Parex ve Koroplast buzdolabı poşetlerini, en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Buzdolabı poşeti nasıl kullanılır? Ne işe yarar?

Buzdolabı poşetleri, meyve, sebze ve dondurulacak gıdaların buzdolabında saklanmasında kullanılır. Besinlerin dolap içinde taze kalma süreleri, bu özel poşetler sayesinde artar. Ayrıca, dolaba konulan yiyeceklerin kokularının birbirine karışmamasını da sağlar. Kilitli ve kilitsiz olanları vardır. Kilitli olanlar üzerinde fermuar sistemi bulunur. Örneğin, peynirler, dolaba konulduklarında çok çabuk kuruyabilirler. Peynirlerinizi bu poşetlerin içerisinde muhafaza ederseniz, kurumayacaklardır. Kilitli olanları, buz elde etmeye de yarar. Buz kırıcı özelliği olmayan bir buzdolabınız varsa, buzları kilitli poşetin içine koyup, fermuarı kapatıp, küçük bir çekiçle vurarak 2 dakikada içecekleriniz için hazır hale getirebilirsiniz. Kuruyemişler ve bazı kuru baklagiller de bu poşetlerin içinde saklanabilir. Yiyecekler, buzluktan çıkartılıp çözdürüldükleri her sefer de tazeliklerini yitirirler. Birden fazla yapılan dondurup çözdürme işlemi, yiyeceğin yapısında bozulmaya ve tazeliğini kaybetmesine neden olur. Yiyecekleri komple buzluğa atmak ve buzluktan çıkartıp çözdürmek yerine, porsiyonlara ayırarak saklayabilirsiniz. Her kullanımınız için yeterli miktarda yiyeceği, poşetlere koyarak saklarsanız, sadece 1 kez çözdürmüş olursunuz. Örneğin; köfteleri yapıp, buzluğa koymak ve yiyeceğiniz zaman çıkartmak istiyorsunuz. Köfteler her çözüldüğünde, tazeliğini yitirir. Bunun yerine yiyeceğiniz sayıda köfteyi poşetlerle porsiyonlara ayırarak saklayabilirsiniz. Ayrıca, dilerseniz buzdolabı poşetinden kelebek de yapabilirsiniz.

Buzdolabı poşetinden sıkma torbası nasıl yapılır?

Pastalarınızı süslemek için krema aparatlarına ihtiyaç duymadan bu poşetlerle yapabilirsiniz. Şöyle ki, pasta kremanızı poşetin içine doldurun. Tüm kremayı poşetin bir köşesinde toplayın. O köşenin ucunu çok minik bir şekilde makasla kesin. Hepsi bu kadar. Artık torbayı üstten yavaş yavaş sıkarak pastaları süsleyebilir, dileğiniz gibi motif yapabilirsiniz.

Buzdolabı poşeti en ucuz nereden alınır?

En uygun fiyatı buzdolabı poşetlerini cimri.com sitesinde, mutfak sarf malzemeleri kategorisinde yer alan, buz dolabı poşeti sekmesinden görüntüleyebilir, fiyat karşılaştırması yaparak en ucuz ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız ürünün satışını yapan sanal mağazaları sizin için gezerek, en ucuz alternatifleri tek tıkla ekranına getirir.