track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kedi Tırmalama Aksesuarı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kedi Tırmalama Aksesuarı markası:

2021 yılı Kedi Tırmalama Aksesuarı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 386 Kedi Tırmalama Aksesuarı modeli içerisinde en ucuz Kedi Tırmalama Aksesuarı fiyatı 16.09 TL iken, en yüksek Kedi Tırmalama Aksesuarı fiyatı 4638.38 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kedi Tırmalama Aksesuarı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Kedi Tırmalama Aksesuarı fiyatı ise 108.97 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kedi Tırmalama Aksesuarı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kedi Tırmalama Aksesuarları

Hayvan sahibi olmak önemli sorumluluklardan biridir. Onların bakımını üstlenmek her türlü ihtiyaçlarının karşılanması isteklerinin giderilmesini sağlamak önemlidir. Kedi sahipleri de aynı şekilde hayvan bakımına titizlikle yaklaşmalıdır. Bu evcil hayvanların temel yemek barınma gibi ihtiyaçlarının giderilmesi haricinde, oyun oynamak veya eğlenmek gibi ihtiyaçlarının da giderilmesi gerekir. Bu nedenle de hayvan sahiplerinin talebi ile hayvanlara özel oyun aksesuarları üretilir. Bu aksesuarlardan biri de kedi tırmalama aksesuarıdır. Kedilerin hareketli ve enerjik zaman dilimlerinde onları sakinleştirecek ve eğlendirecek bir aksesuar olan kedi tırmalama ürünleri, farklı boyutlarda olan kolay anlaşılır mekanizmalardan oluşur. Birçok zaman uyumayı ve miskinliği tercih eden kediler bazı zamanlar çok enerjik ve hareketli olabilir bu hareketli oldukları süreç diliminde onları dizginleyecek kedi aksesuarları vardır. Kedi tırmalama ürünleri de bu işlevleri görür. Genelde sütunu andıran görüntüsü ile kedilerin hem uzanma güdüsünü tetikler hem de üzerinde bulunan hasır iplerle kedilerin dokunma ve tırmalama isteğini olumlu yönde törpüler.

Kedi Tırmalama Aksesuar Çeşitleri

Evcil hayvanlar içerisinde oyun oynamayı aynı zamanda ilgi görmeyi seven hayvanlardan biri de kedidir. Kendi alanları içinde tek başına yaşamayı seven kediler bazen de oyun ve ilgi ihtiyacı hissederler. Evcil hayvan sahiplerine kolaylık olarak kedilere yönelik birçok ürün bulunur. Bu ürünlerden başlıcası da kedi tırmalama aksesuarlarıdır. Tırmalama içgüdüsü kuvvetli olan bu sevimli evcil hayvanların ihtiyacını giderecek birbirine benzer mekanizmada birçok tırmalama aksesuarı bulunur. Bu aksesuarlar formları, renkleri, yapıldığı malzemeler ile birbirinden ayrılır. En çok tercih edilen tırmalama aksesuarı sütun şeklinde olan etrafı hasır iplerle çevrili olanlardır. Genelde üst kısmında da; yuvarlak ama bazen de kare olabilen tahtalardan oluşan mekanizmaya sahip bu aksesuar kedilerin en çok sevdikleri tırmalama aksesuarları arasında yerini alır. Bu aksesuarlar tercihe göre farklı materyallerden yapılır; fakat en çok tercih edilen ve sevilen aksesuar tahta olanlarıdır. Hem kullanışlı aynı zamanda kedilerin hızlı hareketlerine karşı dirençli dururlar. Farklı malzemelerden yapılanları da vardır. Ahşap veya daha sert malzemelerden üretilen kedi aksesuarları değişik aksesuarlara örnek gösterilir. Üretilen malzeme tahta veya türevi malzemeler olsa da tırmalama tahtası farklı süs, araç gereçlerle süslenerek normale göre daha farklı görüntüler oluşturur. Bazı tırmalama tahtaları peluş ile kaplıdır. Tercihe göre bu peluşların rengi ve deseni değişir. Pembe ya da mor gibi kedilerin ilgisinin çekecek aksesuarlar haricinde leopar desenli gibi farklı desenlerde kedi tırmalama tahtaları da üretilir. Tırmalama aksesuarlarının yanında kedilerin daha da ilgisini çekecek kedi tırmalama aparatı kullanılır. Kedilere yönelik çemberler, ekstra koltuklar veya ekstra kedilere için tırmalama koltukları kedilerin keyfini yerine getirmek için tasarlanır. Bazı tırmalama tahtaları daha büyük mekanizmalıdır. 2 katlı şekilde bulunan tırmalama aparatları farklı mekanizmalara örnektir. Bazı kedi tırmalama aletleri manuel konumda da olabilir. Kedilere sahibi tarafından yapılan kedi tırmalama çubuğu da kedilerin oldukça sevdiği oyun aksesuarlarıdır. Genel anlamda ise sabitlenmiş kedi tırmalama çubukları tercih edilir. Kullanımının kolay olması en büyük etkendir. Kediler tırmalanmakla beraber kaşınmayı da çok severler. Kaşınma ihtiyaçlarını gidermek için sert bir cisme yaslanmayı tercih ederler. Kedi tırmalama aparatları yanında kedilerin kaşınması için kedi kaşınma aparatı verilir veya kedi tırmalama mekanizmasına sabitlenmiş şekilde üretilir.

Kedi Tırmalama Aksesuar Fiyatları

Kediler, evcil hayvanlar arasında en hareketli ve kendi içinde oyun sevenlerdendir. Bu huyları ile oyun aksesuarlarına ihtiyaç duyarlar. Onlar için farklı model ve mekanizmada birçok ürün üretilir. Başlıca ürünler arasında yer alan ve kedi aksesuarı kategorisinde bulunan tırmalama aksesuarı gelir. Bu aksesuarlar genel olarak tahtadan yapılır. En ortalama fiyatlı olanlarda bu türlerdir. Ürünün içine tasarım unsuru girmesiyle birlikte ürünün fiyatı da değişir. Daha çok malzeme harcanan kedi tırmalama aletlerinin fiyatları daha yüksek olabilir 2 katlı tırmalama aletleri çok malzemeli ürünlere örnektir. Peluş kaplamalı ürünlerde genelde kedilerin çok sevdiği fiyat açısından pahalı olan ürünlerdir. Tırmalamak kadar kaşınmayı da çok seven kedilere özel yapılan tırmalama ve kaşınma aleti bir arada aynı mekanizmada ise bu durumda fiyatlandırmayı etkileyen maddelerden olur. Rampalı veya çember şeklinde olan tırmalama aletleri de kedi çubuk tırmalama aletine göre daha az bulunduğu için fiyatını etkiler konumdadır.

Kedi Tırmalama Aksesuarları Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Evcil hayvanların bakımı oldukça meşakkatlidir. Bu nedenle bakımları yapılırken eğlence ve zevkleri ihmal edilmemelidir. Kediler hareketli ve enerjik yapıları ile ekstra oyuncak ve aksesuara ihtiyaç duyabilir. Bu ihtiyaçlarını karşılamak adına kedi tırmalama aleti üretilir. Üretilen aletleri alırken bazı noktalara dikkat edilir. Edilmesi gereken en önemli nokta kedinin boyutuna göre olan aksesuarların tercih edilmesidir. Yavru kediler için kendi boyutlarında daha büyük kediler için de kendi boyutlarında kedi tırmalama aksesuarları tercih edilir. Çok hareketli olan kediler için ekstra çember ve oyun araçları olan kedi tırmalama aksesuarı tercih edilir. Bu sayede kedinin dikkati uzun süre kedi tırmalama aparatlarında kalır. Sağlamlığı ve kullanışlılığına dikkat edilmesi gereken bu kedi ürünlerinde birçok çeşit ve modelde kedi tırmalama aksesuarı bulunur. Farklı kedi tırmalama model ve fiyatları arasında inceleme ve karşılaştırma yapmak için cimri.com ziyaret edilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery