track source
track source

Kaliper Kapak

Kaliper Kapak Fiyatları

1 Ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Markalar
Kaliper Kapak fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kaliper Kapak modelleri ve Kaliper Kapak fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kaliper Kapak kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Modacar. 1 adet Kaliper Kapak fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kaliper Kapak Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 1 Kaliper Kapak markası:

En Çok İncelenen Kaliper Kapak Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin en çok inceledikleri 1 Kaliper Kapak ürünü:

2021 yılı Kaliper Kapak Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1 Kaliper Kapak modeli içerisinde en ucuz Kaliper Kapak fiyatı 39.59 TL iken, en yüksek Kaliper Kapak fiyatı 39.59 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kaliper Kapak fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Kaliper Kapak fiyatı ise 39.59 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kaliper Kapak Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Kaliper Kapak modelleri arasında en çok indirim bulunan 1 Kaliper Kapak modeli:
Cimri'nin Seçimi
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kaliper Kapak

Kaliper, fren kaliperi olarak da bilinir. Kaliper sistem sayesinde araçların fren güvenlikleriyle alakalı geliştirmeler yapılmış olur. Fren diskinin üzerinde bulunur ve frene basıldığında diski sıkıştırıp durdurmayı kolaylaştırır. Kaliper kapakları ise bu kaliperin üzerine takılan otomobil aksesuarlarından birisidir. Kolayca takılıp çıkarılabilir. Dolayısıyla boya gibi zahmetli ve zor değiştirilen modifiyelerden sayılmaz. Jant ve jant aksesuarları arasında yer alan kaliper kapakları birçok nedenle tercih edilir. Kolay takılıp çıkarılabilmesi kişileri bu ürünlere iten sebeplerden birisidir. Kaliperleri kir ve tozdan koruması amacıyla da birçok kişi bu ürünleri tercih eder. Araca özgünlük katması da kaliper kapaklarını arzu nesnesi haline getirir. Genellikle uygun fiyatlı olan ancak aracı bir üst noktaya taşıyan bu kapakları satın alırken bazı detaylara değinilir. Örneğin; araca uygun kaliper kapağı almak önemlidir. Özellikle lüks araçların kaliper kapakları kendilerine özgü olabilir. Doğru araştırılıp seçilmiş bir kaliper kapağı ile aracın görüntüsünü değiştirmek yalnızca dakikalar alır. 

Kaliper Kapak Modelleri ve Özellikleri

Kaliper kapak bir cam aksesuarı kadar kolay takılabilmesi sayesinde birçok kişinin tercihi olur. Genellikle lüks ve spor araçların kaliperlerinde bulunan bu parçalar, arabasını özelleştirmek isteyen herkes için ayrıca satışa sunulur. Alanında öncü birçok marka bulunur. Brembo bu alanda en fazla bilinen markalardan yalnızca birisidir. Brembo markasının kendi içerisinde birden fazla kaliper kapak modeli bulunur. Aralarından en uygununu seçmek kişinin zevkine kalır. Brembo PLKR3045 4’lü kırmızı kaliper kapak iddialı rengiyle kişileri kendine aşık eder. Dekoratif bir ürün olmasına rağmen fren sisteminde kullanıldığı için dayanıklı olması gerekir. Bu üründe dayanıklılığı sağlamak adına ısıya dayanıklı maddeler kullanılarak üretim yapılır. Ürün ölçüleri büyük kaliper 28 cm, küçük kaliper ise 24 cm olarak bilinir. Belli boyutlarda üretildikleri için satın almadan önce kişiler aracın fren kapak ölçülerini bilmelidir. Bu ürünlerin kullanılabildiği lastik boyutları 17 inçten 19 inçe kadar olarak belirtilir. Ürün araca monte edilirken iki seçenek kullanılabilir. Birincisi ısıya dayanıklı silikon kullanarak kapağı kalipere yapıştırmak olur. Isıya dayanıklı silikon kullanıldığı takdirde ilerleyen dönemde ısınmayla alakalı sorun yaşanmamış olur. Bir diğer montaj seçeneği ise vidalamak olarak bilinir. Boostzone Brembo kaliper kapağı sarı, yine Brembo markasının çokça tercih edilen kapaklarından birisidir. Göz alıcı rengi sayesinde uzun mesafeden bile araç dikkat çeker hale gelir. Bu ürünün birden fazla rengi bulunur. Ancak sarı bu renkler arasında en dikkat çekici olanlardan birisidir. Ürünün özellikleri incelendiğinde yine ısıya dayanıklı malzeme kullanıldığı görülür. Montaj esnasında ısıya dayanıklı silikon ya da vidalama işlemi kullanılabilir. 2 ön, 2 arka kaliper için 4’lü paket halinde satılır. Maliyeti düşük şekilde modifiye yapmak isteyen kullanıcılar için idealdir. Bu model diğer modelden farklı olarak 15 inç jant ile birlikte de kullanılabilir. Volkswagen R kaliper kapağı hem renk hem de tasarım anlamında çığır açan kaliper kapaklarından birisidir. Altın sarısı rengi elitliğin tam bir göstergesidir. 16 janttan 20 janta kadar uyumlu şekilde kullanılabilir. Diğer kapaklarla benzer şekilde silikonla yapıştırmak ya da vidalamak tercih edilebilir. 2 ön ve 2 arka olmak üzere paket halinde satılır. 

Kaliper Kapak Fiyatları

Kaliper kapak aracını özelleştirerek kullanmayı tercih eden kişilerin satın aldığı aksesuarlardan birisidir. Kaliper kapakların kendi içinde birçok modeli bulunur. Bu modeller arasında kalite farkının olması fiyat farklarının en doğal sebebi olur. Kaliper kapağı fiyatlarına genel anlamda bakıldığında bir araç aksesuarı olarak çok da yüksek fiyatlarda olmaz. Genel olarak uygun fiyatlara bulunabilen bu kapaklar arasında bazı durumlarda fiyat farkları meydana gelir. Bu durumlardan ilki kaliper kapağın malzemesiyle alakalıdır. Plastikten üretilen kaliper kapakları alüminyum olanlara göre daha uygun fiyatlıdır. Daha maliyetli metallerden üretilenler ise daha yüksek fiyatlandırılabilir. Bunun dışında kaliper kapağı fiyatlarını etkileyen marka faktörü de değerlendirilir. Dünyaca bilinen birkaç markanın kaliper kapağı diğerlerine göre bir miktar daha fiyatlı olabilir. Yine lüks araçların kaliperlerine uygun kapak fiyatları da sıradan kapaklara göre yüksek fiyatlı olabilir. Ancak bu yüksek fiyat tamamen diğerlerine kıyasla belirtilir. Normal şartlar altında 4’lü paket halinde satılan bu kaliper kapaklarının fiyatları çok yüksek aralıklara çıkmaz. 

Kaliper Kapak Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kaliper kapak otomobillerin direkt olarak fren sistemleriyle bağlantılı çalışır. Bu nedenle doğru bir kaliper kapak kullanmak güvenlik açısından büyük önem taşır. Kaliper kapak satın alırken öncelikle otomobilin bu kapaklarla birlikte çalışabilecek fren sistemine sahip olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bazı otomobillerde bu kaliper kapaklar kullanılmaz. Kullanıldığı takdirde uzun vadede sıkıntılar yaşanabilir. Dolayısıyla doğru oto aksesuar seçildiğinden emin olmak için aracın orijinaline bakılması gerekir. Öte yandan bu kapakların üretildiği malzeme ve doğru yerleşimi çok önemlidir. Farklı markaların araçlar için ürettiği bu aksesuarlarda farklı materyaller kullanılabilir. Plastik malzemeler bu anlamda çok daha dikkatli şekilde seçilmeli ve kullanılmalıdır. Çünkü fren sisteminde fazlasıyla ısınan bir ortamda kullanılır. Erime veya hızlıca hasar alma ihtimali olan malzemeler uzun vadede farklı sıkıntılar doğurabilir. Kaliper kapağı metal olanlar bu anlamda çok daha dayanıklı olur. Doğru şekilde monte edildiklerinde bu kapaklar güvenli sürüşün önünde bir engel olmaz. Hatta fren sistemindeki güvenilirliği artırma yolunda başarılı parçalar olabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery