Müzik aletleri kategorisinde bulunan klasik bateriler,müzik yaparken ritmi sağlayan en önemli müzik aletlerinden biridir. Cimri.com’da Extreme ve Ludwig gibi markaların size en uygun klasik baterilerine ulaşabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz klasik bateriye sahip olabilirsiniz.

  • Klasik bateri alırken nelere dikkat edilmelidir?

    Klasik bateri alırken donanımlarını ve ağaç işleme stillerini incelemek ve bu doğrultuda karar vermek gerekmektedir. Klasik bateri satın alırken de dikkat edilmesi gerekilen bazı önemli noktalar bulunmaktadır. En önemli ve etkin faktörlerden biri alacağınız klasik baterinin hammaddesi olan ağacıdır. Her ağacın kendine has bir tınısı olduğu için bu karar aynı zamanda sizin klasik bateri çalma hayatınızda da karakterinizi belirleyecek tercihleriniz olmaktadır. Çaldığınız tarza hizmet eden bir ağaç yapısı ve klasik bateri ölçülerini belirlemek, klasik bateri seçerken işinizi kolaylaştıracak bir diğer etken olacaktır. Klasik bateri seçerken bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise klasik baterinin üzerindeki donanımın kalitesi olacaktır. Eğer başlangıç aşamasındaysanız, klasik baterilerinizde iyi bir trampet ve zil seti olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

  • Klasik bateri akordu nasıl yapılır?

    Her müzik aletinde olduğu gibi klasik baterilerin de akordunun yapılması gerekmektedir. Klasik baterinin akordunu yapmak sabır ve titizlik gerektiren bir işlemdir. Klasik bateri akordunu optimum seviyeye ayarlamak oldukça bilgi ve zaman gerektirmektedir. Klasik bateriler çeşitli derilere sahiptir ve hepsi birbirinden farklı tonlar içermektedir. Klasik bateri akordunun düzenlenmesinde çok etkili olan alt deri bulunmaktadır. Klasik baterideki alt derinin mümkün olduğunca özen ile düzenli ayarlanması gerekmektedir. Bunun nedeni klasik baterilerdeki alt deri, üst derinin toplanmasına direkt etki etmektedir. Klasik bateri akordunu düzenlemek için öncelikle yapmanız gereken işlerden biri bateri derisinin gerginliğini düzeltmek için kullanılan vidaları uygun seviyede sıkmaktır. Eğer vidaları fazla sıkarsanız, klasik baterinizi bozabilirsiniz. Aksi taktirde az sıktığınız durumlarda ise klasik bateriye en ufak bir faydası bulunmayacaktır. Bu sebeple klasik baterinizdeki vidaları deriye monte ederken önce elinizle sıkmanız ve daha sonra anahtarı kullanmanız daha efektif bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Ardından klasik bateri anahtarları ile vidaların hizasında klasik bateriye vurarak çıkan seslere göre ince ayarlamalarınızı yapabilirsiniz. Bateri akordunu ayarlarken öncelikle üst derinin alt deriden daha gergin olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. İki deri arasında bulunan gerginlik farkı, klasik bateriden çıkacak olan tonun tınısını etkileyen en önemli etkenlerdendir.

    Siz de tarzınıza en uygun klasik bateri modellerine Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.