Kumaş Boyası

Kumaş Boyası Fiyatları

604 Ürün gösteriliyor.
Kumaş Boyası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kumaş Boyası modelleri ve Kumaş Boyası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kumaş Boyası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Rich, Cadence, Artdeco, Pebeo, Zig. 604 adet Kumaş Boyası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kumaş Boyası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kumaş Boyası markası:

En Çok İncelenen Kumaş Boyası Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Kumaş Boyası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 604 Kumaş Boyası modeli içerisinde en ucuz Kumaş Boyası fiyatı 2.9 TL iken, en yüksek Kumaş Boyası fiyatı 1127.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kumaş Boyası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Kumaş Boyası fiyatı ise 25.96 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kumaş Boyası Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Zig Fabricolor Twin Brush Pen Black Kumaş Boyama Kalemi
Zig Fabricolor Twin Brush Pen Black Kumaş Boyama Kalemi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kumaş Boyası Nedir?

Renklerin güzelliklerini, gün geçtikçe boya çeşitliliğinin artması sayesinde her yere uygulayarak yansıtmak mümkün. Bu çeşitliliğin sayesinde ister duvara ister kâğıda ister ahşaba isterseniz de metalin üstüne uygulama yapılabilir ve bu çeşitliliğin arasında kendi zevklerinize ve ilgi alanlarınıza uygun seçeneklerle renkli işler çıkarabilirsiniz.

Bu çeşitlilik arasında çokça tercih edilen ve kumaş üzerine uygulamalar yaparak renkleri kıyafetlere taşımanızı sağlayan çeşitler kumaş boyalarıdır. Bu boya çeşitleri sayesinde istediğiniz kıyafetinize özgün, kendi zevkinize göre renklerle dokunuşlar yaparak kendi kıyafetlerinizi tasarlayabilirsiniz. Sadece tasarım yaparak kıyafetlerinizin bir kısmını boyamanın yanında seçtiğiniz kıyafetin komple renklerini de değiştirebilirsiniz. İki amaca da yönelik toz kumaş boyası ya da kumaş boyama kalemi gibi daha birçok çeşit bulunmaktadır.

Sprey Kumaş Boyası Nedir?

Kumaş boyalarının uygulama şekilleri de farklılık göstermektedir. Bu uygulama şekilleri arasında en kolay yöntemlerden bir tanesi de püskürtme yöntemidir. Bu yöntemde kullanılmak üzere tasarlanmış olan kumaş boyalarına ise sprey kumaş boyası adı verilmektedir. Sahip olduğu mekanizma sayesinde üzerindeki tuşa basıldığında kumaş boyasını püskürten sprey tüpleri, kullanış açısından büyük rahatlık sağlayan ürünler olmuş ve çok tercih edilmiştir.

Kumaş Boyası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer bir kumaş boyası almak istiyorsanız o vakit önce boyama yapacağınız zemine hangi tür renk veya renkler kullanacağınızı, kumaşı nerede ne için kullanacağınızı bilmeniz, buna karar vermeniz çok mühim bir durumdur. Çünkü daha önce de açıklandığı üzere kumaş boyasının özelliği kumaşa hapsolmasıdır. Bu da demektir ki bir kere boyandığı vakit kumaş bir daha o renkten kurtarılamaz. Tüm bu sebeplerden dolayı önce kararların verilip ardından işleme geçilmesi gerekir. Bir diğer husus ise bu boyaların ne tür bir haznede muhafaza edilip satıldığı ile alakalıdır. Alacağınız kumaş boyalarının hepsi tek tip bir hazneye dolduruldu ise yani kendi rengini belli etmeyen, haznesinin şeffaf olmadığı bir alanda tutuluyorsa bu markalı kumaş boyasının alınması tercih edilmez. Çünkü kumaş boyası bir kere kumaş ile temas ettikten sonra bir daha kumaşın üstünde hapsolur. Yani artık kumaşınızın rengi olmuş olur. Bu tür hatalardan sakınmak için kutunun şeffaf olması lazım gelir ve içindeki boyanın rengini yansıtması gerekmektedir.

Kumaş Boyası Nasıl Uygulanır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu boyaları uygulamadan önce seçtiğiniz kıyafetin bir kısmını mı yoksa tamamını mı boyamak istediğinizi belirlemeniz gerekir. Bu belirlemenize göre uygulama çeşitleri de değişiklik gösterir. Örneğin; tişörtünüzün bir kısmına belli bir biçim işlemek istiyorsanız, öncelikle uygulayacağınız deseni belirlemelisiniz. Desenin izi eskiz kağıdı adı verilen transparan kağıtlara aktararak sonrasında tişörtünüze yani uygulayacağınız alanın üzerine eskiz kağıdına aktarmış olduğunuz çizimi alarak tekrar üstünde geçerek tişörtünüze geçirmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu, tişörte deseni aktarırken ilk çizdiğiniz kömürlü kısmın alta gelmesine dikkat etmelisiniz. Böylelikle desenin üstünden geçince alttaki kömür tişörtün üzerine geçecektir. Alanlarınızı belirledikten sonra boyama işlemine başlamadan önce işlem yapacağınız bölgenin altına bir karton ya da benzeri bir materyal koyarak uygulayacağınız boyanın tişörtün alt kısmına geçmesini önleyebilirsiniz. Sonrasında ise kumaş boyama işlemine başlayabilirsiniz. Bunun için Cimri.com’dan uygun fiyatlarla aldığınız boya çeşitlerini zevkinize göre bir fırça yardımı ile alanlara uygulayabilirsiniz. Sonrasında ise belli bir süre tişörtünüzü kurumaya bıraktıktan sonra tişörtü ters çevirip boyalı bölümün üzerinden ütü ile geçerek boyaları sabitleyin. Genel olarak bir desen uygulamak için bu yöntem izlenmektedir fakat işleme başlamadan önce aldığınız boyaların yanında gelecek olan talimatları okumanız daha sağlıklı bir yol izlemeniz için yararlı olacaktır.

Kumaş Boyası Fiyatları Nasıl?

Kumaş boyaları piyasadaki diğer boyalardan farklıdır. Örneğin bir sulu boya hem çok ucuz hem de kırtasiyelerde dahi bulunurken bir kumaş boyası hem her yerde bulunmaz hem de sulu boyadan daha pahalıdır. Ortalama olarak 3 TL ile 15 TL arasında değişen fiyatlar mevcuttur. Yerel ağ üzerindeki farklı satıcılara ait farklı fiyatları bir arada görüp inceleyebileceğiniz Cimri.com, kullanıcıların bu fiyatlar arasından en ucuzunu seçip tasarruf etmesini amaçlar. Bunun yanı sıra alarm özelliği ile ürünleri takip altına alabilir ve ürünlerdeki fiyat değişimlerinden anında haberdar olabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery