Shiseido Kirpik Şekillendirme Gereçleri

En Ucuz Shiseido Kirpik Şekillendirme Gereçleri Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Shiseido
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

KİRPİKLER NASIL ŞEKİLLENDİRİLİR?

Kirpikler, yüz ve göz güzelliğini ortaya çıkartır. Kirpiklerin uzun ve yukarıya doğru kıvrık olması, gözleri olduğundan büyük gösterir. Büyük gözler, yüze daha genç bir ifade verir. Bu nedenle, bayanlar kirpik şekillendirme ve kirpik bakımına önem verirler. Özellikle makyaj öncesi, kirpikler şekillendirildikten sonra rimel sürülmesi, rimelin etkisini artır. Bazı kişilerin kirpik yapıları kendinden kıvrık ve uzundur. Ancak, çoğu bayanın kirpikleri, düz ve aşağıya doğrudur. Bu tip kirpiklere rimel sürüldüğü zaman dahi kıvrılması zordur. Makyaj sırasında, anlık olarak kirpikler yukarıya doğru kıvrılmış olsa da gün içinde tekrar eski formuna gelir. Bunun için kirpik lifting, kirpik serumu, kirpik kıvırıcı, kirpik şekillendirici, kirpik perması gibi yöntemler uygulanır.

Kirpik şekillendirici nasıl kullanılır?

Kirpik şekillendiriciler makyaj öncesi, makyaj sonrası veya hem makyaj öncesi hem de sonrasında uygulanabilir. Kirpik şekillendirme makinesi, makyaj öncesi bir miktar ısıtılarak kirpiklere uygulanır. Bir iki dakika bekledikten sonra, rimel bazı (şeffaf rimel) sürülür. Rimel bazı kururken, makyajımıza devam edebilir, allık, ruj gibi uygulamaları yaparak zaman kazanabiliriz. Rimel bazı kuruduktan sonra, rimel sürülür. Sürülen rimel kurumadan kirpik şekillendirici tekrar uygulanır ve bir iki dakika daha beklenir. Daha sonra ikinci kat rimel sürülerek kirpiklerin gün boyu kıvrık kalması sağlanmış olur. Kirpik şekillendirici makine, makas ve takma kirpik modellerini, cimri.com sitesinden inceleyebilirsiniz. Tarko, Ardell, Nascita, Sinbo, Lionesse, Jane İredale marka kirpik şekillendirme gereçleri, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde satılmaktadır. Dilerseniz, ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapabilir, sizin için en uygun olan ürünü seçebilirsiniz.

Kirpik şekillendirme makasları veya ısıtmalı kirpik şekillendirme makineleri mevcuttur. Herhangi bir perma veya seruma gerek duymadan, kirpiklerinizi kendiniz de şekillendirebilirsiniz.

Daha yoğun bakışlar isteyenler için takma kirpikler de kullanılabilir. Takma kirpikler, bütün veya tek tek kirpikler şeklinde satılır. Özel bir yapışkanla kirpiğe uygulanır. Göz makyajı temizleme ürünleri ile kolayca çıkartılabilir. Takma kirpik işlemi sonrası kalan kirpik yapışkanlarının gözden temizlenmesi oldukça önemlidir. Göz üzerinde kalan kirpik yapışkanları, göz hijyeni açısından risk oluşturabilir.