Panther marka kafa fenerlerini en uygun fiyatlarla Cimri.com sitesinde bulabilir, ürünlerin fiyat ve özelliklerini kolayca karşılaştırabilirsiniz.

Kafa fenerleri nerelerde kullanılır?

Doğa yürüyüşü yapan kişiler, yanlarında taşıdıkları ağırlıkları azaltmak ve karanlık ortamlarda her iki ellerini de kullanarak çalışabilmek adına kafa fenerlerini kullanırlar. Fener lambaları akkor veya led özellikte olurlar. Isı yaymadığı için genellikle led olan fenerler tercih edilir. Fenerlerin çıkış gücü seviyeleri lümen cinsinden belirtilir. Yüksek çıkış gücü olan lambaların parlaklık derecesi daha yüksektir, ancak pil ömrünü de daha hızlı tüketirler. Sürekli karanlık ortamda yürüyüşler yapıyorsanız yüksek güçlü fenerleri tercih edebilirsiniz. Bazı fener modellerinde çıkış gücü ve parlaklık seviyesi ayarlanabilir niteliktedir. İhtiyaca göre düşük, orta ve yüksek olarak ayarlama yapılabilir. Böylece şarj veya pil daha verimli kullanılmış olur. Bazı fenerlerde kırmızı ışık özelliği vardır. Bunun sebebi, kırmızı ışıkla yapılan aydınlatmalarda insan gözünün daha kolay uyum sağlamasıdır. Örneğin, beyaz ışık kullanıyorsanız, ışığı kapattığınızda gözlerin karanlığa uyum sağlayıp nesneleri seçebilir hale gelmesi yaklaşık 20-30 saniye sürer, ancak kırmızı ışıkta bu süre daha kısadır. Bazı kafa lambalarında yanıp sönme özelliği de vardır. Bu özelliği kullanarak olası bir tehlike anında haberleşebilir, yakınlarınıza sinyal gönderebilirsiniz. Kafa lambalarının su ve toz geçirmezlik özellikleri de vardır. Bazıları su ve toza karşı çok yüksek koruyabilme değerlerine sahipken, bazılarında bu oran daha düşüktür. Kullanım amacına göre koruma özelliğinin derecesi seçilebilir. Ürün özelliklerinde belirtilen koruma faktörü X olarak gösterilmişse, koruma özelliğinin minimum seviyede olduğunu gösterir.

Kafa fenerlerinin su geçirmezlik özelliği nasıl ifade edilir?

Kafa lambalarının suya karşı koruma dereceleri 1 ile 8 arasında belirtilir. 8 en yüksek korumayı ifade eder. Lambanın su koruma oranı 8 ise, su altında da uzun süre bozulmadan kullanılabilir. Su altında çalışma yapanlar için 8 faktörlü kafa feneri tavsiye edilir.

Kafa feneri nerede satılır?

Kafa feneri markalarını incelemek ve en ucuz kafa fenerlerini bulmak için, Cimri.com sitesinde, kamp malzemeleri kategorisi altında bulunan, kafa feneri sekmesine tıklayabilir, ürünleri karşılaştırabilirsiniz.