Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

175 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat
En Düşük Birim Fiyat
1/6Sonraki

Buzdolabı Poşeti

Poşet bilindiği üzere içine bir şeyler koyup taşımak için üretilmiş ürünler olarak hayatımızda yer alır. Bunun yanında poşetin saklamak için kullanılan bir özelliğinin olduğudur. Genel anlamda birçok ürün içine koyup saklayabiliriz. Kuru gıda saklama olunca poşetlerde içerdikleri maddeler açısından ona uygun ürünler olması gerekir. Gıda ürünlerin saklanması genelde buzdolabında olmaktadır. Bu nedenle buzdolabında saklamaya yönelik poşetler üretilerek yeni bir kategori oluşmuştur.

Buzdolabında gıda ürünlerinin saklanmasını sağlayan poşet çeşidi adını buzdolabından alarak buzdolabı poşeti olarak bilinir. Buzdolabı poşeti içine konan sebze, meyve veya diğer gıda ürünlerinin oluşturduğu oksijen, karbondioksit ve etilen gazların oranlarının dengelenmesini sağlar ve bakteri oluşumuna engel olarak buzdolabı poşetinde bulunan gıda ürünlerinin uzun süre taze kalmalarına yardımcı olur.

Buzdolabı poşeti sebze ve meyvelerin tat ve vitaminlerin korunmasının yanında, birden fazla kez kullanılma özelliğine sahiptir. Ama buzdolabı poşeti ne kadar çok kullanılırsa o kadar çok özelliğini kaybedecek ve istenilen verim alınamayacaktır. Buzdolabı poşeti gıda ile temas eden bir ürün olması nedeniyle bu alanda da gerekli koşulları sağlayan ürünlerin üretilmesi gerekir. Buzdolabı poşeti bu anlamda bu şartları sağlayan bir ürün olarak karşımıza çıkar.

Buzdolabı Poşeti Özellikleri

Sebze, meyve ve çeşitli kuru gıdaları, et ve et çeşitleri ile yemeklerin kokularının karışmaması ve ilk günkü gibi taze kalmalarını sağlamak için buzdolabı poşetini önemli bir mutfak gerecidir. Buzdolabı poşeti adı gibi sadece buzdolabında kullanılan bir ürün değildir. Derin dondurucular içinde tercih edilen bir üründür. Dondurulacak gıdaları da saklamak için buzdolabı poşeti kullanılır. Derin dondurucular içinde pratik bir üründür. Buzdolabında olduğu gibi meyve, sebze ve kuru gıdaları alındıkları gün gibi taze şekilde saklanmasına yardımcı olur.

Buzdolabı poşetini daha verimli kullanmak için bazı hususlara dikkate etmemiz gerekir. Sebze, meyve gibi ürünleri içine koyacak ise bu ürünler kuru olduğunu yani nemli olmadığına dikkat etmemiz gerekir. Ayrıca hasar görmüş olan sebze ve meyveleri koymamız daha iyi olur. Sebze ve meyvelerin buzdolabı poşetinde 1 saat soğuduktan sonra paketlenmesi kullanım açısından önerilen bir durumdur. Farklı olan ürünleri aynı buzdolabı poşetine koymamamız gerekir. Buzdolabı poşetine bir kez ürün konulduktan sonra aynı poşete ürün eklemesi yapılmaması gereken bir husustur. Her üründe olduğu gibi buzdolabı poşeti ürünleri farklı çeşitlerinin üretildiğini görmekteyiz. Buzdolabı poşeti çeşitleri aşağıdaki şekildedir;

Normal Buzdolabı Poşeti

Sebze, meyve ve her türlü gıdayı saklamak için kullanılan standart bir buzdolabı poşetidir. Normal buzdolabı özelliği dışında farklı bir özelliği ürün çeşididir. İçine konan ürünler buzdolabında veya dondurucuda saklanarak tazeliklerini korurlar. Bu ürünü farklı boyutta olanları bulunmaktadır. İhtiyaca göre küçük, orta veya büyük olan seçeneklerden biri tercih edilebilir.

Kilitli Buzdolabı Poşeti

Kilitli buzdolabı poşeti, içine sebze, meyve veya diğer gıda ürünleri koyduktan sonra ağzının kapama kolaylığı sağlayan bir üründür. Buzdolabı poşetinin ağız kısmında yer alan kilidi kullanılarak buzdolabı poşeti kilitli hale gelir. Böyle kilitli buzdolabı poşeti olur. Adı da buzdolabı poşetinin ağzında bulunan kilitten alır. Bu kilit sayesinde poşet içerisine konan gıdaların hava alışverişini engelleyerek taze kalmalarını sağlar.

Buzdolabı poşeti bölmeli

Bölmeli buzdolabı poşeti ise kendi buluna bölmeler kullanılarak gıdaların saklanmasını sağlar. Bazı ürünlerin saklanmasında tercih edilen bu ürün kullanım kolaylığı nedeniyle tercih edilen bir buzdolabı poşeti çeşididir. Buzdolabı poşeti bölmeli de diğer ürünler gibi gıdaların tazeliğini korur.

Sebze ve Meyve Torbası

Bu ürün normal sebze ve meyve saklanması için geliştirilmiş bir poşet çeşididir. Buzdolabı poşeti görevi gören bu ürünler sebze meyvelerin daha uzun süre canlı kalmalarını sağlar

Buz torbası

Buzdolabı poşeti kategorisinde olan bir ürün olan buz torbası, buz için özel üretildiği için adı buz torbası olarak geçmektedir. Buz kullanan tüketiciler için kalıplar halinde buz oluşmasını sağlayan bir üründür.

Özel ürün buzdolabı poşeti

Bu ürün özel günler için üretilen bir üründür. Normal buzdolabı poşetinden bir farkı yoktur. Kurban bayramında etler koymak için üretilen ürünler bu ürüne örnek verilebilir.

Buzdolabı poşeti Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli

Buzdolabı poşeti alırken nasıl bir ürüne ihtiyacımız varsa ona uygun bir ürün tercih etmemiz gerekir. İçine koyacağımız malzeme büyük boyutlu yada fazla ise doğal olarak boyutu büyük olan bir ürünü tercih etmeliyiz. İçene ürünü koyduktan sonra ağzını kapatmak ile uğraşmak istemiyorsanız kilitli özelliği olan buzdolabı poşeti size uygun bir üründür. Buzdolabı poşeti en uygun ürünü alıp kullanmamız bu üründen en iyi faydayı sağlamamıza yardımcı olur. Bu nedenle tercihleriniz ona göre yapmanız gerekir. Bu şekilde yapmış olduğunuz da buzdolabı poşetinden maksimum fayda sağlarsınız.

Buzdolabı poşeti Fiyatları

Buzdolabı poşeti fiyatları da belli maliyetler sonucu ortaya çıkar. Buzdolabı poşeti üreticileri maliyetleri en makul hale getirerek buzdolabı poşeti kullananların sayısı artırarak her evde kullanılmasını sağlamaya çalışmaktadırlar. Üretilen ürünler minimum maliyetle maksimum fayda sağlayacak şekilde piyasaya sunulur. Tüketicilerde ihtiyacı olan buzdolabı poşetini belirlenen bu fiyatlar arasından tercih etmeleri gerekir. Buzdolabı poşeti alırken sağlığa uygun üretim yapan firmaların ürünleri tercih edilmesi gerekir. Bu şekilde sağlık açısından iyi ürünler tercih edilmiş olur. Tüketicilerde bu üreticilerin sunmuş oldukları ürünlerden ihtiyaçlarına hitap eden en uygun fiyatlı ürünü tercih edebilirler.