track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Hijyenik Pedler ve Tamponlar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Hijyenik Pedler ve Tamponlar markası:

En Çok İncelenen Hijyenik Pedler ve Tamponlar Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Hijyenik Pedler ve Tamponlar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 989 Hijyenik Pedler ve Tamponlar modeli içerisinde en ucuz Hijyenik Pedler ve Tamponlar fiyatı 2.0 TL iken, en yüksek Hijyenik Pedler ve Tamponlar fiyatı 619.9 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Hijyenik Pedler ve Tamponlar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Ekim 2021 tarihinde ortalama Hijyenik Pedler ve Tamponlar fiyatı ise 21.09 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Hijyenik Pedler ve Tamponlar Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri'nin Seçimi
Mustela Bust Firming Serum 75 ml Göğüs Bakımı
Mustela Bust Firming Serum 75 ml Göğüs Bakımı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Hijyenik Ped ve Tampon

Kadın ve erkekler hem fizyolojik hem de biyolojik olarak birbirinden ayrılırlar. Bu ayrımın temelinde ise üreme yeteneği yatar. Kadınların üreme döngüsü ise ürettiği yumurtalarla gerçekleşir. Yumurta üretme dönemleri ise kadınların her ay düzenli olarak geçirdikleri regl dönemleri ile alakalıdır. Vücudun hormonal olarak değişiminin temelinde yatan regl dönemleri tıbbi olarak 21 ila 35 gün arasında gerçekleşir. Biyolojik her kadında farklı görülen bu süreç genellikle 3 ila 7 gün arasında seyreder. Adet döngüsü olarak da bilinen bu süreç kadınların sağlıklı üreme süreçlerinin bir parçasıdır. Vücudun kendisini üreme için hazırladığının bir göstergesi olan bu süreç ile birlikte kadınlar her ay kanama döngüsüne girerler. Vajinal bir kanama olan regl döngüsü, döllenemeyen ve kalınlaşan iç rahim dokularının bir miktar birlikte kanla birlikte vücuttan atılması işlemidir. Bu süreçte kadınlar kanamanın sağlıklı bir şekilde vücuttan atılabilmesi için hijyenik pedler ve tamponlar kullanırlar. Ergenlik döneminde başlayan ve menopoz dönemine kadar süren bu süreç ile birlikte kadınlar regl dönemlerinin sağlıklı bir şekilde atlatılması için hijyenik ped kullanırlar. 

Hijyenik Ped ve Tampon Çeşitleri

Hijyenik ped seçimi konusunda kadınların kendi içlerinde tercihleri değişebilir. Birbirinden farklı hijyenik ped markaları ile birlikte kullanımlarına en uygun seçeneği yakalayan kadınlar regl dönemlerini çok daha rahat geçirebilirler. Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde birden fazla marka seçeneğine ulaşılabilir. Bu markalar arasında Orkid, Kotex, Molped ve Natracare gibi seçenekler bulunabilir. Hijyenik ped özellikleri incelendiğinde öncelikle kadınların kanama miktarı ve hareketliliğini göz önünde bulundurarak boy seçimi yapılabilir. Ped boyları 1-2-3 ya da kısa ve gece boyu seklinde bulunabilir. Özellikle gün içerisinde kıyafet seçimi ve hareketlerin kısıtlanmaması açısından boy seçeneklerine dikkat edebilir ve kendinize göre seçim yapabilirsiniz. Ayrıca sportif faaliyetlerde bulunan bireyler için de son günlerde hijyenik ped aktive seçeneklerini bulabilir ve tercih edebilirsiniz. Çok daha rahat hareket ettiğiniz ve aslında uyku sırasında hareketlerinizi düzenleyemediğiniz için gece boyu ped boyunu tercih ederek geceleri çok daha rahat hareket edebilirsiniz. Hijyenik ped seçeneklerine ek olarak vajinal tampon seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Silindir şeklinde ve pamuktan üretilen bir malzeme olan tampon seçenekleri ile adet kanını vajinadan çıkmadan emen seçenekleri tercih edebilirsiniz. Genellikle yaz günlerinde ya da ped kullanmanın mümkün olmadığı süreçlerde tercih edilen tampon kullanımı için dikkatli bir kullanım gerçekleştirmeli ve mümkünse ailenizden ya da doktorunuzdan kullanımı hakkında bilgi almalısınız. İç çamaşıra takılan ve genellikle hijyenik olması açısından doğal malzemelerden üretilen pamuklu hijyenik ped seçeneklerini tercih etmeniz bu süreçte çok daha sağlıklı kararlar vermeniz için etkili olacaktır. Daha iyi koruma ve yumuşaklık sağlayan modelleri incelediğinizde genellikle pamuklu ürünlerden üretildiğini görebilirsiniz. Koku hapsetme özellikleri yüksek olan ve emici bariyerleri sayesinde kanın ped dışına çıkmasını engelleyen pamuklu hijyenik pedler sayesinde çok daha sağlıklı ve güvenli tercihler yapabilirsiniz. Probiyotikli hijyenik ped seçenekleri ile de %100 pamuk yüzeye sahip olan ve sağlığa zararlı kimyasallar içermeyen seçenekleri tercih edebilirsiniz. Sağlıksız ped kullanımı vajinanın hava almasını engeller ve belli bir süre sonra mikropların yerleşmesine neden olur. Kısa vadede şişlik, ağrı ve kadınsal rahatsızlıklar görülse de uzun vadede çok daha hayati sorunlara sebep olan hijyenik ped seçimi için son derece dikkatli olunması gerekir. 

Hijyenik Ped ve Tampon Fiyatları

Hijyenik ped fiyatları değerlendirilirken öncelikle seçmiş olduğunuz markayı göz önünde bulundurabilirsiniz. Öncelikle seçtiğiniz markanın kalitesini ve hijyen sağlama konusundaki özenini bilmeli ve tercihlerinizi bu doğrultuda yapmalısınız. Birden fazla marka seçeneği ile sunulan hijyenik ped ve tamponlar için en doğru tercihleri yapabilmek için içindeki pamuk oranına dikkat edebilirsiniz. Markalar arasında fiyatların yükselmesini belirleyen en önemli faktörler arasında geliştirilen sızıntı teknolojisi ve konfor da bulunur. Farklı boylarda üretilen ve sızıntı teknolojileri bakımından farklı kullanımlar sağlayan ped çeşitlerini kanama yoğunluğuna göre tercih edebilirsiniz. Genellikle çoklu paketlerde sunulan hijyenik ped seçenekleri için 7’li paketlerden 34’lü paketlere kadar seçenek bulabilirsiniz. Fiyat bakımından değerlendirildiğinde genellikle daha küçük paketlerin daha uygun fiyatlarla sunulduğunu görseniz de çoklu paketlerin birim fiyatta daha uygun rakamlara tekabül ettiğini görebilirsiniz. Hijyenik ped ürünlerinin ne kadar pamuk oranı içeriğinin ve organik olmasının da fiyatlar üzerinde etkili bulunur. En geniş yelpazede hijyenik ped karşılaştırması yapmak ve en avantajlı rakamları yakalayabilmek için cimri.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Hijyenik Ped ve Tampon Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Hijyenik ped çeşitleri arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında öncelikle kullanım kolaylığı ve konforu gelir. Genellikle kanamanın yoğunluğuna göre değişen ped uzunluklarını kendinize, hareketliliğinize ve esnekliğinize bağlı olarak tercih edebilirsiniz. Ped seçimini yaparken cilt hassasiyetini göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız. Kullanım sırasında ped değişimini sık sık sağlamalı ve bölgenin olabildiğince hijyenik kalmasına dikkat etmelisiniz. İç çamaşırı seçiminizi yaparken de pamuklu ürünlerin kullanılmasına dikkat etmeli ve terleten kıyafetleri tercih etmemelisiniz. Ped seçimlerinizde dermatolojik olarak test edilmiş ve onaylanmış markaları tercih etmeli ve pedin boya, paraben ve naylon gibi maddeleri içermediğine dikkat etmelisiniz. Pamuk oranı yüksek ürünleri tercih etmeli ve kaşıntı, alerji, tahriş gibi şikayetlerle karşılaşmanız halinde pedin değişimini sağlamalı ve doktorunuza başvurmalısınız. Eğer kötü kokuların oluşmasını istemiyorsanız parfümlü ürünleri tercih etmek yerine pamuk oranı yüksek seçenekleri tercih etmeniz ve ped değişimini de sık sık sağlamanız gereklidir. Bu nedenle parfümlü, plastik ve klor içeren seçeneklerden uzak durmalı ve hava almasını sağlayan üst yüzeylere dikkat etmelisiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery