Marka
Maybelline
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

KAŞ MAKYAJI NEDİR?

Yüzün ve yüz ifadesinin en önemli unsurlarından olan kaşların modası zamanla değişmektedir. Bir zamanlar ince kaşlar moda iken, son günlerde kalın kaşlar moda olmuştur. Kaşlar fazla inceltildiğinde ya da yanlış alında yapısı değişebilir. Kısacası bir zamanlar yay gibi ince olan kaşlarınız bir daha hiçbir şekilde kalın olamayabilir. Güzellik uzmanları bu gibi durumlar için farklı bitkisel yöntemlerin dışında, kaş konturu ya da kaş dövmesi gibi yöntemler geliştirmişlerdir. Oldukça pahalı olan bu yöntemleri yaptırmak istemeyenler ise, çareyi kaş makyajında almıştır. Kaş makyajı, kaş kontoru ya da kalıcı kaş makyajı denen pahalı yöntemlere bir alternatif olarak geliştirilmiştir. Makyaj sanatçılarının ürettiği bu yöntemin yapımı oldukça kolaydır.

Kaş makyajı nasıl yapılır?

Kaş makyajı blogları ve kaş makyajı videolarından kolayca öğrenebilen yöntemler sanal dünyada mevcuttur. Kaş doldurma makyajı için blog ve videolarda kullanılan kaş makyaj malzemelerini ise, farklı seçenekler ve en uygun fiyatlarla cimri.com’da bulabilirsiniz.

Doğal kaş makyajı yapımında kullanılan bu malzemelerin yanı sıra, piyasada kaş makyajında kullanabileceğiniz hazır kaş şablonları da mevcuttur. Bu şablonları kaşınızın üstüne koyup, kaşlarınızı istediğiniz renkte boyayabilirsiniz.

Kaş makyajı için ne tür malzemeler kullanılır?

Makyajla kaş doldurma için iki tür malzeme bulunur. Birinci kaş kalemi denilen, göz kalemine benzer kaş kalemleridir. Bu kaş kalemlerinin kapaklarında bulunan kaş tarakları ile kaşlarınızı tarayabilir, sonrasında kaşlarınızı istediğiniz şekilde doldurabilirsiniz. Eğer kaş kalemi kullanmak istemiyorsanız, toz şeklinde satılan kaş kontor paletlerini de kullanabilirsiniz. Göz farı gibi olan bu paletleri, kaş boyamak için üretilmiş özel kaş fırçaları ile uygulayabilir, dakikalar içinde kaşlarınıza istediğiniz o kalın ve doğal görünümü, kaşlarınıza zarar vermeden sağlayabilirsiniz.

Laura Mercier, Flormar, Maybelline, Golden Rose, Loreal Paris, Lancome, Essence, Beyu, Cecile, Deborah, Jane Iredale, Max Factor, Alix Avien, Kanebo, Shiseido, Chanel, Nascita, Tarko, Renokin gibi her bütçeye uygun ve kaliteli makyaj markaları, farklı renk seçenekleri, perakende mağazalarda çoğu zaman bulunmayan renk ve modelleri ile en uygun fiyatlarda, cimri.com’da sizleri bekliyor.

https://www.cimri.com/kas-makyaji