3M Kulak Koruma Ekipmanı

En Ucuz 3M Kulak Koruma Ekipmanı Fiyatları

33 ürün gösteriliyor.
Marka
3M
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

3M, Peltor, Sperian, Max Safety marka kulak koruma ekipmanlarını, en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Kulak koruma ekipmanları ne işe yarar?

İşitme, hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Hayatımızı konforlu sürdürebilmemiz için sesleri duymamız ve algılamamız çok önemlidir. Bu nedenle işitme sistemi ve kulaklarımız vücudumuzun en önemli mekanizmalarından biridir. Temel görevi işitme olan bu sistem aynı zamanda vücudumuzun dengesini de sağlar. Böyle önemli bir göreve sahip olan kulaklarımız çok hassas bir yapıya sahiptir. Kulaklarımızı olumsuz etkilerden korumamız gereklidir. Özellikle yüksek basınç, ses ve su kulaklara çok çabuk zarar verebilmektedir. Örneğin, çok gürültülü bir ortamda çalışan kişiler yoğun ses ve gürültü baskısıyla çalışır. Fazla ses, kulakların ağrımasına ve alçak seslerin işitilmesinin zayıflamasına neden olur. Kulak yüksek ses titreşimlerine alışıp, düşük titreşimlere olan hassasiyetini kaybeder. Bu da işitme kaybına yol açar. Yüksek basınç da kulaklara zarar verir. Patlama, ani ses yükselmeleri ve hava değişimleri basıncın değişmesine neden olur. Yüksek basıncın etkisiyle oluşan dalgalar özellikle kulak zarını etkiler ve yırtılmasına neden olabilir. Ayrıca su altında ve banyo yaparken de kulağa su girebilir. Bu durum he rahatsız edici olur hem de bir süre işitme zorluğu yaşatır. Özellikle derin sularda dalış yapılması da basıncın artmasına neden olur.

Kulak Koruyucu Ekipman Nedir?

Kulak sağlığımızı korumak için kullandığımız araçlara kulak koruyucu ekipman denir. Bu koruyucu ekipmanlar kulakları gürültü, basınç veya sudan korumak için kullanılır. Farklı kulak koruyucu ekipmanlar vardır. Bu ekipmanların en yaygın kulak tıkaçlarıdır. Kulak tıkacı yumuşak ve kulağa zarar vermeyen bir malzemeden yapılır ve kullanımı pratiktir. Balmumu, plastik ve köpük gibi kolay şekil alan ve yumuşak malzemelerden üretilir ve kulak yolunun şeklini alarak kulağı korur. Tıkaçlar genellikle baret kullanılmayan ortamlar için tercih edilir. Baret kullanılması gereken yerlerde kulağı tamamen kapatan ve baretin üzerinden geçirilerek takılan kulak koruyucu kulaklıklar tercih edilir. Böylece basınç veya sesin kulağa zarar vermesi önlenir. Özellikle iş güvenliği için gerekli yerlerde mutlaka kulak koruyucu ekipman kullanılması gerekir.