İnci Küpe

İnci Küpe Fiyatları

11 Ürün gösteriliyor.
İnci Küpe fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. İnci Küpe modelleri ve İnci Küpe fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. İnci Küpe kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Skagen, Esprit, Gülaylar, Marks & Spencer. 11 adet İnci Küpe fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen İnci Küpe Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 İnci Küpe markası:

En Çok İncelenen İnci Küpe Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı İnci Küpe Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 11 İnci Küpe modeli içerisinde en ucuz İnci Küpe fiyatı 24.3 TL iken, en yüksek İnci Küpe fiyatı 10417.43 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm İnci Küpe fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama İnci Küpe fiyatı ise 484.28 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan İnci Küpe Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

İnci Küpe

İnci küpe, gerek doğal yollardan oluşmuş incilerden gerekse kültür incilerinden tasarlanan, yüzlerce yıldır kadınlar tarafından tercih edilen takılardan biridir. Güç ve asaleti temsil eden inci, doğanın insanlara verdiği armağanlardan sadece birisidir. İstiridye veya midye gibi deniz canlılardan çıkarılan inciler, keşfedildiği ilk andan itibaren özellikle süs eşyalarında ve takılarda kullanılan minik, sedef renkli tanecikler olup şıklığı ve zarafeti tamamlar. En değerli inci ise okyanus incisidir ve yabancı bir maddenin istiridyenin vücuduna takılması sonrası istiridyenin bu maddenin etrafını kaplamasıyla ve bu maddenin etrafında katman oluşturmasıyla oluşur. Doğal olarak ortaya çıkan inciler bu şekilde oluşur. Ancak kültür incilerinde bu yabancı madde insanlar tarafından incinin içerisine yerleştirilir. Doğada beyaz, açık pembe, fildişi ve siyah inciler bulunur ve en değerli olan inci ise nadir rastlanmasından kaynaklı siyah incilerdir. İnci küpeler; nişan, düğün, özel davetler gibi birçok ortamda her türlü kombin ile rahatlıkla kullanılır ve şık, zarif bir tarz yaratır. İnci küpe altın gibi değerli bir takı malzemesi ile birleşince ihtişamı ile göz dolduran bir takı olarak kullanıcıların karşısına çıkar.

İnci Küpe Modelleri

İncinin gerdanlıktan ve kolyeden sonra en çok kullanıldığı takı küpelerdir ve küpelerde beyaz, sarı ve siyah inciler ön plana çıkmaktadır. İncili küpelerde genellikle 14 ayar altın kullanılır ve yapımında çeşitli inci türleri kullanılırken bunların arasında tatlı suda çıkan inciler de bulunur. Çin veya Japonya’da tatlı su gölcüklerinde yaşayan midyelerden beyaz, gümüş grisi, pembe, turuncu, sarı veya mor renkli inciler çıkar. Tuzlu suda yetişen ilk ticari kültür incisi ise Akoya’dır ve Japonya ile Çin’de çiftliklerde üretilir ve genellikle beyaz ve krem rengi inciler çıkar. İnci küpe modelleri buralardan çıkan inciler kullanılarak tasarlanır ve kullanıcıların beğenisine sunulur. Güney Denizi incileri dünyanın bilinen en büyük istiridyesi olan Pinctada Maxima’dan elde edilir. Bu istiridyelerin gümüş dudaklı olanlarından beyaz veya gümüş grisi; altın dudaklı olanlarından ise sarıdan altın tonuna geçen renklerde inciler çıkarılır. Tahiti incileri ise Güney Denizi’nde bulunan Tahiti kıyılarında yaşayan siyah dudaklı istiridyelerden çıkarılır ve siyah renkli olanı çok değerli ve nadirdir. Küpeler montörlü, halka, damla veya sarkıt gibi çok çeşitli formda ve tasarımda üretilir. Altın, gümüş, pırlanta veya zirkon gibi değerli malzemeler kullanılarak inciler küpelere eklenir ve çeşitli ebatlarda modeller oluşturulur. İnci küpe gümüş kullanılarak farklı tasarımlarla incinin şıklığının ve zarifliğinin ön plana çıktığı küpe modellerdir. İnci küpe çeşitleri; pırlanta taşlı, sallantılı, markiz kesimli, beyaz altın veya pırlanta taşlarla süslenmiş incili altın küpe gibi farklı tasarımlarda kullanıcı karşısına çıkar. İnci kullanılarak elde edilen küpeler; aşk, çiçek, uğur böceği, otantik, yıldız veya kar tanesi temalarıyla tasarlandığı gibi tek başına değerli taşlara takılmış şekilde üretilir. Çok özel davetlerin, gece organizasyonlarının, kalabalık toplantıların kurtarıcısı olan inci küpe kolye setleri kıyafetler tamamlayan ve asil görünüm sağlayan modelleri kullanabilirsiniz. İnci altın küpe modellerinde genellikle 14,22 ya da 24 ayar altın kullanılır ve zarif bir tarz oluşturmak isteyen kullanıcıların tercihidir. 

İnci Küpe Fiyatları

Sallantılı ya da top, yıldız, çiçek, damla, kelebek gibi çeşitli modellerde üretilen inci küpelerin fiyatları teknik ve tasarım özelliklerinin değişiklik göstermesiyle farklıdır. İnci küpe fiyatlarını etkileyen en önemli unsur, kullanılan incinin boyutu ile şeklidir ve incinin boyutu arttıkça fiyatı da bu oranda artmasıdır. Boyuttaki 1mm’lik fark hem görünüşe hem de fiyata önemli bir yükseliş sağlar. İnci küpe fiyatını etkileyen bir diğer unsur da kullanılan incinin parlaklığıdır ve kaliteli inci ışığı mükemmel yansıtır. Değerli malzemeler kullanılarak kullanıcılara sunulan inci küpelerin fiyatlarını belirleyen kriterler arasında üretilen malzemenin değeri de bulunur. 14 ayar, 22 ayar, 24 ayar veya pırlanta taş karatları fiyatların değişiklik göstermesine neden olur. İnci küpe fiyatlandırmasında işçilik de son derece önemlidir ve işçilik değeri arttıkça ürünün fiyatı da bu doğrultuda artar. Basit ve sade tasarımlı olan düşük ayar altın kullanılarak tasarlanan inci küpe fiyatları yüksek işçilik görmüş modellere göre daha uygundur. İnci küpe almadan önce bütçenizi belirleyip bu doğrultuda ürün araştırması yapabilirsiniz. En uygun fiyatları görmek ve farklı tasarım ürünleri incelemek için cimri.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İnci Küpe Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

İnci küpe satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi incinin değerini veren parlaklığıdır ve çok yüksek, yüksek, orta ve az olmak üzere dört gruba ayrılır. Bir incinin yüzeyi ne kadar temiz, pürüzsüz ve lekesiz ise o kadar değerli olur ve yüksek kaliteli inciler adeta bir ayna görevi görür. İnci küpelerde kullanılan inciler şekil olarak yuvarlak, oval, yassı, düğme veya barok olarak sıralanır. İnci küpe satın alırken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de kullanılan incinin boyutudur ve boyutu büyüdükçe incinin değeri artar. İnci küpe malzemeleri; inci ile birlikte tasarlanan altın, pırlanta gibi değerli madenleri içinde bulundurur ve incinin mükemmel tasarımlarla buluşmasına olanak sağlar.  İnci küpe satın alırken kullanılan incinin doğal inci mi yoksa kültür incisi mi olduğuna dikkat edebilirsiniz ayrıca sertifikalı inci olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. İnci küpeleri satın alırken cimri.com sayfasını ziyaret ederek aradığınız avantajları elde edebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery