Marka
Sandisk
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
  • Gelişen teknoloji ve taşınabilir cihazlarının artması ile birlikte hafıza kartlarına olan ihtiyaç ve talep de artmaya başladı. Fotoğraf ve kamera kategorisinden kolayca ulaşabileceğiniz hafıza kartları, başta telefonlar olmak üzere birçok fotoğraf makinesinde de fazladan bellek kapasitesini sağlamak için tercih edilmektedir. Cimri’de, kullanacağınız yere uygun, farklı hafıza kartı tipleri ve kapasiteler ile Sandisk, Kingston, Lexar, Sony ve Transcend gibi birçok markanın en uygun hafıza kartlarını, en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile kolayca bulabilirsiniz.

  • Hafıza Kartı Çeşitleri Nelerdir?

    Hafıza kartlarının farklı özellikleri olduğu gibi kullanıldıkları alanlar da birbirinden farklı olabilmektedir. Secure Digital hafıza kartları; en yaygın kullanılan hafıza kartlarından biridir. SD hafıza kartları yaygın kullanımı en fazla olan modeli ise 2 GB olanlardır. SD hafıza kartları genellikle fotoğraf makinelerinde tercih edilirken, MicroSD hafıza kartları ise sıklıkla telefonlarda karşımıza çıkmaktadır. Bunun sebebi, boyutu itibariyle diğer hafıza kartlarına oranla daha küçük olmasıdır. Buradaki en önemli nokta ise; SD kart yuvasına microSD kartı takmak mümkün olmadığından, alacağınız hafıza kartını hangi cihazlarda kullanacağınıza karar vermeli ve doğru seçimi yapmanızdır. Compact Flash (CF) olarak geçen bir diğer hafıza kartı modeli ise, daha çok profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Boyut konusunda da geniş bir yelpazeye sahip CF hafıza kartlarının, 2 MB’dan 128 GB’a kadar farklı modelleri bulunmaktadır. Multi Media Card (MMC) hafıza kartları ise; birçok cihazın içerisinde kullanılabilen farklı bir modeldir.

  • Hafıza Kartlarını Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

    Günlük hayatta kullanılan pek çok cihaz hafıza kartına ihtiyaç duymaktadır. Hafıza kartları kullanacağınız cihazda büyük öneme sahip olacağından, seçim yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalarda bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve belki de en önemlisi hafıza kartının class değeridir. Hafıza kartlarının class değerleri, hafıza kartınızın hız değerini belirlemektedir. Hafıza kartınızın hızlı olması, kullanacağınız cihazda size o kadar yardımcı olacaktır. Dolayısıyla, günümüz şartları ve teknolojileri de göz önünde bulundurulduğunda Class 10 seçilmesi en ideali olacaktır. İkinci olarak cihazınızın kapasitesine göre hafıza kartı tercihi yapmanızdır. Cihazınızın desteklediği boyutu öğrendikten sonra hafıza kartı seçmeniz gerekmektedir. Teknolojinin hızlı gelişmesi nedeniyle, yüksek kapasiteli hafıza kartlarını tercih etmeniz, saklama kapasitesini arttıracaktır. Siz de cihazınızın modeline ve kapasitesine en uygun hafıza kartlarına Cimri’den kolayca ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.