• Isıtma ve soğutma kategorisinde bulunan hava temizleme ve nemlendirme cihazları, kaliteli nefes almak için soluduğunuz havayı temizleme özelliğine sahiptir. Havadaki zararlı organizmaları ve kötü kokuyu yok eden hava temizleme cihazları, temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşamanız için önemli bir cihazdır. Cimri’de Weewell, Delonghi, Beurer, Olefini, Chicco gibi onlarca markanın evinize en uygun hava temizleme cihazlarını ve hava nemlendirme cihazlarını bulabilir, en ucuz fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

  • Hava Temizleme Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Hava temizleme cihazları ortamdaki havadan insan sağlığına zararlı organizmaları ve bakterileri temizleyen elektrikli cihazlardır. Bu cihazlar evde kullanıldığında evin havasını arındırarak temiz bir oksijen sağlamaktadır. Bu denli öneme sahip hava temizleme cihazları alırken de dikkat edilmesi gerekilen bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Hava temizleme cihazlarının pek çok modeli filtreli makinelerdir. Bu makinelerin birçoğunun filtresi yılda en az bir kere değiştirilmesi gerekirken, bazılarının da yılda en az bir kere sadece temizlenmesi yeterli olacaktır. Hava temizleme cihazlarının çoğunda HEPA filtre kullanılmakta ve bu filtreler hava temizleme cihazları için hem daha sağlıklı hem de daha ekonomik olmaktadır. HEPA filtreli hava temizleme cihazları havadaki istenmeyen zararlı toz ve organizmaları ortadan kaldıran başarılı cihazlardandır. Hava temizleme cihazlarını seçerken bir diğer önemli nokta da kullanacağınız alandır. Kullanacağınız alana göre hava temizleme cihazınızın da etki alanını seçmeniz gerekmektedir.

  • Hava Nemlendirme Cihazlarının Faydaları Nelerdir?

    Rahat bir uyku uyuyabilmek ve de rahat nefes alabilmeniz için odanızdaki nem miktarının doğru şekilde olması gerekmektedir. Odanızı nemlendirmek için eskiden beri gelen pek çok farklı yöntemleri uygulayabilirsiniz. Ancak bu tarz uygulamalar genellikle anlık çözüm getiren uygulamalardır. Hava nemlendirici cihazlar ise odanın içerisindeki ideal nem değerlerini gün boyunca sabit şekilde korumaktadır. Hava nemlendirme cihazları, havadaki nem miktarını ölçebildiğinden, gerekli olduğu zamanlarda çalışmakta ve odanızdaki nem değerini ayarlamaktadır. Hava nemlendirme cihazları farklı filtreleme özellikleri ve nemlendirme sistemleriyle sağlıklı bir havaya sahip olmanızı sağlamaktadır. Düşük nem oranları deride kuruluğa sebep olur. Dolayısıyla odanın içerisindeki nem oranının ne az ne de çok olmaması gerekmektedir. Hava nemlendirme cihazları da bu nem oranlarını %30 ile %50 arasında sabitleyebilmektedir, bu oran da ideal nem oranıdır.

  • Hava Temizleme Cihazları Ne İşe Yaramaktadır?

    Kaliteli nefes alabilmek için soluduğunuz havanın da temiz olması gerekmektedir. Hava temizleme cihazları soluduğunuz havayı temizleme özelliğine sahiptir. Temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşamanız için yaşam alanlarınızda hava temizleme cihazını kullanarak havayı zararlı organizmalardan arındırmanız gerekmektedir. Hava temizleme cihazları hem bulunduğu ortamın havasını temizlemekte hem de kötü koku oluşumuna mani olmaktadır. Hava temizleme cihazları toz ve benzeri partikülleri temizleyerek ortamdaki havayı daha temiz ve sağlıklı hale getirmektedir. Sigara veya yemek kokusu gibi kokular da hava temizleme cihazları ile yok edilmektedir. Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda en uygun hava temizleme ve hava nemlendirme cihazlarına, Cimri.com’dan en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.