Kanal Açma Makinesi

En Ucuz Kanal Açma Makinesi Fiyatları

55 ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    şarjlı matkap
Kanal Açma Makinesi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kanal Açma Makinesi modelleri ve Kanal Açma Makinesi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kanal Açma Makinesi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Makita, AEG, Einhell, Troy. 55 adet Kanal Açma Makinesi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Elektrikli el aletleri kategorisinde bulunan kanal açma makineleri, evlerde ya da işyerlerinde yaşayabileceğiniz kanal tıkanıklığı problemlerine son veren cihazlardandır. Kanal açma makineleri son teknoloji ile üretilmekte, tespit ve tamirat konusunda da oldukça pratiklik sağlamaktadır. Kanal açma makineleri, bulunduğunuz dairenin dışarısındaki kanalizasyon borularının temizlenmesi, yağmur giderlerinin açılması gibi işlemlerin yanı sıra; evlerdeki pis su tesisatlarının, yabancı cisim atılması, kurulum hatası gibi sebeplerle tıkanması durumunda da temizlenmeye yardımcı olmaktadır. Cimri.com’da Einhell, MaxExtra, AGP, Bosch ve Makita gibi onlarca markanın içerisinden yapacağınız işlere en uygun kanal açma makinelerini bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz modele sahip olabilirsiniz.

Kanal Açma Makinesi Nedir?

Günlük hayatımızda sıkça olmasa bile karşılaşabileceğimiz ve çözülmezse ciddi oranda sorun oluşturabilecek tıkanıklık durumu gerçekten de büyük bir problemdir. Bu ve buna benzer durumlarda birçoğumuz ne yapacağımızı bilemeyiz ve sorunu çözemeyiz. Böyle bir durumda panik yapmadan sakince düşünmemiz gerekir. Evimizde ve işyerlerimizde sıklıkla olmasa bile ara sıra karşılaşabileceğimiz bu durum için öncelikle sakin kalmamız gerekir. Bu gibi durumlarda yapmamız gereken tek bir şey vardır. O da kanal açma makinesi kullanmaktır. Kanal açma makinesi hiçbir kırım ve döküm işlemine gerek kalmadan tıkanık alanların açılması için kullanılır. Kanal açma işlemi vakum mantığına dayanarak çalışmaktadır ve tesisatınız için tamamen zararsızdır. Sitemiz olan Cimri.com’da da görebileceğiniz gibi çok sayıda farklı markaya ait kanal açma makineleri bulunmaktadır. Bu markalar arasında Bosch, AEG, Einhel gibi onlarca markalar ve modelleri bulunmaktadır.

Tıkanıklık Neden Olur?

Günlük hayatımızda karşılaşabileceğimiz bu tıkanıklığın onlarca sebebi olabilir. Bu sebeplerden en yaygın olanı bu kanallara atılmaması gereken şeylerin atılmasından kaynaklanmaktadır. Diğer bir neden olarak da görebileceğimiz en büyük şey yanlış tesisatın uygulamasıdır. Bu durum gerek ustaların işten kaçmasından gerekse müteahhitlerle alakalı durumlardan kaynaklanabilmektedir.

Kanal açma makinası ile tıkanıklıklar nasıl giderilir?

Kanal açma makinesi ile tıkanıklıkları gidermeden önce, tespit ettiğiniz noktayı doğru bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Tespit ettiğiniz noktaya kanal açma makinesini yollamanız ve ardından da kullandığınız makineye takılan özel bir parça ile parçalama işlemini başlatabilirsiniz. Kanal açma makinesi ile tıkanıklığa yol açan cismi ortadan kaldırabilirsiniz. Bu işlem sırasında kanal açma makinesinde kullanabileceğiniz dönen çelik başlıklar tıkanıklığa sebep olan atıkları kolayca parçalayacak ve kanalizasyona gönderilmesini sağlayacaktır. Ardından kanal açma makinesinin görüntülü sistemi ile sorunun çözülüp çözülmediği veya daha ileri noktalarda farklı bir problem olup olmadığı kontrol edilebilir. Bir başka problem görüldüğü taktirde aynı işlem yeniden tekrarlanabilir.

Neden Kanal Açma Makinesine İhtiyaç Var?

Tıkanıklıklar için tek çözüm tabii ki de kanal açma makinesi değildir. Birçok farklı çözüm uygulanabilmektedir. Fakat kanal açma makinesi bu çözümler arasında en temizi ve en zahmetsiz olanıdır. Diğer çözümler arasında genellikle kırım, döküm, yeniden tesisat gibi yollar olduğu için kanal açma makinelerine nazaran daha az tercih edilmektedir.

Kanal Açma Makineleri Fiyatları Nelerdir?

Kanal açma makineleri için her üründe olduğu gibi tek bir fiyat söylememiz mümkün değildir. Sonuç olarak bu durum her marka, işlevleri, model ve kaliteye göre değişiklik göstermektedir. Fakat en ucuz yollu kanal açma makinelerinin yaklaşık olarak 400 TL gibi bir fiyatı vardır. Bu fiyat da özelliklerine ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Özellikleri ve opsiyonları arttıkça fiyatında artması gayet normal bir durumdur. Bu özelliklerden değişiklik gösterme konusundaki en belirgin olanı da cihazın vakum gücü özelliğidir. Fiyata göre bu özellik 1850 watt gücüne kadardır. Bu durum da göz önüne alındığında yaklaşık olarak 12500 TL’ye kadar ürünler bulunabilmektedir.