Hava Kompresörü

Hava Kompresörü Fiyatları

226 Ürün gösteriliyor.
Hava Kompresörü fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Hava Kompresörü modelleri ve Hava Kompresörü fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Hava Kompresörü kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Xiaomi, Puma, Makita, Lescon, S-Link. 226 adet Hava Kompresörü fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Hava Kompresörü Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Hava Kompresörü markası:

En Çok İncelenen Hava Kompresörü Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Hava Kompresörü Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
24 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 226 Hava Kompresörü modeli içerisinde en ucuz Hava Kompresörü fiyatı 30.99 TL iken, en yüksek Hava Kompresörü fiyatı 21942.11 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Hava Kompresörü fiyatlarının ortalaması alındığında ise 24 Eylül 2021 tarihinde ortalama Hava Kompresörü fiyatı ise 864.61 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Hava Kompresörü Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Hava Kompresörü

Dışarda serbest halde dolaşan havanın içine çekilerek alınıp sıkıştırılarak basınçlı hava üretmeye yarayan makinaya hava kompresörü denir. Kompresör denince iki farklı tipte olduğun görürüz. Bunlardan biri vidalı kompresör diğeri ise pistonlu kompresördür. Bunlar aşağıdaki şekildedir; Vidalı kompresör diğer kompresör çeşidine göre piston ya da benzeri donanıma sahip olmayan bir türdür. Diğerlerinden farklı olarak birbirine geçmiş kompresör de rotor çifti kullanılarak basınçlı hava elde edilen kompresör türüne vidalı kompresör denilir. Piston karşılıklı olarak hareketli şekilde ileri ve geri giden bir mekanizmadır. Pistonlu kompresör ise hacmi azaltabilmek ve basıncı artırmak için silindir adı verilen bölme yer alan piston kullanılarak elde edilen mekanizmaya denir. Kompresörün en bilinen iki türü vidalı ve pistonlu olanlarıdır. Piyasada bu çeşitlerin farklı özellikleri olan kompresör özellikleri bulunur. İhtiyaca göre en uygun modeli tercih edilebilir. Ayrıca hava kompresörleri hava sıkıştırma özelliği açısından da ikiye ayrılır. Bunlar şu şekildedir; Pozitif yer değiştirmeli kompresörler havayı hapsederek sıkıştırma işlemi yapıyor ve hava gittikçe küçülen bir hacmi (veya basınca karşı) sürerek basıncını artıran kompresör türüdür. Dinamik kompresörler havayı hızlandırması sonucu oluşan basınç farkıyla emerek, bu havanın çıkışına basan kompresör türleridir. 

Hava Kompresörü Modelleri

Havanın sıkıştırılması farklı amaçlar ile farklı alanlarda kullanılabilir. Bunların en bariz örnekleri Hepimizin karşılaşmış olduğumuz arabaların lastiklerinin şişirilmesi işlemi bu hava kompresörleri ile yapılır. Aynı şekilde bisikletlerin tekerlekleri de bu şekilde şişirilir. Bu şişirme işlemini sağlayan makine hava kompresörüdür. Kullanım alanı ve ihtiyaca göre değişkenlik gösteren birçok hava kompresörü çeşitleri vardır. Teknolojinin gelişimi, ihtiyaçların artması, her ürünün geçmişe göre daha ulaşılabilir olmasıyla ürün çeşitliliği de artmış durumdadır. Her ihtiyaca göre ürüne ulaşmak hem çok kolay hem de geçmiş zamanlarla kıyasladığımızda maliyeti çok düşüktür. Bu yüzden artık isteyen herkes evine yada arabasının bagajına bir kompresör alıp koyabilir. Yada bir sanayici veya küçük işletmeci ihtiyacına uygun olan bir hava kompresörünü geçmişe nazaran çok daha düşük maliyetlerle temin edebilir ve seçenekleri oldukça fazladır.

Kullanım alanı, kapasitesi, çalışma prensibine göre farklılık gösteren birçok hava kompresörü çeşitleri vardır.  Hava kompresöründe önemli olan iki özellik debisi ve basıncı olarak karşımıza çıkar. Bu iki özelliğin değişmesi hava kompresöründen faydalanılacak alanı da değiştir. Kompresörün mekanizmasına veya tanka gönderilen havanın ne kadar olduğu ile ilgili kısımdır. Bu sistem ne kadar fazla hava alırsa kompresör o kadar büyük olduğunu diğer bir deyiş ile boyutunu gösterir. Bir kompresörün debisi hesaplanırken zaman olarak dakika yada saat, hava akış miktarı da m3 yada litre olarak dikkate alınır. Hava kompresörü 50 lt veya hava kompresörü 100 lt diye tabir edilen ürünlerin debisi hakkında bilgi verilmiş olur. Tüketiciler bu özelliği ön planda olan işleri yaptıkları anlaşılır. Basınç hava kompresör tankının sıkıştırdığı havanın birim yüzeye uygulaması sonucu ortaya çıkan kuvvet miktarına basınç denir. Basınç miktarı genelde bar olarak ifade edilir. 8 bar hava kompresörü veya 10 bar hava kompresörü gibi ifadeler ile belirtilenler basıncı göz önüne alınarak tercih edilen ürünlerdir. Bu tarz ifade ederek hava kompresörü tercih edenler için kompresörün kuvveti yada gücü ön planda olan işler yaptıklarını anlayabiliriz. Hava kompresörün yukarıda belirtilen özelliğine göre farklı güce sahip makinalardır. Bu hava kompresörlerinden bu güçleri elde edebilmek için giriş voltajı farklı olan çeşitleri bulunur. Bunlara örnek olarak 12 V hava kompresörü veya 220 V hava kompresörü gösterebiliriz.

Hava Kompresörü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli

Hava kompresörleri büyük küçük olmak üzere ve kullanım alanına göre çok farklı türleri olan makinelerdir. Hava kompresörlerinin farklı çeşitlerde bulunur. Her ihtiyaca göre bir hava kompresörü bulunur. Baloncu içinde uygun bir hava kompresörü çeşidi vardır. Hava kompresörü mini baloncuların ihtiyaçlarını karşılayacak bir ürün olarak karşımıza çıkan hava kompresörü çeşididir. Hava kompresörünün sesinden rahatsız olanlar için hava kompresörü sessiz olan modelleri tercih edilebilir. Hava kompresörü elektrikli olan motorlu kompresör çeşitleri de bulunur. Hava kompresörü tercih ederken yapılan iş göz önüne alınarak debi ve basınç özelliklerine bakarak tercih edilmesi bu mekanizmadan maksimum fayda elde edilmesini sağlar. O nedenle bu özellikler ön planda olacak şekilde yaptığımız işe en uygun modelde ve boyutta olanı tercih etmemiz gerekir.

Hava Kompresörü Fiyatları

Farklı çeşitleri ve küçük büyük modelleri ile hava kompresörleri hem iş hayatında hem de özel yaşam da yer alan ürünlerdir. Bisikletin tekerleğini şişirme işleminden kamyonun tekerleğini şişirme işlemine, balon şişirmek için kullanılan sanayi tipi olana göre farklı çalışma mekanizmalarına sahip olan kompresörler birçok farklı çeşidi olan mekanizmalar olarak karşımıza çıkar. Bu kadar farklı modeli olan hava kompresörleri üreticiler tarafından tüketiciler için piyasaya sunulur. Hava kompresörlerin fiyatları da kompresör çeşidine göre değişiklik gösterir. Biz de ihtiyacımız olan kompresörü belirleyip ona göre kompresör modelleri olan firmaların ürünlerine bakabiliriz. Bu şekilde hem ekonomik açıdan hem de fayda açısından iyi bir kompresör tercihi yapmış oluruz. Kompresörler genel olarak fiyat açısından uygun ve kullanım açısından da kolay olan ürünlerdir. Herkes rahatlıkla alıp evlerinde işyerlerinde kullanabilirler.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery