Kalem Kartuşu & Mürekkebi

Kalem Kartuşu & Mürekkebi Fiyatları

1621 Ürün gösteriliyor.
Kalem Kartuşu & Mürekkebi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kalem Kartuşu & Mürekkebi modelleri ve Kalem Kartuşu & Mürekkebi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kalem Kartuşu & Mürekkebi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap, Diğer, HP, Faber Castell, Bigpoint. 1621 adet Kalem Kartuşu & Mürekkebi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kalem Kartuşu & Mürekkebi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kalem Kartuşu & Mürekkebi markası:

En Çok İncelenen Kalem Kartuşu & Mürekkebi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Kalem Kartuşu & Mürekkebi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1621 Kalem Kartuşu & Mürekkebi modeli içerisinde en ucuz Kalem Kartuşu & Mürekkebi fiyatı 0.45 TL iken, en yüksek Kalem Kartuşu & Mürekkebi fiyatı 1191.8 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kalem Kartuşu & Mürekkebi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Nisan 2021 tarihinde ortalama Kalem Kartuşu & Mürekkebi fiyatı ise 13.3 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kalem Kartuşu & Mürekkebi Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kalem Kartuşu ve Mürekkebi

Kalemler yaşamın her alanında sık kullanılan bu nedenle de yüzlerce farklı çeşitte üretilen ürünlerdir. Özellikle okul çağlarında kalem kullanımı oldukça sık olduğundan bu ürünler birçok farklı firma tarafından üretilir. Kurşun kalemler, tükenmez kalemler, dolma kalemler, uçlu versatil kalemler olarak kategorilendirilebilecek olan kalem çeşitleri, ofis ve kırtasiye malzemeleri satan birçok farklı noktadan temin edilebilir. Kalemler bireysel kullanımların yanı sıra kurumsal kullanımlara uygun olarak da üretilir. Yalnız deftere yazı yazmanın dışında çeşitli yüzeylere yazı yazan kalem çeşitleri de birçok farklı kişi tarafından tercih edilen ürünlerdir. Bu kalemler, Cd kalemleri ve tahta kalemleri olarak örnek gösterilebilir. Bu ürünler de tıpkı tükenmez kalem ve dolma kalemler gibi mürekkepli kalem türlerinden olduğundan bazıları doldurulabilir özelliğe sahiptir. Bu durumlarda da kalemlerin yanında mürekkeplerini de edinmek gerekir. Özellikle en çok doldurulan kalemler dolma kalemler ve tahta kalemleridir. Dolma kalem ve tahta kalemi mürekkebi doldurma işlemleri ise oldukça pratiktir. Her renkten kalem bulunabileceği gibi her renkten bir kalem çeşidi de bulunabilir. Bu nedenle kalem ve mürekkepleri konusunda ihtiyacı olan kişiler cimri.com sayfaları üzerinden birçok farklı marka kalem ve kalem kartuş çeşidine ulaşabilir. 

Kalem Kartuşu ve Mürekkebi Çeşitleri

Özellikle resmi yazışmalarda kullanılan dolma kalemler mürekkepli kalemler içinde kullanımı en çok özen isteyen ürünler arasında gelir. Geçmiş dönemlerden günümüze kadar ulaşan ve tarihine bakıldığında icadı çok eski tarihlere dayanan ürünün kullanımı günümüzde dahil olmak üzere bir prestij meselesi sayılabilir. Bu nedenle dolma kalemler ve kartuşlar bir insana hediye edilebilecek önemli parçalardan biri olabilir. Geçmiş dönemlerden bu yana siyasetçilerin, yazarların ve daha birçok kişinin kullandığı dolma kalemler, diğer mürekkepli kalemlere göre farklı bir çalışma mekanizmasına sahiptir. Kalemin üzerinde bulunan kanallar sayesinde kağıda ulaşan mürekkeplerle yazım işlemi gerçekleştirilebilir. Bu sebeple kalemlerin olduğu kadar dolma kalem mürekkep çeşitleri de oldukça önemli ofis malzemeleri içindedir. Eski dönemlerden bu yana önemini yitirmeyen bu kalemlerin kullanımının kimi okullarda öğretilmeye devam ettiği söylenebilir. Kişisel kullanımlarının ise özellikle edebiyat alanında eser yazan yazarlar tarafından devam ettiği bilinir. Örneğin Yaşar Kemal tüm kitaplarını dolma kalemlerle tamamlamış, Orhan Pamuk da aynı şekilde eserlerinin ilk yazımlarını dolma kalem ile yapmış hatta boş kartuş şişlerinden bir koleksiyon yaratmıştır. Bu nedenle kalemler arasında en özel yere sahip olan dolma kalemler ve bu kalemlerin kartuşları birçok firma tarafından üretilmeye devam eden çeşitler arasındadır. Kalem kartuşu üreticilerinden bahsetmek gerekirse; bu firmaların genel olarak birçok kalem üretimi yapan firmalar olduğu söylenebilir. Faber-Castell, Edding, Rotring, Epson, Pelikan gibi markalar en bilinen markalar arasındadır. Her birinin bünyesinde her kalem türüne uygun olarak kartuş modeli üretilmiş ve çeşitli noktalarda satışa sunulmuştur. Dolma kalemlerin yanında mürekkep değişimi yapılabilen diğer kalemler, Cd kalem mürekkebi ve tahta kalem mürekkepleri olabilir. Cd kalemleri bilindiği üzere Cd ve benzeri yüzeylerde yazı yazabilmeye yarayan kalem çeşitleridir. Bu kalemler Cdlerin yanı sıra naylon poşet, metal, ahşap gibi yüzeylerde kalıcı notlar bırakmak için kullanılan ürünlerdir. Bu sebeple bu kalemlerin mürekkepleri silinmez özelliklere sahiptir. Mürekkep kalem olarak bilinen ve bittiğinde doldurulabilen kalemlerin diğer çeşitleri tahta kalemleridir. Board Marker olarak da bilinen bu kalemler çeşitli renklerde bulunabilen ürünlerdir. Ofislerde, okullarda kimi zaman ise evlerde kullanılan beyaz tahtalar üzerinde yazı yazmak için edinilen bu ürünlerin her renkten mürekkebi bulunabilir. Bu nedenle tahta kalemi mürekkepleri de kolay temin edilebilen ürünler arasında gösterilir. 

Kalem Kartuşu ve Mürekkebi Fiyatları

Ofis ve kırtasiye malzemeleri arasında en çok alternatifle satılan ürünlerden biri de kalemlerdir. Kurşun, tükenmez, uçlu, mürekkepli kalemler içinden her kullanıma uygun olarak bir kalem modeli bulunabilir. Ancak kimi kalemler uzun süre kullanım olanağı veren tasarımlarla üretilmiştir. Tıpkı uçlu kalemler gibi mürekkepli kalemler içinde de mürekkebi değiştirilebilir kalem türleri üretilmiştir. Bu kalemler genelde dolma kalem, tahta kalemi ve Cd kalemi gibi ürünler olarak sıralanabilir. Bu ürünler çeşitli içerikler, boyutlar, renkler ve fiyatlarda üretildiklerinden fiyatları hakkında tek seçenekle bulunamayabilir. Örneğin dolma kalem kartuşları ile Cd kalemi kartuşları arasında yapısal olarak fark olacağından her birinin fiyatı farklı olarak şekillenir. Yine tahta kalemi mürekkepleri de farklı çeşitlerde üretildiklerinden fiyatları da farklı olarak şekillenir. Bu nedenle kalem mürekkep fiyatları hakkında bilgi edinmek için kalemlerin modellerini de bilmek gerekir. Cimri.com sayfalarında birçok farklı marka ve model kalem kartuşu bulunabilir. Bu ürünleri tüm detayları ile incelemek isteyen kullanıcılar diledikleri her saatte bu sayfaları kullanabilir. 

Kalem Kartuşu ve Mürekkebi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Dolma kalem kartuş çeşitleri arasından seçim yaparken kalemin modeli de oldukça önemlidir. Ürünlerin mürekkep kanallarının genişliği ve benzeri detayların yanında kartuşların nasıl doldurulması gerektiğini bilmek gerekir. Bunun içinde kalemin mürekkep haznesine bakmak gerekir. Diğer mürekkep çeşitlerinde de durum hemen hemen aynı sayılabilir. Örneğin; tahta kalemlerinin damlatma yöntemi ile mürekkep eklenen modeli ile tam değişim kartuşlu modelleri bulunabilir. Bu sebeple ürünlerin seçimine bu detaylara dikkat etmek gerekir. Kalem kartuşları ve mürekkepleri farklı birçok markadan farklı renk ve içeriklerle üretilir. Markaların tercihi kişiye göre değişirken, renk ve içerik tercihlerinin kaleme göre yapılması önemlidir. Bu sebeple kalemlerin ihtiyacı olan kartuş modelini iyi bilmek gerekir. Mesela, Cd kalemleri diğer mürekkepli kalemlere göre daha kalıcı özelliğe sahiptir. Bu nedenle mürekkep içerikleri diğer kalem mürekkeplerinden farklı olabilir. Dolayısı ile ürünleri temin etmeden önce ihtiyaçları doğru belirlemek önemli detaylar içinde gösterilebilir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery