• Elektrikli el aletleri kategorisinde bulunan kanal açma makineleri, evlerde ya da işyerlerinde yaşayabileceğiniz kanal tıkanıklığı problemlerine son veren cihazlardandır. Kanal açma makineleri son teknoloji ile üretilmekte, tespit ve tamirat konusunda da oldukça pratiklik sağlamaktadır. Kanal açma makineleri, bulunduğunuz dairenin dışarısındaki kanalizasyon borularının temizlenmesi, yağmur giderlerinin açılması gibi işlemlerin yanı sıra; evlerdeki pis su tesisatlarının, yabancı cisim atılması, kurulum hatası gibi sebeplerle tıkanması durumunda da temizlenmeye yardımcı olmaktadır. Cimri.com’da Einhell, MaxExtra, AGP, Bosch ve Makita gibi onlarca markanın içerisinden yapacağınız işlere en uygun kanal açma makinelerini bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz modele sahip olabilirsiniz.

 • Tıkanıklıklar kanal açma makinası ile nasıl tespit edilir?

  Kanal açma işlemine başlamadan önce tıkanıklıkların kanal açma makinesi ile tespit edilmesi gerekmektedir. Bu işlem öncesinde görüntüleme cihazları ile sorunun nereden kaynaklandığını tespit etmeniz gerekmektedir. Geleneksel yöntemlerden farklı olarak; banyo, mutfak ve tuvaletlerinizde oluşan tıkanıklığın yeri herhangi bir kırma işlemine gerek kalmadan kanal açma makineleri ile tespit edilebilmektedir. Kanal açma makineleri ile sorunun nerede ve neden meydana geldiği kesin olarak tespit edilmesi size zaman kazandırmanın yanı sıra aynı zamanda oluşabilecek ekstra maliyetin de önüne geçmektedir.

 • Kanal açma makinası ile tıkanıklıklar nasıl giderilir?

  Kanal açma makinesi ile tıkanıklıkları gidermeden önce, tespit ettiğiniz noktayı doğru bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Tespit ettiğiniz noktaya kanal açma makinesini yollamanız ve ardından da kullandığınız makineye takılan özel bir parça ile parçalama işlemini başlatabilirsiniz. Kanal açma makinesi ile tıkanıklığa yol açan cismi ortadan kaldırabilirsiniz. Bu işlem sırasında kanal açma makinesinde kullanabileceğiniz dönen çelik başlıklar tıkanıklığa sebep olan atıkları kolayca parçalayacak ve kanalizasyona gönderilmesini sağlayacaktır. Ardından kanal açma makinesinin görüntülü sistemi ile sorunun çözülüp çözülmediği veya daha ileri noktalarda farklı bir problem olup olmadığı kontrol edilebilir. Bir başka problem görüldüğü taktirde aynı işlem yeniden tekrarlanabilir.

 • Neden kanal açma makinesi tercih edilmelidir?

  Kanal açma makinesi kullanımı sizlere pek çok avantaj sağlayacaktır. Öncelikle kanal açma makinesi kullanımı, problemin tespit edilmesinde ve de çözülmesinde size oldukça zaman kazandıracaktır. Kanal açma makinelerinin hesaplı olması ve oluşabilecek ekstra maliyetlerinin önüne geçmesi de bir diğer önemli noktadır. Son olarak ise; kanal açma makineleri size ileride oluşabilecek problemler açısından da kalıcı çözüm sağlamaktadır.

  Siz de işinize en uygun kanal açma makinelerine Cimri’den ulaşabilir ve en ucuz kanal açma makinelerine kolayca sahip olabilirsiniz.