BigLift İstifleme Makinesi

En Ucuz BigLift İstifleme Makinesi Fiyatları

24 ürün gösteriliyor.
Marka
BigLift
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

İSTİFLEME MAKİNESİ NEDİR?

İstifleme makineleri lojistik, depolar, üretim ve nakliyat alanlarında her geçen gün önemi artan şekilde yoğun olarak kullanılmaktadır. Akülü, manuel ve otomatik gibi birçok çeşitleri olan istifleme makineleri farklı ihtiyaçlar için değişik seçenekler ile piyasaya sunulmaktadır.

Size en uygun istifleme makinesinin hangisi olduğuna karar vermeden önce; farklı ihtiyaçlar için tasarlanmış, farklı kapasite ve ölçülerdeki istifleme makinesi modellerini incelemenizi ve sektörünüze en uygun formunu tercih etmenizi öneririz. Transpaletler, sipariş toplama makineleri, reach truck, forkliftler ve çekiciler bu sınıfta yer alan araçlardandır. Bu araçların otomatik, manuel, akülü, lpg’li olmak üzere farklı model ve çeşitleri de mevcuttur. Temelde yaya olarak kumandalı kullanılabilen istifleme makineleri ve üzerine binilerek kullanılan olarak 2 sınıfta da incelenebilirler. Özellikle çuval istifleme makineleri tarım ve hammadde sektörlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Seçim yapılmadan önce işletmeler açısından incelenmesi gereken bir diğer konu da istifleme makinelerinin amortisman oranıdır. Bu konuda muhasebe uzmanlarından bilgi almanız sağlıklı olacaktır. İstifleme makinelerine yapılacak yatırım insan gücüne gerekliliği azaltacak, zamandan tasarruf edilmesine yardımcı olacak ve stoklama alanını daha verimli kullanmanızı sağlayacaktır.

İstifleme makineleri aynı zamanda iş güvenliği açısından da önemli bir yere sahiptir. Ağır kutuların ve malzemelerin taşınası sırasında birçok iş kazası gerçekleşmektedir ve bu iş kazaları zaman, para ve iş gücü kaybına neden olmaktadır. İstifleme makineleri sayesinde bu iş kazalarının önüne de geçilmiş olacaktır. İstifleme ve iş ekipmanları yönetmelikleri de bu alanda bir düzenleme getirmiş ve bu konunun önemini göstermiştir.

İstifleme makineleri seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da kaç metre yüksekliğe kadar taşıma yapabildiği, soğuk hava depolarında kullanıma uygun olup olmadığıdır. Kaç ton kaldırabildiği de bir diğer önemli konudur. İstifleme makinelerinin hızlı sürüş ve hızlı kaldırma özellikleri, çok yoğun stoklama yapılan ya da sipariş döngüsü yüksek depolar için en önemli tercih sebeplerinden biri olacaktır.

Depolama alanınıza, kullanım avantajlarına ve farklı ihtiyaçlarınıza göre seçim yapabileceğiniz; BigLift, Atlas ve Netlift marka istifleme makinelerini, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz.

https://www.cimri.com/istifleme-makinesi