Neotex Zayıflama Taytı Bayan Termal Tayt Terleme Taytı + Doğum Sonrası Göbek Zayıflama Korsesi

Neotex Zayıflama Taytı Bayan Termal Tayt Terleme Taytı + Doğum Sonrası Göbek Zayıflama Korsesi

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Hamile Korsesi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Hamile Korsesi markası:

2022 yılı Hamile Korsesi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
28 Ocak 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 29 Hamile Korsesi modeli içerisinde en ucuz Hamile Korsesi fiyatı 29.92 TL iken, en yüksek Hamile Korsesi fiyatı 169.95 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Hamile Korsesi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 28 Ocak 2022 tarihinde ortalama Hamile Korsesi fiyatı ise 63.45 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Hamile Korsesi

Fiziksel açıdan kadın vücudunu değiştiren hamilelik yeni ihtiyaçların ortaya çıkmasına neden olur. Hamilelik sırt ve bel ağrılarına neden olduğu için karnı destekleyen ve beli dik tutan hamile korsesi, dik durmayı sağlayan destekleyici ekipmanlardır. bu sayede sırta daha az yük bindiğinden hamilelik süreci daha rahat atlatılır. Daha ince bir görünüm sağlamak amacıyla uzun yıllardır kullanılan korseler,  hamilelik sürecinde göbek ve kalça bölgesindeki fazla kiloları gizlemek için  de kullanılır. Hamilelik korsesi doğumdan önce ve doğum sonrası kullanılmak üzere tasarlanan ürünlerdir. Hamile iken spor yapmak, hareket etmek ne kadar önemli ise kıyafet seçimi de o kadar önemlidir. Hamilelikten önce çok sıkı korseler kullanmak bağırsak hareketlerini ve bebeği olumsuz etkiler. Doğum öncesi kullanılan korseler genellikle güzel ve ince görünmenin dışında başka amaçlara hizmet eder. Hamilelikte kullanılan korseler karnın sarkmasını engelleyerek karnın alt kısmında oluşan basınç hissini engeller ve bele inen yükü azaltarak bel ve kasık ağrılarını azaltır. Anne adaylarına özel hazırlanan hamile korseleri doğru ürün tercih edildiğinde karnı ve bebeği rahatsız etmez.

Hamile Korsesi Modelleri ve Özellikleri

Hamilelik sırasında bel ağrıları sıklıkla yaşanır ve buna en iyi çözümlerden birisi de hamile korseleridir ve korseler anne adaylarının iyi hissetmelerine yardımcı olur. Duygusal ve fiziksel anlamda zor süreçlerden geçen anne adayları için üretilmiş çok sayıda hamile korse modelleri mevcuttur. Hamile destek korsesi, özel olarak geliştirilip üretilen bu modellerden biridir ve hamilelik sürecinde bel bölgesindeki artan ağırlığı dağıtarak kaslardaki gerginliğin giderilmesini sağlar. Doğumdan sonra da kullanılan bu hamile korseleri; ayarlanabilir özellikte olup anne adaylarının gün içerisinde rahat hareket etmesini sağlar. Nefes alan kumaşlardan üretilen hamile korseleri ciltte herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmaz ve kullanıcıları rahatsız etmez. Hamile sırt korsesi sırt bölgesine binen basınçları azaltarak kullanıcının daha dik durmasını sağlar ve sırt bölgesindeki ağrıları hafifletmek için kullanılır. Hamilelik sürecinde ve hamilelik sonrasında vücutta çok fazla fiziksel değişim olduğu için kullanıcıların kendini iyi hissetmesi için üretilmiş çok sayıda ürün vardır. Bunlardan birisi de hamile bel bandıdır ve Daha çok doğum sonrası yaşanan ağrıları ve sancıları hafifletmek için tercih edilir. Zorlu geçen doğumlarda veya sezaryen doğumlarında karın hassaslaşır ve destekleyici ürünler gerekir. Bel bandı doğumdan sonra sarkan karnı destekleyerek ağrının daha az ağrı hissedilmesine yardımcı olur. Hamile sonrası korsesi doğumdan sonra karın ve göbek bölgesini toparlamak amacı ile üretilmiş ve fit görünmek için kullanılan bir iç giyim ürünüdür. Doğum sonrası kullanılmak üzere tasarlanan bir diğer ürün ise hamile toparlayıcı korsedir ve gebelik boyunca alınan kiloların kolay verilmesine destek olur. Bedeni ince gösteren, karnı ve bacakları toparlayan bu hamile korseleri; lohusa korse olarak da geçer ve vücuda zarar vermeden rahatsız görünümden kurtulmayı sağlar. Hamile basen korsesi hem doğumdan önce kullanılan hem de doğumdan sonra kullanılan; basen bölgesini ince gösteren ve karın ile beli destekleyen ürünlerdir. Hamilelikten önce kullanılan modeller genellikle sarkma ve çatlakları önlemeye yardımcı olur ve bazı modelleri ayarlanabilir olarak üretilir. Kalça bölgesindeki fazla kiloları gizlemek ve daha estetik bir görünüm elde etmek için de hamile kalça korsesi kullanıcıların beğenisine sunulur. 

Hamile Korsesi Fiyatları

Anne adaylarının doğum öncesi ve doğum sonrası kendilerini daha iyi hissetmeleri için tasarlanan hamile korsesi fiyatlarını etkileyen bazı öğeler vardır. Her giyim sektöründe olduğu gibi hamile korselerinde de ürünün kalitesine, kullanılan kumaşın çeşidine, modeline veya sağlamlığına göre fiyatlar değişiklik gösterir. Ürünler fonksiyonlu olması, ayarlanabilir olması ve farklı özellikler barındırması fiyatların farklı olmasına yol açar. Cilde zarar vermeyen ve kaliteli kumaşlardan oluşan hamile korsesi fiyatları tasarımlarına göre de değişiklik gösterir. Spor, medikal, doğum sonrası veya hamilelikte tercih edilen korseler kullanım amacına göre de fiyatta çeşitlilik gösterir. Günlük kullanımda anne adayının isteğe bağlı tercih ettiği basit modeller uygun fiyatta olurken, görsellik dışında sağlık açısından kullanılmak üzere tasarlanan modeller yüksek fiyatta kullanıcılara sunulur. Bu noktada ihtiyacı doğru belirlemek ve bu doğrultuda fiyat analizi yapmak gerekir. Bütçenize en uygun hamile korsesi bulmak için cimri.com sayfasından ürünleri inceleyebilirsiniz ve ürünlerin fiyatlarını karşılaştırarak özelliklerini inceleyebilirsiniz. 

Hamile Korsesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Hamilelik sırasında vücuttaki değişiklikler göz önüne alınarak bu doğrultuda tasarlanan ve üretilen hamile korsesinde dikkat edilmesi gereken şeylerden biri bedendir. Hamile korsesi satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör de ürünlerin kaliteli ve terletmeyen malzemeden yapılmış olmasıdır. Kaliteli malzeme kullanılmayan ürünler bollaşabilir ve işlevsizleşir.  Hamile korse kullanımında ilk amaç; hamilelik sırasında alınan fazla  kiloları kapatmak değildir; anne ve bebeğin sağlığını olumlu etkilemek, annenin sırt ve bel ağrılarını gidermek için tercih edilir. Hamile korsesi satın alırken ürünü hangi amaçla kullanacağınızı göz önünde bulundurabilirsiniz ve bu doğrultuda ürün tercih edebilirsiniz. Eğer ki karın duvarı yetersizliğinden düşük ihtimali söz konusuysa, gebeliği destekleyen özel olarak dikilen modelleri satın alabilirsiniz. Ağrıların azalmasına destek olan hamile korsesi seçerken; bel, karın veya sırt ağrısına göre özel üretilmiş ürünleri tercih edebilirsiniz. Hamile korsesi satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör de korselerin dikişleridir ve kullanıcıyı rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanan modelleri tercih edebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery