Koçsan Makam Koltuğu

En Ucuz Koçsan Makam Koltuğu Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Koçsan
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Günümüz iş dünyasında gününün en az 8 saatini masa başında geçiren yönetici ve çalışanlar için makam koltuğu çok önemlidir. Bel ve boyun fıtığı, omurilik hasarları gibi kalıcı ve geri dönüşü olmayan fiziksel rahatsızlıklara davetiye çıkarmamak için makam koltuğu seçiminde özenli davranmak gerekmektedir. cimri.com, Nav Decoration, Bürocci, Türksit, Adore, Zivella ve daha birçok markanın birbirinden farklı makam koltuğu modellerini, farklı renk seçenekleriyle sizlerle buluşturuyor!

Makam Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ofislerde, masa başında uzun saatler çalışanların makam koltuğu seçimi yaparken çok dikkatli olması gerekir. Şıklığı ve ofise uyumu çok önemli olsa da sağlık açısından en uygun seçimin yapılması daha iyi olacaktır. Makam koltuğu, her şeyden önce rahat olmalıdır. Çünkü rahatsız bir sandalye, yanlış pozisyonda oturmaya iter. Bunun sonucunda oturuş bozuklukları ortaya çıkar. Oturuş bozuklukları birçok hastalığa sebebiyet verir. Sürekli yorgunluk, bel ve boyun tutulmaları ve ağrılarına yol açar. Bu nedenle vücudunuzu, rahatlığınızı ve çalışma şeklinizi de düşünerek bir seçim yapmalısınız. Kullanacağınız makam koltuğunun ergonomik olmasına özen göstermelisiniz.

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bel destek ünitesidir. Bel destek ünitesi, koltuğa oturulduğunda belin boşta kalmasını önlemektedir. Böylelikle daha dik bir oturuş sağlamakta ve çeşitli omurga rahatsızlıklarının da önüne geçilmektedir. Makam koltuğunun oturma yerinin hareket edebilir olması ve tekerlekli ayakları olması da önemli noktalardan biridir. Bu özellikler, çalışanların manevra kabiliyetini engellemeden çalışmalarını sağlamaktadır. Bu sayede vücudun ters bir hareket yapması önlenmiş olur. Bir diğer nokta ise ayarlanabilir koltuk boyudur. Değişen bacak boylarına uygun olarak yukarı-aşağı hareket edebilir olmalıdır. Ayaklar yere değmeli, diz kapakları ve bacaklar rahat bir pozisyonda olmalıdır. Sırt bölgesinin de ileri-geri hareket kabiliyeti olmalıdır. Geriye iterek rahat pozisyonda kullanılabilmelidir.

Makam Koltuğu Seçimi Dekorasyona Uygun Mu Yapılmalıdır?

Sağlıklı ve ergonomik bir makam koltuğu seçmek çok önemlidir. Fakat bununla birlikte seçtiğiniz koltuğun ofisin ya da çalışma ortamının bütünlüğüne uygun olması gerekir. Yani diğer ofis mobilyalarıyla ve ofisin dekorasyonuna uyumlu bir makam koltuğu, çalışma ortamınızı daha profesyonel gösterecektir. Misafirlerin ağırlandığı koltuklar deri ise makam koltuğu da deri seçilmeli ve uyum sağlanmalıdır.

Çalışma masalarında geçireceğiniz vakti daha verimli kullanmak istemeniz çok doğaldır. Rahat bir ortamda çalışıp, dinlenmek istediğinizde sırtınızı rahatça yaslayabileceğiniz bir makam koltuğu en uygun fiyat garantisi ile cimri.com'da!