Kazma (Outdoor)

Kazma (Outdoor) Fiyatları

34 Ürün gösteriliyor.
Kazma (Outdoor) fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kazma (Outdoor) modelleri ve Kazma (Outdoor) fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kazma (Outdoor) kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Fiskars, Coghlans, Master, NT Plus, Sait Demirci. 34 adet Kazma (Outdoor) fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Grivel RDMCBLA Acess.Reparto Corse Master Carbon Blade Aksesuar

Grivel RDMCBLA Acess.Reparto Corse Master Carbon Blade Aksesuar

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kazma (Outdoor) Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kazma (Outdoor) markası:

En Çok İncelenen Kazma (Outdoor) Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Kazma (Outdoor) Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 34 Kazma (Outdoor) modeli içerisinde en ucuz Kazma (Outdoor) fiyatı 14.9 TL iken, en yüksek Kazma (Outdoor) fiyatı 2490.16 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kazma (Outdoor) fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Kazma (Outdoor) fiyatı ise 591.54 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kazma (Outdoor) Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Korkmaz A638 Freedom Colours Termos Bardak
Korkmaz A638 Freedom Colours Termos Bardak
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kazma

Bahçe işlerinde birçok el aletinin kullanımı yapılır. El aletlerinin başında ise kazma, kürek, balta gibi araçlar yer alır. Kazma çeşitleri ile ekme, biçme, eşme gibi işlemler kolaylıkla yapılabilir. Kazmaların yapıları itibari ile uçları toprak zeminde rahat çalışma imkanı tanır. Kazmalar bahçe işleri dışında kamp alanlarında ve doğa sporlarında da sıklıkla kullanılır. Kullanım yapılacak alana göre farklı özelliklerde ürünlerin üretimi markalar tarafından yapılmıştır. Bahçe işlerinde kullanılacak kazmaların boyutları daha büyük olurken kampçılıkta kullanılacak ürünlerde daha portatif tasarımlarda ürünler mevcuttur. Tek parça halinde temin edilebilen ürünlerin set halinde temin edilmesi de mümkündür. Set halinde üretilmiş kazma çeşitlerinin içerisinde balta, kürek gibi ürünler de bulunur. Kazmalar ile toprak, duvar gibi zeminlerde işlemlerin yapılması kolaydır. Ayrıca kazma çeşitleri inşaat işlerinde de sıklıkla kullanılır. Yapılacak işleme göre üretilen ürünlerin malzemeleri ve dayanıklılıkları farklılık gösterir. Dağcılık sporunda ise tırmanmayı ve tutunmayı kolaylaştırmak amacı ile farklı uç yapılarındaki ürünler tercih edilir.

Kazma Çeşitleri

Duvar, toprak gibi zeminlerde kazı işlemini kolaylıkla yapabilmek için piyasada birçok marka tarafından kazma aleti üretimi yapılmıştır. Kazmalar yapıları itibari ile birçok alanda kullanıma uygundur. Bahçe işlerinde, inşaat sektöründe ve dağcılık gibi doğa sporlarında farklı özelliklerde kazmaların kullanımı yapılır. El aletleri, tek parça halinde temin edilebilir. Aynı zamanda setler halinde üretilmiş olan ürünler de kullanıcılara sunulur. Kazma uçları farklı sap çeşitleri ile kullanılır. Kazma sapı çeşitleri ahşap, plastik gibi materyallerden üretilir. Kullanım yapılacak alana göre farklı ölçülerde ürünler tercih edilebilir. Bahçelerde, inşaatlarda kullanılacak kazmaların saplarının ergonomik olarak tasarlanmış olması işlem sırasında güvenlik açısından önemlidir. Ergonomik tutma sapları sayesinde ürün kolay kavranır ve işlem yaparken elden kayması önlenir. İnşaat işlerinde kullanılan kazma kürek seti çeşitleri güçlü parçalardan oluşur ve kolaylıkla toprak, duvar gibi zeminlerin parçalanma işlemini gerçekleştirir. Kampçılıkta kullanılan ürünler kolay taşınabilir özellikte tasarlanmıştır. Katlanır sapları sayesinde taşıma esnasında fazladan yer kaplamayan yapıdadır. Katlanır özellikte üretilen ürünlerin içerisinde birçok ürün seçeneği vardır. Balta, testere, kazma kürek, çekiç, çapa gibi ürünlerin yer aldığı setler kampçılık dışında, avcılar, bahçıvanlar gibi kullanıcılar tarafından da tercih edilir. Çelik malzemelerden üretilen ürünler zorlayıcı doğa şartlarında ve her türlü hava koşulunda sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Portatif ve pratik kullanımlı kazma  - kürek setlerinde pusulalı çeşitler de mevcuttur. Pusulalı setlerde metal saplar üzerinde tutma kolaylığı sağlayan plastik kaplama kullanılmıştır. Dağcılık sporunda kullanılan kazma aletleri ise yapı olarak bahçe ve inşaat işlerinde kullanılan ürünlerden farklı olarak üretilmiştir. Setin içerisinde bulunan tek sap üzerinde bulunan kazma ve küreğin sapı katlandığında ikiye bölünebilir. Dolayısıyla daha az yer kaplar ve kolay taşınır. Ürünlerin boyutları 46, 50, 55, 60, 70 cm gibi ölçülerdedir. Ürünlere bağlı olan tutma kayışı sayesinde kolay kavrama sağlanır. Ayrıca kaliteli alüminyum gövdeleri sayesinde oldukça hafif yapılıdır. Dağcılık için üretilen kafa kazma aletleri teknik kullanıma uygundur. Kullanıcıların tırmanma esnasında zemine kolay tutunmasına yardımcıdır. Tutuculuk özellikleri oldukça yüksek olan ürünler ile farklı zeminlerde kullanım yapılması mümkün olur. 

Kazma Fiyatları

El aletlerinin fonksiyonel yapıları ile kullanım alanları oldukça geniştir. Yaşam alanlarında, inşaatlarda ve kampçılık, dağcılık gibi aktivitelerde kazma, kürek gibi el aletlerinin kullanımı yapılır. Kazma, kürek gibi ürünler tek başına veya set halinde kullanıcıların ihtiyacını karşılar özelliklerde üretilir. Piyasada birçok markaya ait ürün seçenekleri mevcuttur. Kazma fiyatları ürünlerin özelliğine, üretim materyaline ve kullanım alanına göre değişen fiyatlar ile kullanıcılara sunulur. Tek parça halinde temin edilecek ürünler daha ekonomik olurken setlerin fiyatları biraz daha yüksektir. Ancak uzun vadede set içerisinde bulunan birçok parçanın tek tek alınması fiyatı artıracağı için setlerin tercih edilmesi fiyat avantajı sağlar. Set halinde temin edilen ürünlerde bulunan parça sayıları fiyatlar üzerinde etkilidir. Ürün adeti ile doğru orantılı olarak fiyatlarda değişme gözlenir. Teknik kullanım özelliğine sahip dağcılıkta fazlaca ihtiyaç duyulan ürünler kazma çeşitleri arasında en maliyetli olanlardır. Ürünün boyutuna ve sahip olduğu detaylara göre fiyat değişir. İnşaat sektöründe kullanılan kazma çeşitleri ise dayanıklı malzemelerden üretilen ürünlerdir. Ürünlerde kullanılan üretim malzemeleri, tercih edilen sap seçenekleri fiyatları etkileyen faktörlerdendir.

Kazma Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

El aletleri günümüzde pek çok çeşitliliğe sahip olup kullanım alanları oldukça geniştir. El aletlerinin başında bahçe işlerinde, inşaat işlerinde ve çeşitli doğa aktivitelerinde kullanılan kazma, kürek, balta gibi ürünler yer alır. Ürün seçimi yapılırken öncelikle hangi alanda ve ne amaçla kullanılacağına dikkat edilir. Taşınabilir özelliklerde ürün arayanlar için portatif ve katlanır özelliklerde ürünlerin tercih edilmesi doğru olur. İnşaat sektöründe kullanılacak kazmaların duvar, toprak gibi her türlü zeminde işlem yapmaya uygun olması gerekir. Güçlü yapıda üretilen ürünler ile sert zeminlerde kırma, kazı gibi işlemler gerçekleştirilebilir. Kazma balta özelliğine sahip ürünler uygun saplarla tercih edildiğinde rahat ve güvenli bir şekilde kullanılabilir. Sap tercihinde ergonomik yapıda olması elden kaymayı engellerken aynı zamanda rahat kullanım imkanı tanır. Saplarda metal, ahşap, plastik gibi seçenekler mevcuttur. Dağcılıkla ilgilenen kullanıcıların ise teknik kullanım özelliği olan ürünleri tercih etmesi doğrudur. Bu sayede tırmanma esnasında kolay tutunma sağlanır ve farklı zeminlerde kullanım yapılabilir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery