• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Küpeler Nasıl Saklanır?

Küpeler kullanılan aksesuarlar arasında en küçük boyutlu oldukları için kaybolmaları da bir o kadar yüksek ihtimallidir. Bu nedenle saklanmaları için birkaç yöntem mevcuttur. Öncelikle eski bir kıyafetinizde bulunan düğmeleri sökerek küpelerinizi sabitleyebilir ve bir yere konumlandırabilirsiniz. Büyük bir kurdeleden yardım alabilir ve tüm küpelerinizi kurdelenin üzerine sabitleyebilirsiniz. Güzel bir çerçeveden yardım alarak küpelerinizi yerleştirebilirsiniz. Küçük ve dekoratif bir mantar pano ile de küpelerinize hem şık bir görünüm katabilir hem de güzel bir şekilde saklayabilirsiniz.

Küpeler Nasıl Temizlenir?

İmitasyon küpeler diş macunu yardımıyla temizlenebilmektedir. Bunun yanı sıra karbonat, sirke ve sabun yardımıyla da temizlenebilmektedir. Altın, gümüş ya da pırlanta küpelerinizin temizleme süreci farklıdır. Dilerseniz bu ürünleri satın altığınız yerde de temizlettirebilirsiniz.

Küpe Çeşitleri Nelerdir?

Küpe denilince en çok tercih edilen ürün altın küpe olarak bilinmektedir. Altın küpede model seçimi yaşa bağlı değildir. Diğer takılarda yaş önemli bir faktör olmasına rağmen, altın küpeler hem genç kızlar tarafından hem de orta yaştaki kadınlar tarafından severek kullanılır. Genelde altın küpeler çok gösterişli ve büyük modeller değillerdir. Küçük ve zarif yapıları ile günlük kullanım için idealdir. Altının fiyatının artması nedeniyle bir diğer tercih edilen ürün gümüş küpelerdir. Gümüşün kalitesi, ayarından belli olur. Gümüş ayarı bütün dünyada aynı ölçüm birimi üzerinden binlik sistemle belirtilir. Gümüşün en saf hali 1000 ayardır, küpe gibi takılarda kullanılan gümüş türü ise ingilizce; ‘Sterling Silver’ olarak geçer ve bu özel gümüş 925 ayardır. Gümüş küpe veya takı alırken ayarını sormayı unutmayın. Orjinal gümüşlerin genelde hepsinin üzerinde ayar bilgisi bulunmaktadır buradan da kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, orjinal gümüşler mutlaka kararır, doğal bir madde olan gümüş, havada bulunan kükürtle etkileşime girdiği için zaman içinde kararır. Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu da küpenin işçiliğidir. En çok kullanılan pırlanta takı çeşidi de pırlanta küpelerdir. Pırlanta küpe erkek ve kadın olmak üzere farklı modellerde üretilir. Özellikle erkeklerin tek kulaklarına taktıkları tek taş pırlanta küpeler, oldukça şık ve entelektüel bir tarz oluşturduğundan birçok erkek tarafından da sevilerek kullanılır. Takı tasarımcılarının kadınlar için tasarladığı pırlanta küpeler, erkeklerinkine oranla daha gösterişlidir. Bu ürünlerin yanı sıra swarovski küpe, bijuteri küpe, inci küpe ve renkli taşlı küpelerde bu kategori arasında yer almaktadır. Sizde tüm bu ürünleri incelemek istiyorsanız altın, takı ve aksesuar kategorisi adı altında istediğiniz sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Küpe Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Küpe ürünlerinin fiyat aralığı marka ve kullanılan malzemeye göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan küpe çeşitlerini sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız küpe çeşitlerinin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.