track source
track source

Krapon Kağıdı

Krapon Kağıdı Fiyatları

81 Ürün gösteriliyor.
Krapon Kağıdı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Krapon Kağıdı modelleri ve Krapon Kağıdı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Krapon Kağıdı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bigpoint, Gıpta, Südor, Nova Color, Lets. 81 adet Krapon Kağıdı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Krapon Kağıdı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Krapon Kağıdı markası:

En Çok İncelenen Krapon Kağıdı Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Krapon Kağıdı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 81 Krapon Kağıdı modeli içerisinde en ucuz Krapon Kağıdı fiyatı 1.64 TL iken, en yüksek Krapon Kağıdı fiyatı 160.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Krapon Kağıdı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Krapon Kağıdı fiyatı ise 15.14 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Krapon Kağıdı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Krapon Kağıdı

Krapon kağıdı süslemelerde kullanılan birçok değişik renk çeşidi olan, kolay yırtılmayan, buruşuk ve esnek bir kağıt türüdür. Kağıttan süsleme yapmak denilince akla ilk gelen kağıt türlerinden biridir. Özellikle resmi bayramlar, doğum günü, yılbaşı gibi özel günlerin vazgeçilmez süsleme kağıt malzeme çeşitlerinden biridir. Genellikle okullarda yapılan el işi süsleme çalışmalarında ve evde hobi olarak süsleme yapımında sıkça krapon kağıdı kullanılır. Krapon, krepon, grapon ve krep kağıt gibi değişik isimlerle de bilinir. Kolay katlanabildiği için okullarda sınıf süslemek için sıkça kullanılır. Kedi merdiveni olarak bilinen süsleme şekli çoğu kişinin çocukluğunda öğrendiği kağıt süsleme çeşididir. Krapon kağıdı çiçek şekilleri yapımında da kullanılırken özellikle gül ve karanfil yapımı çok yaygındır. Ayrıca süslü tabak yapımı için krapon kağıdı hamuru kullanılır. Bu hamuru elde edebilmek için farklı yollar izlenebilir. Örneğin; krapon kağıdını, unu ve tuzu su ile yoğurmak bu yollardan biridir. Krapon kağıdı, nişasta ve tutkal su ile yoğrulur ortaya çok güzel tabak yapımında kullanılabilecek krapon hamuru çıkar. Krapon kağıdı duvar süslemesi konusunda sıkça başvurulan bir süsleme çeşitlerindendir.

Krapon Kağıdı Çeşitleri

Buruşuk görünümü ve esnek yapısı kağıt süsleme sanatında önemli yer alır ve bu farklı özellikleri ile diğer kağıt çeşitlerinden ayrılır. Canlı düz, sade renklerinin yanı sıra farklı desenlerde olan çeşitleri de mevcuttur. Özellikle ilkokul çağlarında eğitim öğretim gören çocukların el işi tecrübesi kazanmaları için kullanılan krapon kağıtlarının renk seçenek alternatifleri oldukça fazladır. Genel olarak ana renkleri arasında kırmızı, sarı, lacivert, siyah, beyaz, mavi, turuncu, pembe, kahverengi, mor, yeşil, gri yer alır. Bazı renklerin farklı renk tonları vardır. Örneğin; mavi ve açık mavi gibi veya kahverengi ve koyu kahverengi gibi. Tek renk seçeneği ile temin edilebileceği gibi çeşitli renklerin bir araya getirildiği seçenekler de tercih edilebilir. Bir paketinde 10 adet veya 12 adet farklı renk seçeneği ile temin edilir. Değişik marka seçenekleri ile renkli krapon kağıdı çeşitleri 50 x 200 cm ebadındadır. Farklı uzunluk ölçüleri olan çeşitleri bulunur. Örneğin; 50 x 1 metre, 50 x 2 metre, 50 x 3 metre gibi daha uzun alternatif seçenekleri vardır. Çabuk yırtılmayan, esnek ve kıvrımlı yapısı ile değişik şekillerin yapılmasında kullanılan krapon kağıtlarının kırpılmış hazır şekilde satılan çeşitleri de mevcuttur. 15 gram şeklinde satıldığı gibi, kilo ile de satılır. Bu tip kırpılmış şekilde olan krapon kağıtları çoğunlukla kutu içi süslemesinde kullanılır. Krapon kağıdı arka fon süslemesi olarakta kullanılır.  Değişik çiçek motifleri yapmak için krapon kağıdı ideal bir malzemedir. Farklı şekilde kesilen kağıt parçaları üst üste getirildikten sonra bunlar açtırılarak çiçek görünümü verilir. Hamur hale getirilmiş krapon kağıtları ile çok dekoratif tabak modelleri yapılabilir. Fosforlu olan renk çeşitleri ile daha canlı renk opsiyonunu sağlanır. Öğrencilerin el işi kabiliyetlerinin artırılmasının yanında öğrenciler hem zevkli zaman geçirir hem de öğrencilerin hayal gücü gelişir. Piyasada kağıt ürünleri üzerine uzmanlaşmış ve kağıt ürünleri konusunda söz sahibi kaliteli ürünler üreten birkaç marka bulunur. Bu markaların ürünlerini inceleyerek krapon kağıdı çeşitleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak mümkündür. 

Krapon Kağıdı Fiyatları

Krapon kağıdı fiyatı tercih edilen marka ve tercih edilen ürün kalitesi ile doğru orantılıdır. Krapon kağıdı desenli fiyatı diğer kağıt çeşitlerinden farklı ve bir nebze daha yüksektir. Üzerinde yer alan desenler kağıda dekoratif görünüm katar. Hazır kırpılmış olarak kullanıcılarına sunulan krapon kağıdı fiyatı daha uygun olabilir ve bu seçenekte kilo ile satın alabilme opsiyonu vardır. Yumuşak kağıt dokusu kağıt kalitesini yükseltir ve bu özellik ürünün fiyatını da artırır. Üretici markaların fiyat politikaları doğrultusunda farklı zamanlarda fiyatlandırmalarda değişmeler olabilir. Örneğin; okulların açık olduğu zamanlarda ve özellikle ulusal bayramlar öncesinde sınıf süsleme malzemelerinin fiyatlarında farklılıklar olabilir. Krapon kağıdı süsleme konusunda en çok kullanılan ve en  başta yer alan malzemelerden birisidir. 10 adet veya 12 adet şeklinde alımlarda fiyat avantajı söz konusudur. Dilerseniz cimri.com ile birçok farklı modelin fiyatlarını karşılaştırabilir ve size en uygun fiyatlı ürün seçeneklerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Krapon Kağıdı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Krapon kağıdı satın alırken öncelikle tercih edilen ürünün kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır. Okullarda özellikle sınıfların süslemesinde kullanılan krapon kağıdının kalitesi uzun süre deforme olmadan kullanılmasını sağlar. Hangi çeşit krapon kağıdına ihtiyaç olduğunu belirlemek daha isabetli ve daha doğru karar vermede kullanıcısına yardımcı olur. Örneğin; düz renk, desenli renk veya fosforlu renk gibi seçim tercihleri arasından ihtiyaç olan krapon kağıdı çeşidi seçilir. Kaliteli marka olan ürünlerden tercih ve seçim yapmak kullanıcısına avantaj kazandırır. Krapon kağıdı çeşitleri renk opsiyonu çok olan bir ürün olduğu için renk seçeneklerinin belirlenmesi renk uyumu konusunda da isabetli karar verilmesini sağlar. Okul çağına gelen ve eğitim öğretim hayatına başlayan her öğrencinin öğrencilik yıllarının ilk zamanlarında tanıştığı krapon kağıdı, tasarladıkları ve yaptıkları ilk şekil, süsleme olur. Öğrencilerin hafızalarında her zaman yer alan bu güzel anı için seçimi yapılan krapon kağıdının kalitesi çok önemlidir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery