İnci Kolye

İnci Kolye Fiyatları

15 Ürün gösteriliyor.
Metal Özellikleri
İnci Kolye fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. İnci Kolye modelleri ve İnci Kolye fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. İnci Kolye kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Chavin, Ejoya, Altın Sepeti, Skagen. 15 adet İnci Kolye fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen İnci Kolye Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 İnci Kolye markası:

En Çok İncelenen İnci Kolye Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı İnci Kolye Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 15 İnci Kolye modeli içerisinde en ucuz İnci Kolye fiyatı 192.15 TL iken, en yüksek İnci Kolye fiyatı 5280.73 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm İnci Kolye fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama İnci Kolye fiyatı ise 871.17 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan İnci Kolye Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

İnci Kolye

Kadın kombinlerinde kullanılan aksesuarlar, kıyafetleri tamamlayan şık ve zarif dokunuşlar olarak kullanıcı karşısına çıkar. Takı kullanmak ve kıyafetleri tamamlamak kombine stil bir dokunuş sağlar, şık ve büyüleyici bir tarz yaratır. Bu aksesuarlardan biri olan inci; istiridye gibi bazı kabuklu deniz canlıların içinden çıkan, elde edilişi çok zahmetli ve nadir bulunan bir takı malzemesidir. Sarıya yakın bir renk elde etmek için inci kolye altın ile birlikte tasarlanır ve doğanın sunduğu zarif güzellik ihtişamlı tarz ile buluşur. Gizemin ve ışıltının sembolü olan incinin kolyelerde kullanılmaya başlamasıyla zarafet ve estetik ön plana çıkar. Tüm zamanlarda zerafetin ve şıklığın sembolü olan inci; genellikle sedef renginde olup; siyah, pembe, krem, fildişi veya beyaz renkte olur. En nadir bulunanı ise oluşumu zor olan siyah incilerdir. Gücü temsil eden siyah inci iş toplantıları veya önemli sempozyumlar için vazgeçilmez bir tercih olur. 

İnci Kolye Modelleri

Yuvarlak, oval ve barok gibi şekilleri olan inciler tamamen doğal bir ürün olup çeşitli işlemlerden geçtikten sonra kolye haline getirilir. İnciler tek çeşide sahip tatlı su incileri ve tuzlu su incileri de Akoya İncisi, Tahiti İncisi, Güney Denizi İncisi alarak üç çeşide ayrılır. En dikkat çekici inci modeli ise armut, damla veya simetrisi bulunmayan farklı bir şekle sahip olan barok incisidir. Şık kombinlerin tamamlayıcısı olan incilerin oluşma süresi ortalama 10 yılı bulur; gizemin ve ışıltının sembolü olan bu nadide ürün farklı tasarımlarda kolyelerde kullanılır. İnci; kolye, bileklik, broş, set, küpe ve daha birçok takı malzemesinde kullanılır. İnci kolye modelleri büyüleyici tarzı ve ihtişamı ile günlük olarak kullanılabileceği gibi özel gecelerin vazgeçilmez takıları arasındadır. Abiye veya mini elbiselerle kombinlenen inci kolyeler; davet, nişan veya özel akşam yemeklerinde eşsiz bir ışıltıya sahip olunmasını sağlar. Farklı tasarımlarla ve minik taşlarla süslenen inci pırlanta kolyeler; incinin güzelliğini daha çok ön plana çıkarırken cezbedici ve şık kombinleri tamamlar. İnci kolye altın modelleri tek veya daha fazla incinin kullanılması ile oluşturulur ve altın işlemeler ile şık tasarımlar oluşturulur. Altın kullanılarak elde edilen inci kolye bileklik ve küpe gibi tamamlayıcı takılarla setler şeklinde de üretilir. Altın kullanılan modellerde inci kolye ucu kullanılarak son derece modern ve feminen tasarımlar elde edilir. Altın, gümüş veya pırlanta genelde zincir malzemesi olarak kullanılırken inciyi çevreleyen tasarımlar elde etmek için de kullanılır. Zarafetin en iyi halinden anlayan kullanıcılar incinin kıyafetlere ve kombinlere kattığı değeri bilir ve takılarında inci detaylarına önem verir. Siyah inci modellerinde genellikle Tahiti incisi olarak bilinen inciler kullanılır ve bu inciler yeşil, mor, gri gibi yansıma renkleri oluşturur. Altın, gümüş veya pırlanta gibi değerli madenler kullanılarak elde edilen tasarım modelleri inci kolye ile kullanmak için inciler bir dizi sıralanarak inci kolye broşu ile de birleştirilir. Şık, zarif ve büyüleyici görünen bu modeller incinin güzelliğini ön plana çıkarır. 

İnci Kolye Fiyatları

Günümüzde incileri, doğal ortamından çıkarılan inciler ve inci yetiştiriciliğinde önemli yere gelmiş inci çiftliklerinde yetiştirilip çıkarılan inciler olarak iki gruba ayırmak mümkündür. Doğal incilerin herhangi bir insan yardımı almadan denizin derinliklerinde oluşan nadir parçalar olmasından kaynaklı fiyatları daha yüksektir. Tatlı su incileri daha uygun fiyatlı olurken tuzlu su incileri daha yüksek fiyata sahiptir. Fiyatı belirleyen en önemli faktörlerden birisi incinin boyutudur. Büyük incilerde incinin yüzeyini kaplayan sedef katmanının çok olmasından kaynaklı parlaklığı çok daha fazladır ve bu da fiyata etki eden unsurdur. İnci kolye fiyatlarını etkileyen bir diğer etken de; kullanılan incinin şeklidir. Kusursuz yuvarlak şekle sahip inciler, kendilerini dış etkenlere karşı korumuştur ve kusursuz görünüme sahip olarak fiyatını arttırmıştır. Parlaklık inci ışığı mükemmel yansıtır ve parlaklı da fiyatı arttıran bir diğer unsurdur. Bir incinin ne kadar temiz, parlak ve darbesiz oluşu, fiyata da o kadar etki eder. Kolye gibi takılarla birlikte tasarlanan, zincirlerinde altın, işlemelerinde pırlanta kullanılan inci ise fiyat açısından yüksek olabilir. Alacağınız inci kolyenin tasarımlarını, şeklini görmek ve bütçenize en uygun ürünü bulmak için cimri.com sayfasından fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. 

İnci Kolye Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

İnci kolyeler, kadınların her zaman tercih ettiği aksesuarlardan biridir ve bu saf zarafetin yüzde 9’dan fazlası saf karbonattan oluşur. İnci kolye satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta; kolyede kullanılan incinin doğal inci mi yoksa insan emeği sonucunda çiftliklerde üretilen kültür incisi mi olduğuna bakılır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur; kolyede kullanılan incinin gerçek bir inci sayılması için en az 3 yaşında çıkarılmış olmasıdır ve ne kadar geç çıkarıldı ise o incinin değeri daha da artmaktadır. İnci kolyede kullanılan incinin parlaklığı, şekli ve boyutuna dikkat edebilirsiniz. İnci kolye seçerken ürünü kullanacak kişinin boynunda nasıl duracağını da göz önünde bulundurabilirsiniz. İnci kolye satın alırken incinin parlaklığını, yüzey kalitesini ve şeklini göz önünde bulundurabilirsiniz. İnci kolye aparatları olarak da geçen kolye ucu, özel tasarımlı şekiller, pırlantayla zenginleştirilen şık broşlar ile birleştirilen kolyeleri; önemli günlerde hediye olarak verebilirsiniz. Sadece inci kolye almak istemezseniz içinde bileklik ve küpelerinde olduğu inci kolye setini satın alabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery