Knipex Kablo Sıyırma

En Ucuz Knipex Kablo Sıyırma Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Knipex
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

KABLO SIYIRMA MAKİNESİ NASIL ALINIR?

Kablo sıyırma işlemi, hassas bir işlemdir. Bunun için çeşitli kablo sıyırma bıçakları, kablo sıyırma çakısı, kablo sıyırma makineleri, kablo sıyırma penseleri gibi kablo soyucu aletler kullanılmaktadır. Kablo sıyırıcıların, otomatik çalışan, kendinden ayarlanan veya fiber optik kablolar için kablo sıyırma penseleri olmak üzere çeşitleri vardır. Hangisinin kullanılacağını doğru belirlemek önemlidir. Elektrik ve inşaat işiyle ilgili çalışanlar tarafından kullanıldığı gibi, evlerdeki küçük tamirat işlerinde de kullanılabilir. Kabloların iletken olmayan bölümünü soymak için kullanılır. Kablo soyucu, kablonun yalıtkan olan dış kısmının, kablonun iç kısmından ayrılmasını sağlar. Kablo soyma aletlerinin garanti kapsamı 1 ay ile 24 ay arasında değişebilir. Kablolarda temassızlık oluşması neticesinde küçük ev aletlerinin çalışmaması veya aksayarak çalışması durumunda, kabloları ikiye kesip, her iki tarafı da bir bıçak yardımıyla plastik dış kısmından soyup, kabloların iletken kısımlarını tekrar birbirine bağlayıp bantlayabiliriz. Ancak bu durum, kabloların iletkenliğine zarar verip, aletin kısa devre yapmasına, bozulmasına hatta yanmasına sebebiyet verebilir. Bu makineler, şantiyelerde, elektrik tesisat çalışmalarında, hem de ev içerisinde kullanılabilir.

Kablo nasıl soyulur? Kablo soyma aleti nasıl kullanılır?

Otomatik olmayan bir kablo soyma pensesi üzerinde bir ayarlama bölümü bulunur. Bu bölümden kablonun soyma derinliği belirlenir. Bu derinliğin doğru belirlenmesi önemlidir. Eğer soyduğunuz kablonun dışarıda kalan bakır bölümünde bir iz görürseniz, derinliği fazla belirlediğiniz anlamına gelebilir. Kablo zorlukla soyulursa da derinliğin az olduğunu ifade edebilir. Tecrübe kazandıkça, kablo soyucuyu daha etkili kullanabilirsiniz. Bazı otomatik kablo soyucu aletler, sıyırma derinliğini kademeli olarak ayarlayabilir, daha hassas sıyırma işlemlerini yapabilir. İzeltaş, Toy ve Knipex marka kablo sıyırma bıçakları, otomatik veya manuel olarak cimri.com da satılmaktadır.

Kablo soyma çakısı fiyatları ne kadardır?

Kablo soyma penselerinin fiyatları, üretildiği malzeme ve işlevine göre değişkenlik gösterir. Kablo soyucular, en uygun fiyatlı olarak cimri.com sitesi takip edilerek alınabilir. En uygun fiyatlı kablo sıyırıcı cimri.com da 13,4TL’dir. Fiyatlar, kampanya dönemlerinde değişiklik gösterebilir. Fiyat değişikliklerinden, cimri.com fiyat alarmları sayesinde haberdar olabilirsiniz.