track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kapı Durdurucu Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kapı Durdurucu markası:

En Çok İncelenen Kapı Durdurucu Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Kapı Durdurucu Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
24 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 24 Kapı Durdurucu modeli içerisinde en ucuz Kapı Durdurucu fiyatı 6.99 TL iken, en yüksek Kapı Durdurucu fiyatı 44.9 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kapı Durdurucu fiyatlarının ortalaması alındığında ise 24 Ekim 2021 tarihinde ortalama Kapı Durdurucu fiyatı ise 15.27 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kapı Durdurucu Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kapı Durdurucu

Evlerde ya da toplu yaşamın yaygın olduğu işyeri, okul gibi yerlerde rüzgar ya da hızlı itip çekmeye bağlı olarak kapıların çarpması en büyük sorunlardan biridir. Kapının kontrolsüzce duvara ya da kapı pervazına çarpması; kapıya, pervazlara ve duvara zarar vermesinin yanında, aynı zamanda oluşturduğu gürültü kirliliğiyle de ortam düzenine zarar verir. Çoğu zaman kapılara asılan lütfen kapıyı yavaş kapatın gibi uyarılar da pek dikkate alınmaz ve bu sorun çözümsüz kalmaya devam eder. Kapı çarpmasının oluşturduğu hasar ve gürültü kirliliğinin önüne geçmenin en etkili ve en pratik yolu ise, kapı durdurucu kullanmaktır. Kapı durdurucular, kapının yapısına uygun olacak şekilde birbirinden farklı türlerde üretilmekle birlikte; temel amaç kapının bir düzlem üzerinde sabitlenmesini sağlayarak rüzgardan ya da diğer dış etkilerden dolayı kontrolsüz açılıp kapanmasının önüne geçmektir. Bu şekilde alacağınız basit bir tedbir ile kapılarda ya da duvarlarda meydana gelebilecek hasarların önüne geçtiğiniz gibi, kapı çarpmasının ortaya çıkardığı sinir bozucu sesten de kurtulmuş olursunuz.

Kapı Durdurucu Çeşitleri

Kapıların kontrolsüz bir şekilde açılıp kapanarak duvarların ya da kapıların hasar görmesinin önüne geçmeyi sağlayan kapı durdurucular, kapının özelliklerine ve tercihe bağlı olarak çeşitli türlerde üretilir. Kapı arkası durdurucular, genellikle kapıdaki ve duvardaki sabitlenmiş iki adet parça ekipmandan oluşur. Bu ekipman, yumuşak ve darbe sönümleyici malzemeden üretilir. Böylelikle hızlı açma ya da rüzgar gibi sebeplerle kapı duvara doğru hızlı bir şekilde hareket etmeye başladığında tam duvara çarpacakken kapı üzerinde sabitlenmiş sönümleyici malzeme, duvarda sabitlenmiş olan malzemeyle birleşip çarpmanın verdiği enerjiyi absorbe eder ve hem kapı ve duvarlar korunmuş olur, hem de çarpma sesi ortaya çıkmaz. Kapı önü durdurucu ise kapının altına sıkıştırılarak kapının sürekli açık kalmasını sağlar ve böylece çarparak kapı kapanmasından korunmuş olursunuz. Kapı önü durdurucular genellikle ahşap ya da sert plastik malzemeden üretilir. Uç kısmı hafif sivriltilmiş olduğu için kapının altına girer ve kapanmasına engel olur. Bir diğer kapı stoperi çeşidi ise sünger kapı durdurucudur. Sünger kapı durdurucular sert sünger malzemeden üretilir ve ucu açık yuvarlak şekildedir. Açık ucundan kapının yan tarafına sıkıştırılır. Böylelikle oluşan yuvarlak hat, kapı duvara çarpacak olduğu zaman araya sıkışarak çarpmayı engeller. Özellikle işlevsel ve düşük maliyetli olduğu için tercih edilir. En yaygın olan kapı stoperlerinden biri kapı kolu koruma tipindeki durduruculardır. Bu korumalar, yüzük şeklinde kalın halka yapıdadır ve kapı koluna geçirilir. Yumuşak silikon malzemeden üretildiği için kapı kolu duvara çarptığında darbeyi yumuşatır ve duvarda hasat oluşmasının önüne geçer. Manyetik kapı durdurucular, hem evlerde hem de toplu yaşamın olduğu yerlerde yoğun bir şekilde tercih edilir. Bu koruyucular iki metal parçadan oluşur. Bunlardan biri kapıya diğeri ise kapı arkasında yere sabitlenir. İki metal arasında manyetik alan bulunduğu için metaller birbirini iter ve bu sayede kapı asla yerdeki metale dolayısıyla duvara değmez. Sürgülü kapı durdurucu, raylı sistem sürgülü kapılarda tercih edilir. Bu koruyucular sürgüleme esnasında kapının çarpmasını engellemek için sürgünün başına ve sonuna monte edilir böylece açma ve kapama sırasında kapı çarpması yaşanmaz.

Kapı Durdurucu Fiyatları

Kapı stoperi fiyatları, kullanılan kapının ve stoperin özelliğine göre bazı farklılıklar gösterir. Örneğin sünger ya da silikon gibi malzemeden üretilmiş ve basit çalışma prensibiyle işlev gören kapı durdurucuların fiyatları; gördükleri işe oranla oldukça ekonomiktir. İki parça malzemeden oluşan kapı arkası stoperler gibi modellerin fiyatları ise diğerlerine göre bir miktar fazla olabilir. Kapı durdurucu mıknatıslı gibi daha gelişmiş modeller ise, özellikle metal madde kullanımın da etkisiyle diğerlerine göre en yüksek fiyat düzeyine sahip olarak görülürler. Özellikle toplu yaşamın söz konusu olduğu ve gün içinde kapının çok fazla açılıp kapandığı yerlerde genellikle kapı arkası hidrolik tutucular tercih  edilir. Bu tutucular istendiğinde kapının tamamen açık kalmasını sağlar; istendiğinde ise kapanırken hidroliğin devreye girerek kapanma anında çarpmanın engellenmesine hizmet eder. Daha üst düzey bu kapı durdurucuların fiyatları diğerlerine göre epey farklı olarak karşımıza çıkar. İhtiyacınız olan kapı durdurucuyu en uygun fiyat seçenekleri ve avantajlı fiyat teklifleriyle Cimri.com’da görebilirsiniz.

Kapı Durdurucu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kapı çarpma önleyici satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk husus; stoperin kullanılacağı kapının bulunduğu mekanın özellikleridir. Eğer, işyerleri gibi yoğunluğun söz konusu olduğu yerlerde kullanılacaksa, manyetik özelliği olan ya da hidrolik kapı sabitleyici çeşitlerinin kullanılması, işinizi daha iyi bir şekilde görebilir. Bazı evlerde standart açılıp kapanan kapı çeşitleri yerine sürgülü özelliği olan kapı modelleri tercih edilir. Klasik kapılar için üretilmiş olan kapı durdurucular bu tür kapılarda işe yaramayacağından; sürgülü kapılar için özel üretilmiş kapı stoperlerinin kullanılması işlevsellik açısından önemlidir. Eğer evinizi sıkça havalandırıyorsanız ve rüzgar yönüne bağlı olarak oluşan hava akımından dolayı kapı kolunuz sürekli kapının arkasındaki duvara çarparak kapı kolu duvarda delikler açıyorsa; bu durumdan kurtulmanın en etkili yolu silikon malzemeden üretilmiş olan kapı kolu koruyuculardır. Eğer kapınız daha çok pervazlara doğru çarpma eğiliminde ise, kapı önü durdurucu modellerini tercih edebilir; kapının altına sıkıştıracağınız stoperler ile kapının kapanarak pervazlara çarpmasını engelleyebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery