Güzel Yazı Defteri

Güzel Yazı Defteri Fiyatları

81 Ürün gösteriliyor.
Güzel Yazı Defteri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Güzel Yazı Defteri modelleri ve Güzel Yazı Defteri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Güzel Yazı Defteri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap, Gıpta, Mikro, Busquets, Keskin Color. 81 adet Güzel Yazı Defteri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Gıpta Winx Fairy Tel Dikişli A5 40 Yaprak Güzel Yazı Defter

Gıpta Winx Fairy Tel Dikişli A5 40 Yaprak Güzel Yazı Defter

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Güzel Yazı Defteri Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Güzel Yazı Defteri markası:

2021 yılı Güzel Yazı Defteri Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 81 Güzel Yazı Defteri modeli içerisinde en ucuz Güzel Yazı Defteri fiyatı 1.76 TL iken, en yüksek Güzel Yazı Defteri fiyatı 67.06 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Güzel Yazı Defteri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Güzel Yazı Defteri fiyatı ise 20.72 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Güzel Yazı Defteri Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Güzel Yazı Defteri

Güzel yazı defterleri genellikle ilkokul öğrencilerinin okuma yazma öğrenme sürecinde kullandıkları defterler olarak bilinir. Satır düzenlemesi ve çizgileri harfleri doğru şekilde öğrenmeyi ve yazmayı kolaylaştıracak bir şekilde tasarlanır. Böylece öğrencilerin yeni öğrendikleri harfleri en doğru ve biçimli şekilde yazmaları mümkün olur. Farklı boyutlarda ve birden çok sayfa sayısı çeşidinde bulunan güzel yazı defterleri kullanıcılara ihtiyaç duydukları ve diledikleri büyüklükte ve yaprak sayısında defteri almalarını mümkün kılar. Küçük boy güzel yazı defteri çeşitleri daha az yazma ihtiyacı olan kullanıcılara hitap ederken uzun soluklu kullanım için büyük boy defterler tercih edilebilir. Kapak ve sayfa renkleri de çok sayıda tasarımla hazırlanmış olan güzel yazı defterleri yazmayı öğrenen öğrenciler için kullanıma sunulur. En sık kullanılan güzel yazı defteri çeşitleri ilkokul öğrencilerinin Türkçe yazmayı ögrenmeleri için hazırlanmış iken başka dillerde yazı yazmayı öğrenen bireyler için de yabancı diller için de kullanıcıların güzel yazı defteri çeşitlerini bulmaları mümkündür. Okuma yazma sürecinde olan her yaştan bireyin kullanması için uygun olan güzel yazı defterleri sağladıkları yazı alanı ve satır düzeni sayesinde en doğru şekilde ve şekillerde yazı yazmayı öğrenmeyi mümkün kılabilir. 

Güzel Yazı Defteri Çeşitleri

Güzel yazı defterleri birden çok boyutta hizmete sunulur ve farklı yaprak sayılarına sahip çeşitlerden oluşur. Kullanıcıların hangi boy defteri daha kullanışlı bulduğu defter seçiminde önem taşır. Yaprak sayısı da defter boyutu konusunda olduğu gibi kullanıcıların öncelikleri doğrultusunda çeşitlenir ve böylece defteri kullanacak olan öğrenciler kendileri için en uygun güzel yazı defterini seçebilir ve satın alabilirler. Güzel yazı defterlerinin iç tasarımları defterden deftere, farklı güzel yazı defteri modellerinde ve farklı markalarda değişik göstermesi beklenen özelliklerdendir. Yazı yazılacak olan kısmın görsel tasarımı modeller arasında çeşitlenir. Kullanılan renkler, sayfa başına düşen satır sayısı, satır genişliği, harflerin yerleşme boşluğu gibi özellikler birbirinden farklı güzel yazı defterleri arasında değişim gösterir. Kullanıcılar defterlerin iç tasarımlarını inceleyerek uygun ürünü seçebilirler. Güzel yazı defterleri el yazısı ve düz yazı olarak ikiye ayrılır. Okullardaki öğretme tekniği farklı yıllarda değiştiği için güzel yazı defterleri el yazısı öğrenilmesi üzere tasarlanmış olan defterler ve düz yazı öğrenilmesi üzere tasarlanmış olarak ikiye ayrılır. Harflerin birbirine birleştirilerek yazıldığı el yazısı sisteminde harflerin yazılışları düz yazı harflerine göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle ilk olarak öğrenilen sistem hangi yazı tipi ise o yazının öğretildiği güzel yazı defterinin kullanılması uygun olur. Bu nedenle güzel yazı defterini kullanacak olan öğrenci veya kullanıcı hangi tipte bir yazma tekniği öğrendiğini bilirse en uygun defteri seçmesi mümkün olur. Türkçe dilini yazmayı öğrenen öğrenciler için el yazısı veya düz yazı göz önünde bulundurulurken Arapça gibi güzel yazı defterinin sık tercih edildiği dillerde ise dile ait yazma detaylarının öğrenilmesi anlamlı olabilir. Güzel yazı defteri büyük boy ve küçük boy olarak iki farklı tipte bulunurken alfabedeki harflerin sırayla yazılması için pratikler ve etkinlikler içerebilir. Birden çok renkten oluşan güzel yazı defterleri standart bir defter yaprağının aksine ayrı ayrı hazırlanmış satır bölümlerinden oluşur. Bu bölümler de birden çok yatay çizgiyle bölünebilir. Bu sayede harflerin satır içerisine en doğru ve düzgün şekilde yerleştirilmesine yardımcı olunur. Satır çizgileri için kullanılan farklı renkler yazılan harflerin satıra doğru şekilde yerleşmesine yardımcı olur. Bu sayede öğrencilerin yazı yazmayı öğrenmeyi süreci kolaylaşır ve doğru bir yazış biçimini öğrenmeleri mümkün olur. 

Güzel Yazı Defteri Fiyatları

Güzel yazı deftlerinin farklı tasarımlara sahip çeşitleri bulunur. Bu farklılık ürün fiyatlarının da farklılaşmasına neden olur. Güzel yazı defterini en çok kullanan kişiler genellikle birinci sınıf öğrencileri olurlar. Okuma ve yazma öğrenme sürecinde olan öğrenciler ve yetişkinler için güzel yazı defterleri yaş fark etmeksizin kullanım için uygundur. Bu tasarımlar hangi dilde güzel yazı defteri hazırlandığı doğrultusunda değişim gösterebilir. Örneğin; Arapça güzel yazı defteri hazırlanırken farklı bir satır sistemi kullanılırken latin alfabesi ile yazılan bir dil için daha farklı bir tasarım sistemi kullanılmış olabilir. Bu gibi detaylar da fiyatların değişmesine neden olur. Ayrıca defterin boyu ve sayfa sayısı da fiyatlandırmada etkili olur. Siz de cimri.com’dan güzel yazı defterlerine göz atabilir, bütçenize en uygun ürünü belirleyebilirsiniz.

Güzel Yazı Defteri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Okuma yazma öğrenen öğrenciler için belirlenen bir güzel yazı defteri markası veya çeşidi okul veya öğretmenler tarafından önerilmiş olabilir. Yazmayı öğretmek için kullanılan metodlar doğrultusunda tercih edilen güzel yazı defteri iç tasarımı ve düzenlemesi özel olarak tercih ediliyor olabilir. Güzel yazı defteri satın alınırken satın alınacak defterin hangi tasarıma sahip olduğu ve öğretmenler tarafından önerilip önerilmediğine dikkat edilerek seçim yapmak anlamlı olabilir. Buna ek olarak defter boyutu güzel yazı defteri satın alırken dikkate alınabilecek önceliklerden bir diğeridir. Güzel yazı defterleri geniş alanda büyük yazı boyutuyla yazmayı mümkün kıldığı için de genellikle büyük boyutlu olarak tasarlanır ve kullanıcılar tarafından tercih edilir. Harita metod defteri olarak da bilinen bu boyuttaki defterlerin yanı sıra küçük boyutlu güzel yazı defteri bulmak da mümkündür. Daha kolay taşınması açısından küçük boy güzel yazı defteri hem daha hafif hem de daha az yer kaplayan bir seçenek olarak kullanıcılara sunulur. Güzel yazı defteri fiyatlarına göz atıldığında ise büyük boy defterlerin küçük boy defterlere nazaran daha yüksek fiyatlı oldukları görülebilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery