Doggie Köpek Ağızlık

En Ucuz Doggie Köpek Ağızlık Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Doggie
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Bobo, Ferplast ve Trixie marka köpek ağızlıklarını, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyatları karşılaştırabilirsin.

Köpek Ağızlığı Nedir ve İşe Yarar?

Köpekler, insanların en sadık dostlarından biridir. Bir köpek sahibini bir zaman terk etmez ve daima yanında olur. Dört ayaklı bu can dostlarımız her zaman bize komik anlar yaşatır ve arkadaş gibi cana yakındırlar. İnsanların çoğu köpekleri sever ve bazı insanlar bir veya birden fazla köpek besler. Köpekler bir çocuk gibidir ve onlara sürekli ilgilenilmesi gerekir. Eğitilmeleri ve davranışları öğrenmesi gerekir. Özellikle insanlarla ve diğer köpeklerle iletişimi için bazı eğitimler almalıdır. Bu eğitimler için kullanılması gereken bazı yardımcı malzemeler vardır. Bunlarda birisi de köpek ağızlığıdır. Köpek ağızlığı temel olarak köpeklerin çenelerini açmasını engelleyen bir malzemedir. Plastik ve metal köpek ağızlıkları vardır. Ağızlık genel olarak bir önlem aracı olarak kullanılır. Köpekler yapı itibariyle ağızlarını çok kullanır ve iletişim için de burunlarını kullanırlar. Bu durum insanlarda endişe uyandırır. Bu nedenle köpeklere bir koruma aracı olan ağızlık takılır. Böylece köpek ağzını açamaz ve ısıramaz. Bu da daha güvenli bir durum sağlar. Fakat köpek ağızlığı sadece ısırmalarını önleme için kullanılmaz. Eğitim amacıyla ve yeni bir ortama uyum sağlaması için de ağızlık kullanılır. Ayrıca gezinti esnasında yabancı maddeleri ısırması veya yutmaması için de köpek ağızlığı kullanılır.

Köpek ağızlığı Çeşitleri Nelerdir?

Ağızlık seçerken köpeğin rahat nefer alıp alamadığına dikkat edilmelidir. Çünkü köpeklerin terleme ve vücut ısılarını nefes yoluyla ayarlarlar. Yeterli nefes almak köpekler için çok önemlidir. Bu nedenle her köpeğe aynı ağızlık modeli takılamaz. Köpeklerin ağız yapıları aynı değildir. İnce uzun çene yapılı köpeklerle daha kalın ama kısa çeneli köpeklere farklı ağızlıklar takılır. Ağızlıklar genel olarak üçe ayrılır ve farklı malzemelerden yapılır. Bunlar kafes tipi, deri ve kumaş ağızlıklardır. Kafes tipi ağızlıklar en yaygın kullanılan ağızlıklardır. Genel olarak rahat nefes alıp vermeyi engellemez ve iyi havalandırma sağlar. Köpekler bu ağızlıklarla rahatlıkla su da içebilir. Deri köpek ağızlıkları da vardır. Kolay nefes alıp vermeye çok yatkın değildir. Kumaş ağızlıklar en az kullanılan ağızlıklardır. Köpeklerin çenesini kapattığı ve rahat nefes alıp vermelerini engellediği için çok uzun süre kullanılamaz. Bu ağızlıklar genellikle muayene gibi kısa süreli durumlar için kullanılır. Köpek ağızlığı havlamayı engellemez ve bu amaçla kullanılamaz.