track source
track source

Güneş Paneli

Güneş Paneli Fiyatları

48 Ürün gösteriliyor.
Güneş Paneli fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Güneş Paneli modelleri ve Güneş Paneli fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Güneş Paneli kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Abg, Lexron, Solar, Growatt. 48 adet Güneş Paneli fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Güneş Paneli Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Güneş Paneli markası:

En Çok İncelenen Güneş Paneli Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Güneş Paneli Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
22 Haziran 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 48 Güneş Paneli modeli içerisinde en ucuz Güneş Paneli fiyatı 49.9 TL iken, en yüksek Güneş Paneli fiyatı 65162.73 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Güneş Paneli fiyatlarının ortalaması alındığında ise 22 Haziran 2021 tarihinde ortalama Güneş Paneli fiyatı ise 866.38 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Güneş Paneli Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91V Impetus Revo 2+ Yaz Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91V Impetus Revo 2+ Yaz Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Güneş Paneli

İnsanların hayatlarında ev veya işyeri işlerini yoluna koyabilmek için elektrik enerjisine ihtiyaçları vardır. Güneş enerjisi diğerlerine oranla hem kolay kullanıma sahip olduğu hem de masrafsız olduğu için daha fazla tercih edilir.  Güneş paneli sistemi güneşten gelen doğal ısı ve ışığı elektrik enerjisine çevirir ve eviniz ya da iş yerinizdeki tüm elektronik araçların çalışmasına yardımcı olur. Güneş paneli sisteminin üzerinde hücreler yer alır ve bu hücreler güneş ışınlarını doğru akıma dönüştürerek kullanıcıya elektrik enerjisi sağlar. Güneş paneli sistemi seçerken kullanım alanınızı göz önünde bulundurup ona uygun bir seçim yaparsanız daha avantajlı bir kullanım sağlarsınız. Güneş panelleri tv ya da buzdolabı gibi elektronik eşyalardan ısıtıcı ya da aydınlatma gibi günlük barınma ihtiyacınıza kadar her konuda faydalanabileceğiniz bir enerji sistemidir. Güneş enerjisi panellerinin kurulumu da kullanımı kadar kolaydır. Binaların çatısına ya da teras ya da balkonunuza kurabileceğiniz gibi bahçenize de kurabilirsiniz. Kolay kurulumuyla dikkat çeken ürünün yağmur ve kar suyunu biriktirip fonksiyonunu yitirmemesi için kurarken hafif eğimli olarak montajı yapılmalıdır.      

Güneş Paneli Modelleri

Güneşten gelen ısı ve ışığın elektrik enerjisine çevrilmesine yardımcı olan güneş paneli çeşitleri panelin kaç volt olduğunu, ne kadar alanda etkili olacağına, marka ve modeline,  inverter olup olmadığına, lambasına, monokristal ya da polikrsital olup olmadığına göre çeşitli ürünlerden meydana gelir. 12 v güneş paneli modelleri güneş ışığı altında 12 v gerilim oluşturup o ışığı enerjiye dönüştürür. Pilli modelleri de mevcuttur. Güneş enerjisini elektriğe çevirip içme veya evde kullanım için suyunuzun ısınmasına yardımcı olurlar. Bazen güneş paneli doğrudan güneş ışığı göremeyebilir. Bu durumda ışık miktarına uygun olarak akım üretmelidir. Güneş paneli özellikleri hakkında bilgi almak için cimri.com sitesine bakabilirsiniz.  Aklınızda kalitesine güvendiğiniz tecrübesinden emin olduğunuz bir marka varsa o marka ve model güneş panelini sitenin arama kısmına yazarak ürün hakkında fiyat ve ürün bilgisi alabilirsiniz. Bu sayede hem eviniz için ucuz bir güneş panelinin hangi sitede satışa sunulduğunu öğrenirsiniz hem de size uygun güneş panelinin hangi model olduğundan emin olup eviniz için en doğru güneş paneli sistemini seçersiniz. Güneş paneli güneş ışınları ve ısına uygun olarak elektrik enerjisi ürettiği için güneş paneli seçimi yaparken yaşadığınız yerin hava şartlarına uygun seçimler yapmalısınız. Örneğin polikristal güneş paneli modelleri uygun fiyat ve kolay kurulumu ile daha fazla tercih edilmesine rağmen hava şartları değişken olan coğrafyalarda polikristal güneş panelleri net gün ışığına maruz kalmadığı için düşük verim sağlar. Bu yüzden de çoğu kullanıcı özel teknolojiyle üretilen gün ışığını net görmese de verim sağlayabilen monokristal perc hücreli güneş panellerine yönelmiştir. Yeşil enerji ürünü olduğu için doğa dostu olan güneş panelleri gelişen teknolojiyle daha fazla verim sağlamaya ve 400 watta kadar enerjiyi rahatça üretmeye başlamıştır. Güneş paneli enerjisinin uzun ömürlü oluşu da kullanıcıların yavaş yavaş güneş enerjisine yönelmelerini sağlamıştır. Güneş paneli inverter güneş enerjisini alternatif enerjiye çevirmeye yarar. İçeriğinde bulunan modifiye sinüs inverterleri içerisinde bulunan filtre devresi sayesinde güneş enerjisini normal şebekelerde olduğu gibi dalgalandırma yaparak elektrik enerjisine çevirmez. Güneş paneli lambalı mobil güneş enerjisi aydınlatma sistemi olarak da kullanılabilen bu modelleri kampa giderken ya da bahçenizin aydınlatmasında kullanabilirsiniz. 2 kw güneş paneli ev tipi olarak adlandırılan bu ürünü yayla evinde, bağ evinde, kampta ya da balığa çıktığınızda tercih edebilirsiniz. 3 kw güneş paneli de tıpkı 2 kw güneş paneli gibi kullanıcının daha çok doğada olduğu zamanlardaki elektrik ihtiyacını karşılamaya yönelik ürünlerdir.             

Güneş Paneli Fiyatları

Yenilenebilir doğa dostu enerji sistemi olan güneş paneli fiyatları panelin modeline ve sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterir. Güneş paneli fiyatlarının değişiminde en büyük etkenlerin başında panelin modeli gelir. Polikristal ve monokristal olarak iki çeşidi bulunan güneş panellerinin fiyatı güneşten alınan ışığın enerjiye çevrilmesi konusundaki verim farkından dolayı eşit değildir. Ayrıca güneş panelinin ne kadar wattlık enerji sağladığı da satın alacağınız güneş panelinin fiyatının değişiminde etkilidir. 5 kw güneş paneli fiyatlarıyla 2 kw güneş paneli fiyatları eşit olmaz. 5 kw diğerine güre güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirmede daha yüksek performans sağladığı için fiyatı da diğer güneş paneli modeline göre daha farklı olur. Güneş paneli seti de fiyat olarak diğerlerine oranla daha farklıdır. Güneş paneli seti içerisinde kablo, akü, pil, enerjiyi çevirmeye yarayan ekipman gibi ürünler olur. Güneş paneli fiyatlarının değişimine ürünün set ya da tek başına satışa sunulması dışında etki eden faktörlerden birisi de güneş panelinin yapımında kullanılan malzeme kalitesidir. Daha uzun ömürlü ve verimli kullanım için kaliteden şaşmamak gerekir. Bu yüzden güneş enerjisi konusunda bilinen bir marka tercih etmelisiniz.         

Güneş Paneli Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Güneş paneli satın almak isteyen kullanıcının dikkat etmesi gereken bazı kurallar vardır. Öncelikle güneş paneli hakkında belli başlı bir bilgi sahibi olması gerekir. Satın alacağı güneş panelini nerede kullanacağı da çok önemlidir. Karavan için mi yoksa bağ evi için mi tercih edeceğini belirleyip seçimini de ona göre yapmalıdır. İhtiyacınıza uygun bir kullanım sizin için daha uzun süreli kullanıma da yardımcı olacağı için seçim yaparken dikkat etmeniz gereken konuların başında gelir. Güneş panellinde voltaj ve amper önemlidir.  Eğer güneş enerjili sulama sistemi için güneş paneli tercih edecekseniz voltaj değerine bakmalısınız. Ama akülü sistemlerde kullanacaksanız voltaj değil amper değeri sizin için önemlidir. Güneş paneli iki çeşittir. Monokristal ve polikristal güneş paneli çeşitlerinden ihtiyaç durumunuza uygun olanı seçmelisiniz. Güneş paneli satın alırken dikkat etmeniz gereken bir konu da güneş panelinin watt değeri, voltajıdır. Almak istediğiniz modelin özellikleri kısmına bakarak teknik özellikleri hakkında bilgi edinmelisiniz. Bilindik ve kaliteli bir markayı seçerseniz muhatap ve yedek parça bulma konusunda zorluk çekmezsiniz. Özellikle yaşadığınız yerde satın aldığınız güneş paneli markasının yetkili servisinin olmasına dikkat etmelisiniz.   

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery