track source
track source

Lehim / Havya

Lehim / Havya Fiyatları

402 Ürün gösteriliyor.
Lehim / Havya fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Lehim / Havya modelleri ve Lehim / Havya fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Lehim / Havya kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Ally, Beta Tools, Atlas, Einhell. 402 adet Lehim / Havya fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Lehim / Havya Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Lehim / Havya markası:

En Çok İncelenen Lehim / Havya Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Lehim / Havya Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 402 Lehim / Havya modeli içerisinde en ucuz Lehim / Havya fiyatı 4.71 TL iken, en yüksek Lehim / Havya fiyatı 5765.07 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Lehim / Havya fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Ekim 2021 tarihinde ortalama Lehim / Havya fiyatı ise 308.66 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Lehim / Havya Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Lehim Makinesi

Metal parçaları birbirine tutturmak için kullanılan lehim makinesi en çok talep edilen ürünlerden biridir. Bakır, demir ve farklı metal malzemelerden üretilen teller ve plaklar havya ile bir araya getirilir. Her markanın kendine özgü lehim makinesi modeli bulunur. Bu ürünler ile onarım, bakım ve tamir işleri yapılır. Bazı eşya kurulumlarından lehim kaleminden yararlanılır. El aletleri arasında yer alan lehim makineleri genellikle elektrik ile çalışır. Doğrudan elektrik enerjisine bağlı olan bu ürünlerin bazı çeşitleri şarjlıdır. Türkiye’de ve dünyada lehim ürünlerine ilgi yüksektir. Günümüzde metal sektöründe bu aletlerden faydalanılır. Kaynak görevi gören lehim ürünleri ile metaller eritilebilir ve uçları birbirine monte edilebilir. Lehim makineleri, kullanıcılara uygun olarak tasarlanmıştır. Üretim aşamasında tüketicilerin istek ve talepleri göz önünde bulundurulmuştur. Lehim makineleri aynı zamanda elektrik ve elektronik sektöründe de kullanılır. Bilgisayar tamiri, cep telefonları ve farklı cihazların onarımında bu ürünler etkili işleve sahiptir. Metal parçaların eritilerek farklı ürünler ile birleşmesini sağlayan bu aletler yüksek ısı üretir.

Lehim Makinesi Modelleri

Her marka kendi tasarımı ile lehim çeşitleri üreterek kullanıcılara geniş bir seçenek sunmuştur. Bu ürünler tek parçadan oluştuğu gibi bazı yan ürünleri de içinde barındırarak lehim setini meydana getirirler. Özellikle elektrik kabloların bağlantılarında bu ürünler uygun olarak kullanılır. Farklı voltajlarda lehim makinesi modelleri vardır. Kullanılan cihaza göre bu ayarlamalar yapılabilir. Lehimin ısısı düşürülebilir ya da yükseltilebilir. Lehim havyası ile akıllı cihazların üzerinde bulunan çipler birleştirilebilir. Böylelikle elektronik sistem sağlanmış olur. Basit elektrik devrelerinin yapımında da lehimler kullanılır. İnce metal çubukların birleştirilmesinde ve kabloların tamirinde lehim aleti önemli bir araç haline gelir. İnşaat alanında, elektrik tesisatında ve telefon hatlarında birçok havya çeşidinden yararlanılır. Çeşitli kalınlıktaki teller lehime yerleştirilerek bu metallerin erimesi sonrası basit kaynaklar oluşturulabilir. Mikro kablolarda hassas lehim çeşitleri kullanılır. Bu ürünlerin tel bölmesi mevcut olduğu gibi sonradan eklemeli teller de takılabilir. Farklı alaşımlardan meydana gelen kurşunlu ve kurşunsuz lehim işlemi pratik bir şekilde yüzeylerde de uygulanır. Elektronik cihazların iç ve dış bölmeleri bu ürünler ile bağlanabilir. Televizyon tamirinde de lehim aletleri kullanılabilir. El lehimlemeleri için kurşun ve kalay karışımı genelde en çok tercih edilen yöntemdir. Lehim sırasında ortaya çıkan ısı miktarı kullanıcıyı etkilemez ve hızlı bir şekilde metal soğur. Birbirine tutturulan parçanın türüne göre lehim aletleri etkisini gösterir. Lehim kalemleri ince bir uca sahiptir. Böylelikle küçük çaplı birleştirme işlemi yapılabilir. Lehim setlerinde yer alan farklı uçlu lehim aletleri, uygulanacak metale göre farklı özelliklere sahiptir. Esnek ve sert metallerde kullanılan lehim aletleri, enerjiyi doğrudan elektrikten alır. Aynı zamanda su tesisatlarında bazı bakır borular lehimlenerek birbirine bağlanabilir. Lehimlenen yüzeyin üzerine başka bir apparat koymaya gerek yoktur. Su ve hava geçirmeyen özellikleri ile lehimleme işlemi kalıcı ve dayanıklı bir hale gelir. Sert lehimler, daha çok çinko ve bakır içerir. Yüksek sıcaklıkta metali eriterek istenilen şekil bu ürünler ile verilebilir. Bazı lehimlerin içinde gümüş karışımlar da vardır. Bu lehim telleri özel olarak üretilir.

Lehim Makinesi Fiyatları

Uygulanan metale göre lehim modelleri farklı özellikler içerir. Genel olarak bu ürünler ucuz ve ekonomiktir. Lehim makinesi fiyatları her bütçeye hitap eder. Lehim istasyonu ile kullanıcı ısı derecesini ekrandan kontrol edebilir. Böylelikle daha güvenli bir şekilde lehimleme işlemi gerçekleşir. Fiyatlar lehimlerin modeline göre değişiklik gösterir. Havalı havya ile klasik bir lehim aleti arasında fiyat farkı vardır. Bu ürünlerin fiyatlarını etkileyen önemli unsurlar arasında kullanılan alaşımlar yer alır. Bir diğer ürün olan vakumlu havya güçlü ve dirençli özelliklere sahiptir. Sert metallerin üzerinde kullanıma uygundur. Vakumlu havya fiyatları kapasitelerine göre farklılık gösterir. Lehim makineleri ve farklı havya modelleri en yakın satış noktasından temin edilebilir. Özel olarak internetten sipariş yöntemi ile de satın alınabilir. Lehim makinelerinin kullanım alanı geniştir. Bu nedenle birçok farklı model üretilmiştir. Fiyatlar markadan markaya değişebilir. Her bir lehim ürünü az bir elektrik enerjisi ile yüksek performans gösterir. Ürünlerin kullanım ömrü uzundur. Dayanıklı bir şekilde bu ürünler muhafaza edilebilir.

Lehim Makinesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kendi bütçenize göre en uygun fiyatlar ile farklı markaların lehim makinesi modellerine sahip olabilirsiniz. Bu ürünler ile onarım, bakım ve tamir gibi işleri yapabilirsiniz. Eğer dijital bir ekrandan lehimin ısısını ve derecelerini kontrol etmek istiyorsanız havya seti satın alabilirsiniz. Metal kabloları havyalar ile birleştirebilir. Küçük elektronik cihazların tamirini kolay bir şekilde bu ürünler ile yapabilirsiniz. Havya istasyonu sayesinde yüksek ısılarda sert metalleri pratik olarak birleştirebilirsiniz. Bu ürünlerin ısı ayarlarını değiştirebilir ve uygulanan metale kolay şekil verebilirsiniz. Uzun kabloları sayesinde kullanım alanı geniş olan lehim aletlerini de tercih edebilirsiniz. Eğer elektriğin olmadığı bir alanda lehimleme yapmak istiyorsanız önceden şarj edebileceğiniz şarjlı havyaları tercih edebilirsiniz. Bu sayede uzun saatler boyunca lehimleme işlemine devam edebilirsiniz. Bu ürünlere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. İster en yakın satış noktasından isterseniz internet üzerinden temin edebilirsiniz. Sayfamızda yer alan lehim makinesi ile ilgili yorumları inceleyebilir ve değerlendirmelerde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda ürün seçiminde fikir edinebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery