Faber-Castell Kurşun Kalem Ucu (Min)

En Ucuz Faber-Castell Kurşun Kalem Ucu (Min) Fiyatları

38 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Faber-Castell
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Rotring, Faber-Castell, Bic, Lets, Lamy, Pensan, Napkin, Globox, Tombow, Carrefour markalı kurşun kalem uçlarıen uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Kurşun kalem uçları, basmalı kalemlerin içerisine konularak kullanılır. Belirli bir süre yazıldıktan sonra biter ve yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Bu uçlar, minik uç kutularında çoklu şekilde satılır. Hemen her lise ve üniversite öğrencisinin çantasında bulunur. Sadece öğrenciler değil, iş hayatında olan ofis çalışanları da basmalı kalemleri ve kalem uçlarını sıklıkla kullanırlar. Genellikle siyah renkli olanları kullanılsa da renkli kalem uçları da vardır. Başlıkları veya önemli noktaları yazmak için renkli kalem uçları kullanılabilir.

Kurşun kalem uçları metal midir, ametal midir?

Bu soru da sıklıkla sorulan ve akılları kurcalayan bir sorudur. Kalem uçlarının kömürden imal edildiğini ve kömürün de 5 karbon atomundan oluşan bir ametal olduğunu düşünürsek, bu kalem uçlarının ametal olduklarını söyleyebiliriz. Kurşun kalemin içindeki siyah şey, kömürdür. Bir başka açıklamaya göre ise, kurşun kalemin içindeki madde kil ve grafit karışımıdır. Grafit, yağlı, yumuşak ve siyah bir maddedir. Kurşun kalemlerinin içindeki uçlar, grafitlerin içine sertleştirmek amacıyla kil katılmasıyla meydana getirilir. Yani, bu açıklamaya göre de kurşun kalemin içindeki siyah şey, grafit ve kil karışımıdır diyebiliriz. Ayrıca, kurşun kalem uçları elektriği iletir. Kalem ucu yemek sağlığa zararlıdır. Bu nedenle ilk okul çağındaki çocuklara genellikle klasik kurşun kalem kullanmaları önerilir.

Kurşun kalem uçlarında HB ve 2B nedir?

HB kalem uçları ile yazdığınızda, daha silik, 2B ile yazdığınızda ise daha koyu yazar. Ayrıca 2B kalem ucu ile yazarken bastırmanıza gerek kalmaz. Silik yazmaktan hoşlanıyorsanız HB, koyu yazmaktan hoşlanıyorsanız da 2B kalem uçlarını kullanabilirsiniz. Bu semboller, kalem ucunun sertlik derecesini ifade eder. 2B kalem daha yumuşak, HB kalem ise daha serttir. 6B en yumuşak uçlu, 6H ise en sert uçlu kalemi ifade eder.

En ucuz kurşun kalem uçlarını, cimri.com sitesinde, kalem ve yazı gereçleri kategorisi altında bulunan, kurşun kalem ucu sekmesinden listeleyebilirsiniz.