İnsanın en sadık dostu, çocukların her yaşta en iyi arkadaşıdır köpekler. Kimi zaman evleri korumuş kimi zaman yalnızlığa ortak olmuşlardır. Bu sevimli yaramazların en büyük eğlencesi olan Gigwi, Trixie, Ferplast, Pawise gibi markalara ait köpek oyuncakları çeşitlerine Cimri’deki en uygun fiyat avantajlarından yararlanarak sahip olabilirsiniz.

Köpek Oyuncakları Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Her yaştan köpeğin hem eğitim hem oyun amaçlı kullanması için değişik malzemelerden ve farklı şekillerde yapılan oyuncaklardır. Plastik, kauçuk, bez ve sert malzemelerden üretilir.

Köpek oyuncakları, uzun bir süre sizinle olacak ve evinizden biri haline gelecek köpeklerinizle aranızda bağ kurmanın en kolay yoludur. Köpek diş ipleri, kemik oyuncaklar, eğitim ve zekâ oyuncakları hem size hem köpeğinize güzel zaman geçirtecektir. Son zamanlarda köpek oyuncakları özellikle bahçeli evi olan ailelerin en büyük eğlence kaynağı olmuştur. Köpek oyuncakları; çocuklara hayvan sevgisi aşılamakta da yardımcıdır.

Çok farklı çeşitlere sahip olan köpek oyuncakları, üretilen malzeme ve şekline göre sınıflandırılır. Köpek için oyuncak top; sağlam malzemeden, özellikle lastikten üretilen ve köpeklerin en sevdiği oyuncaklardır. Köpek ile sahibi arasında sıkı bir bağ kurmanın en iyi yoludur. Isırma-kemirme oyuncakları; yeni diş çıkaran köpekler için üretilen yumuşak lastik oyuncaklardır. Plastik köpek oyuncakları; dişlemeyi seven ve evde her fırsatta bir şeyleri dişleyen köpekler için üretilmiştir ve ailelerin büyük yardımcısıdır. Bu oyuncakla köpek, eşyaları dişlemekten vazgeçecektir.

Köpek Oyuncakları Nasıl Seçilir?

Köpek oyuncakları seçiminde en dikkat edilmesi gereken husus; köpeğinizin yaşıdır. 3-5 haftalık yavru köpekler süt dişlerini kullandıkları için pelüş köpek oyuncağı ya da köpek kemirme oyuncakları tercih edilmelidir. Yumuşak pelüş ve yumuşak lastiklerden yapılan bu oyuncaklar, köpeğinizin ağzını yaralamayacaktır. 3 ve 9 ay arasında köpek kemirme oyuncağı denen nispeten yumuşak lastikten üretilen oyuncaklar seçilmelidir. Bu diş çıkarma evresinden sonra 7 yaşa dek farklı oyuncaklar hayatınıza girecektir. Köpekler için üretilen oyuncak kemikler bu minik arkadaşlarınızın en sevdiği oyuncaklardan olacaktır. Parçalanması kolay basit oyuncaklar köpeğinizin boğazına kaçabilir. Bu yüzden oyuncağın sağlamlığına dikkat etmelisiniz.