Bütün kalemleriniz ile uyum sağlayacak ve etkili yeniden dolum ile uzun süre yeni gibi kullanım imkanı sunan, Zig, Edding, Parker, Cross, Brons, Epson, Cannon ve Pelikan marka kalem mürekkepleri ve kartuşları, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz.

Kalem Kartuşu Çeşitleri Nelerdir?

Her türlü kalemin bittikten sonra atılması bundan yıllar önceydi. Çok uzun zamandır kalemlerimizi daha uzun süre kullanabilmemizi sağlayan kalem kartuşu ve kalem dolum mürekkepleri sayesinde, her türlü kalemi tekrar tekrar kullanabilmekteyiz. Özellikle son derece şık ve bazen kişiye özel hazırlanan, üzerinde isim yazabilen, aksesuar tükenmez kalemler için tükenmez kalem kartuşu en önemli tamamlayıcı üründür. Ayrıca board marker ya da tahta kalem/kalemi kartuşu, dolma kalem kartuşu ve kalem mürekkepleri gibi farklı çeşitler de mevcuttur. Fosforlu kalem dolum mürekkepleri de ayrıca kullanılabilmektedir.

Kalem Kartuşu Nasıl Takılır / Nasıl Doldurulur?

Doldurma işlemi oldukça kolaydır. Tükenmez kalem doldurmak için kalem refili ya da tükenmez kalem yedeği olarak geçen ürünlerden almanız yeterli olacaktır. Kaleminizin boyunu ölçün ve kaleminizi açın. Sonrasında tükenmez kalem refilini takın ve ne kadar uzun geldiğini tespit edin. Fazlalık varsa sonundan ve boş olan kısımdan kesin. Mürekkep içeren kısmı kesmemeye dikkat edin. Aksi takdirde mürekkep kaleminizin içine akacaktır. Sonrasında kaleminizi kapatıp yazma işlemini kontrol edebilirsiniz. Bir problem varsa öncelikle kaleminizin yay kısmının düzgün oturmuş olduğundan emin olun.

Beyaz tahta kalemi mürekkebi ile dolum yapmak son derece kolaydır. Fosforlu kalem mürekkebi ile aynı sistemde çalışmaktadır. Mürekkep şişesinin üst kısmında tahta kaleminin uç kısmının girebileceği bir yuva vardır. Oraya ters bir şekilde kaleminizi sokup; üzerinde yazdığı süre kadar (genellikle yarım saat) bekleyin. Sonrasında kalemin kapağını kapatıp normal yatay şekilde masa üzerinde 5 dakika kadar tutun. Dolum işleminiz artık tamamlanmıştır. Kaleminizi yeni gibi kullanabilirsiniz. Eğer uç kısmında keçeleşme var ise, bir makas yardımı ile düzeltme yapabilirsiniz.

Son olarak printer kartuşlarını hatırlatmakta fayda görüyoruz. Lütfen dolma kalem mürekkebi ile yazıcı kartuşu doldurmayınız.Bu tip işlemler cihazınıza zarar verebilir.