinden farklı markaların ürettikleri ürünleriyle karşınıza çıkar. Beklentinize ve damak lezzetinize uygun bir içeceği tercih etmek memnuniyetiniz açısından büyük bir önem arz eder. Aynı zamanda geleneksel içecek satın almadan önce tüketmek istediğiniz miktar kadar bir ürün tercih etmeniz gerekir. Tüketeceğiniz miktarda bir içecek almanız ayrı bir öneme sahiptir. Geleneksel içecekler zamanında tüketilmediği takdirde bozulabilir ve bütçenizi gereksiz yere sarsmış olursunuz. Ek olarak satın almış olduğunuz içecek çeşitlerini son kullanma tarihine kadar tüketmeniz sağlığınızı tehlikeye atmamanız açısından ayrıca öneme sahiptir. Bazı içecek türleri çabuk bozulabilirken bazı içecekler ise uzun süreli kullanıma sahiptir. Bu sebeple satın aldığınız geleneksel içecek türlerinin kullanım tarihlerine dikkat etmeniz fayda sağlar.