Marka
Elan
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

En uygun fiyatlı Evolite ve Cebe marka kayak gözlüğü ve kayak snowboard kaskı seçeneklerini cimri.com sitesinde bulabilir, ürün fiyatlarını ve özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

Kayak ve snowboard gözlüğü seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Gözlük en önemli kış aksesuarlarından biridir. Şehirde kapalı havalarda bile UV ışınlara maruz kaldığımızı unutmamak gerekir ve her mevsimde güneş gözlüğü kullanımı göz doktorları tarafından önerilmektedir. Bu durum kış sporları için de geçerlidir. Dağ yüzeyi karlıdır ve hava da genellikle güneşlidir. Bu iki faktör bir araya geldiğinde, kar yüzeyinden yansıyan güneş ışınları ile birlikte ciddi bir tehlike yaratır. Kayak sırasında göz kamaşması ya da snowboard sırasında dikkat dağılmasına, hatta çevrenin net görülememesine neden olabilir. Bu sebepten yüze tam oturan ve aralarda boşluk bırakmayan kayak gözlükleri tercih edilmelidir. Snowboard gözlük ihtiyacında ise hızlı ve dönüşlü hareketlerde, atlama gibi durumlarda baştan çıkmayacak sıkı bantlar olması önemlidir. Bunların yanında en önemli özellik UV filtresinin olması ve aynalı olmasıdır. Bu şekilde direk göze gelen ışınların bir kısmı yansıtılabilir. En ucuz kayak gözlüğü ve en ucuz snowboard gözlüğü için bu özellikler ile birlikte karşılaştırma yapmanız faydalı olabilir.

Kayak ve snowboard kaskı seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Bu tip sporlarda düşme gibi kazalar sık yaşanabilir. Özellikle de bir yamaçta düşülürse yuvarlanılarak bir taşa ya da ağaca çarpma durumu söz konusu olabilir. Bu sebepten kayak kaskı ya da snowboard kaskı kullanmak çok önemlidir. Bu ikisi arasında bir fark yoktur. Önemli olan bantlarının sıkı olması ve başa düzgün oturup hareket esnasında kaymaması ve görüşü kapatmamasıdır. En ucuz kayak kaskı ve en ucuz snowboard kaskı fiyatı için karşılaştırma yaparak zaman kazanabilirsiniz.

Kayak Snowboard gözlüğü ve kaskı fiyatları ne kadardır?

Dağ hava şartlarında, kayak ve snowboard yaparken, rahat ve güvenle kullanabileceğiniz kayak gözlüğü, snowboard gözlüğü, kayak kaskı ve snowboard kaskı seçeneklerini, cimri.com sitesine diğer spor ürünleri kategorisi altında yer alan, kayak ve snowboard başlığını seçerek; listeleyebilir; fiyat ve özelliklerini kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz.