Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

En Popüler
En Düşük Fiyat
En Düşük Birim Fiyat
1/50Sonraki

Çamaşır Yıkama

Geçmişten günümüze değişen çamaşır yıkama tekniği ile artık makineler ile yerine getirdiğimiz çamaşır yıkama ihtiyacı, çamaşır yıkamaya özgü çeşitli temizlik ürünleriyle sağlanıyor. Son yıllarda çamaşır makinelerinin artan özelliklerine paralel olarak, bugün çamaşır makinelerinde onlarca yıkama modu ile çeşitli sıcaklık ve su tasarrufu sağlayan çamaşır yıkama şekilleri gelişmiştir. Tüketiciler için artık çamaşır makinesinin kalitesi kadar, kullanılan temizlik malzemesinin kalitesi de öne çıkmaktadır. Çamaşır makinelerindeki özelliklerin artması temizlik malzemelerinin çeşitlerini de artırmıştır. 

Çamaşır Deterjanı

Çamaşır yıkama denilince akla ilk gelen temizlik malzemesi çamaşır deterjanı olmaktadır. Çamaşır makinesi kalitesi kadar, çamaşır yıkamadan alınacak verimin en önemli etkeni çamaşır deterjanıdır. Çamaşır deterjanları toz ve sıvı olmak üzere iki çeşit olarak karşımıza çıkıyor. Toz deterjanların, sıvı deterjanlara göre daha yaygın olduğu ve sıklıkla kullanıldığı söylenebilir. Sıvı deterjana göre tüketicilerce daha kolay kullanıma sahip olan toz deterjanlar, diğer taraftan uzun raf ömrüne sahip olması ile satıcılar tarafından tercih edilen bir özellik olması nedeniyle toz deterjan satışının daha yaygın olduğunu görülmektedir. Çamaşır yıkama işlemi için toz deterjan tercih edilmesi bütçe açısından daha tasarruflu olacaktır. 

Çamaşır Suyu

Mikropları yok etmek için mükemmel bir çözüm olan çamaşır suyu, bir dezenfektan ürünü olarak sadece çamaşırlar için değil tüm ev temizliğinde kullanılan bir temizlik ürünüdür. İçerdiği kimyasallar ile diğer temizlik ürünlerinden ayrılan çamaşır suları, genel temizlikte kullanıldığı gibi çamaşır yıkama işleminde de kullanılmaktadır. 

Genellikle beyaz çamaşırların yıkanmasında kullanılmakta, renkli çamaşırların yıkanmasında tercih edilmemektedir. Beyaz rengini kaybeden çamaşırları tekrar beyaz renge çevirebilmek için çamaşır suyu birebir çözüm olarak öne çıkan neredeyse tek seçenektir. Ancak çamaşır suyunun sıklıkla kullanılması, kumaşların deforme olmasına sebep olacağı göz önünde bulundurularak ölçülü miktarlarda kullanılmalıdır. Etkin hijyen çözümü olmasının yanında, içerdiği etkili kimyasallar nedeniyle direkt temastan kaçınılması gerekmektedir.

Çamaşır Yumuşatıcı

Çamaşır deterjanının bir alternatifi sayılmadan çamaşır yıkama işleminde ek olarak kullanılabilen çamaşır yumuşatıcı ürünler, temizlik ihtiyacını karşılamaktan ziyade yıkanan çamaşırları yumuşatma amacıyla kullanılmaktadır. Bu özelliğinin yanı sıra kaliteli bir yumuşatıcı, giysilerin güzel kokmasını sağlar. Ayrıca çamaşır yıkama işlemi sırasında çamaşırların sürtünmesini azaltarak yünlü ve tüylü kumaşlardaki deformasyonu önler.

Çamaşır Leke Çıkarıcı

Çamaşır yıkama işleminde bilinen yöntemlerle çıkmayan lekeler için çamaşır leke çıkarıcı ürünler bir çözüm olarak tüketicilere sunulmaktadır. Genellikle çamaşır yıkama işlemi öncesinde çamaşırların üzerine uygulanmakla birlikte çamaşır makinesine eklenerek kullanılan bir üründür. Standart temizlik ürünlerinin çıkaramadığı lekelere göre özelleşmiş nitelikte üretilen leke çıkarıcılar, giysilerin lekesini çıkararak daha uzun süre kullanılabilmesini sağlar.

Çamaşır Makinası Kireç Önleyici

Çamaşırların yıkanması sırasında kullanılan temizlik malzemeleri ve kullanılan suyun kalitesi doğrultusunda çamaşır makinesinin ömrü azalmaktadır. Dayanıklı tüketim malları sınıfında olan çamaşır makinelerinin ömrünü kısaltan etkenlerden biri de kireçlenmedir. Tüketiciler için çamaşırların temizliği ne kadar önemli ise çamaşır makinesinin ömrünün uzun olması önem arz eder. Çamaşır makinası kireç önleyici ürünler, çamaşır makinesinin ömrünü uzatmak ve her yıkamanın aynı performansta gerçekleşebilmesi için kullanılması gereken gerekli ürünlerdendir.

Diğer Çamaşır Yıkama Ekipmanları

Beyaz ve renkli çamaşırlar aynı anda yıkandığında karşılaşılan ve istenmeyen bir problem, giysilerin orjinal renklerini kaybetmesidir. Bu nedenle aynı kategoride yer alan çamaşırlar bir arada yıkanmadığı için çamaşırlar birikmektedir. Bu beklemeye son veren bir ürün olan çamaşır yıkama mendili sayesinde artık makinaların enerji tasarruf etmesi sağlanabilmekte, giysilerin orijinal renklerini koruyarak daha uzun süre kullanımına imkan tanımaktadır. Teknolojik gelişme ile birlikte çamaşır yıkama topu sayesinde kimyasal temizlik yerine fiziksel temizlik yolu tercih edilebilmekte, suda bulunan klor ve giysiler üzerinde gözle görülmeyen atıklar arındırılarak çok farklı bir yıkama metodu sağlamaktadır. Ayrıca bu ürünün uzun ömürlü olması, tüketicilere bütçe açısından bir avantaj da sağlamaktadır. Giysilerdeki temizliğin yanı sıra aynı makine içerisinde yıkanan çamaşırların birbirine temas etmeden yıkanabilmesi ya da küçük çamaşırların kaybolmadan yıkanabilmesi için çamaşır yıkama filesi kullanılması yıkama sonrası işleri daha kolay hale getirecektir.

Çamaşır Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çamaşır yıkanırken dikkat edilecek nokta çamaşırların beyazlar veya renkliler olarak ayrılmasıdır. Çamaşır yıkama deterjanları bu ayrıma göre sınıflanmıştır. Çamaşırın yıkandığı sıcaklık derecesi de çamaşırın beyaz veya renkli olmasına göre değişiklik gösterebilecektir. Çamaşırların çok ve gereğinden fazla yıkanması, deterjan çeşidi ve yıkamanın sıcaklık derecesinden ayrı olarak elbiselerin yıpranmasına neden olabileceği bilinmektedir. Ayrıca belirli bir sıcaklık derecesinde yıkanması önerilen çamaşırların yüksek sıcaklıkta yıkanması da elbiselerin kullanım ömrünü azaltacaktır. Çamaşır yıkarken kirlenme seviyesi birbirine benzer olan çamaşırların bir arada yıkanması sayesinde çamaşır yıkama deterjanından tasarruf yapabilir, çamaşır makinelerinde ekonomik yıkama modları tercih edilerek su tasarrufu sağlanabilir. Ayrıca birbirinden çok çamaşırın bir arada yıkanmasında, çamaşırların karışmaması ve küçük çamaşırların kaybolmaması için çamaşır yıkama torbası kullanılması yerinde olacaktır.

Çamaşır Yıkama Ürünlerinin Fiyatları

Çamaşır yıkama ürünlerinin fiyatları, Çok çeşitli olan temizlik ürünleri ve diğer yıkama ekipmanlarına göre değişiklik göstermektedir. Kimi ürünler temel temizlik malzemesi niteliğinde olduğundan çok fazla fiyat dalgalanması görülmemektedir. Bazı ürünler ise her tüketici tarafından tercih edilmemesi nedeniyle fiyatlar yönüyle diğer temizlik ürünlerinden ayrılmaktadır. Çevrimiçi mağazalardan ürünlerin fiyatları ve markalara has özellikler kolaylıkla karşılaştırılabilir.